derma medicine

proteas

novart veria

Με 11 μετάλλια γύρισε ο Νηρέας από τους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών Βορείου & Νοτίου Ελλάδος

6 Πρώτες  θέσεις , 2 δεύτερες θέσεις , 3 τρίτες θέσεις  και πολλές καλές ατομικές επιδόσεις ήταν το αποτέλεσμα της εμφάνισης των αθλητών του ΝΗΡΕΑ  στους αγώνες που φιλοξενήθηκαν στο Κλειστό Κολυμβητήριο της Καβάλας και του Ο.Α.Κ.Α της Αθήνας από τις 10-12/2 και 17-19/2.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκληρώθηκαν οι Χειμερινοί Αγώνες Κατηγοριών Βορείου  και Νοτίου Ελλάδος για τους αθλητές της  ομάδας  του ΝΗΡΕΑ. Ο απολογισμός ήταν 6 χρυσά, 2 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια!

Τα χρυσά μετάλλια κατακτήθηκαν από τους εξής αθλητές::

Συγκεκριμένα τα χρυσά μετάλλια ήρθαν από τους τρεις αθλητές:

Φύκατα  Γεώργιο 3 χρυσά  με τα χρώματα του Ολυμπιακού στα 200 μέτρα ελεύθερο 1500 μέτρα ελεύθερο και 100 μέτρα ύπτιο παμπαίδων Β .

2)Καραίσκου Άννα 2 χρυσά στα 50 και 100 μέτρα ύπτιο παγκορασίδων Α.

3) Διαμαντοπούλου Κυριακή 1 χρυσό στα 50 μέτρα πρόσθιο παγκορασίδων Β.

 Τα αργυρά μετάλλια κατακτήθηκαν από τους εξής αθλητές:

1) Καραίσκου Άννα  200 ύπτιο.

2) Διαμαντοπούλου Κυριακή  100 πρόσθιο.  

Τα χάλκινα μετάλλια κατακτήθηκαν από τους εξής αθλητές::

1)Μαδενλή Φανή 400 ελεύθερο παγκορασίδων Α.

2) Μπαρμπαρούση Γεώργιο 200 ύπτιο παμπαίδων Α.

3)Διαμαντοπούλου Κυριακή  200 πρόσθιο.

 

Οι υπόλοιποι αθλητές έκαναν ατομικά ρεκόρ κατατάσσοντας τους μέσα στους 8 καλύτερους αθλητές στα αγωνίσματά τους.

Βεβαία υπήρχαν και αλλά μετάλλια από τους αθλητές, με τις σκυταλοδρομίες των ομάδων, που έχουν παραχωρηθεί.

 

Αναλυτικά οι χρόνοι των αθλητών και η κατάταξη τους:

1500m Ελεύθερο

1ος Φύκατας Γιώργος 18:04.63

200m Ελεύθερο

1ος Φύκατας Γιώργος 02:07.70

100 Ύπτιο

1ος Φύκατας Γιώργος 01:05.35

100m Ύπτιο

1η Καραΐσκου Άννα 01:08.98

50m Πρόσθιο

1η Διαμαντοπούλου Κυριακή 00:37.40

50m Ύπτιο

1η Καραΐσκου Άννα 00:31.91

100m Πρόσθιο

2η Διαμαντοπούλου Κυριακή 01:21.49

200m Ύπτιο

2η Καραΐσκου Άννα 02:27.82

200m Πρόσθιο

3η Διαμαντοπούλου Κυριακή 02:58.43

200m Ύπτιο

3ος Μπαρμπαρούσης Γεώργιος 02:19.81

400m Ελεύθερο

3η Μαδενλή Φανή 04:47.07

200m Ελεύθερο

4η Μαδενλή Φανή 02:17.51

100m Πεταλούδα

4ος Κετίκογλου Σταύρος 01:05.32

400m Μικτή Ατομική

4ος Μπαρμπαρούσης Γεώργιος 05:03.66

100m Ελεύθερο

4η Μαδενλή Φανή 01:04.73

200m Μικτή ατομική

4ος Καρατζιούλας Σταύρος 02:22.46

100m Πεταλούδα

4ος  Κελεπούρης Γεώργιος 00:59.66

200m Ελεύθερο

7η  Χαραλαμπίδου Μαρία 02:18.58

400m Ελεύθερο

9ος Κελεπούρης Μιχαήλ 04:44.04

4x200m Ελεύθερο

8ος Αθλητικός Σύλλογος ‘Νηρέας’ Βέροιας 09:30.06

Μπαρμπαρούσης Γεώργιος

Καλφόπουλος Εύφημος – Μερκ.

Κετίκογλου Σταύρος

Κελεπούρης Μιχαήλ

50m Ελεύθερο

12η Χαραλαμπίδου Μαρία 00:30.15

200m Ελεύθερο

13ος Κελεπούρης Μιχαήλ 02:19.22

200m Ύπτιο

11ος Παπαγεωργόπουλος Κων/νος 02:47.31

100m Ύπτιο

13η Παπαδοπούλου Θεοδώρα 01:16.95

200m Πεταλούδα

5ος Κετίκογλου Σταύρος 02:25.24

200m Ύπτιο

13η Παπαδοπούλου Θεοδώρα 02:45.76

200m Μικτή ατομική

7ος Παπαγεωργόπουλος Κωνσταντίνος 02:47.50

4x100m Ελεύθερο

7ος  Αθλητικός Σύλλογος ‘Νηρέας’ Βέροιας 04:21.22

Κελεπούρης Μιχαήλ

Κετίκογλου Σταύρος

Μπαρμπαρούσης Γεώργιος

Καλφόπουλος Εύφημος-Μερκ.

50m Ύπτιο

13η  Παπαδοπούλου Θεοδώρα 00:35.45

50m Πεταλούδα

6ος Κετίκογλου Σταύρος 00:29.94

400m Ελεύθερο

6η  Χαραλαμπίδου Μαρία 04:58.63

100m Ύπτιο

5ος  Μπαρμπαρούσης Γεώργιος 01:06.81

4x100m Μικτή ομαδική

7ος Αθλητικός Σύλλογος ‘Νηρέας’ Βέροιας 04:47.46

Μπαρμπαρούσης Γεώργιος 01:06.95

Καλφόπουλος Εύφημος-Μερκ. 01:28.28

Κετίκογλου Σταύρος 01:06.51

Κελεπούρης Μιχαήλ 01:05.72

200m Πρόσθιο

7ος  Καρατζιούλας Σταύρος 02:36.58

400m Μικτή ατομική

5ος Καρατζιούλας Σταύρος 05:02.22

400m Ελεύθερο

9ος Κελεπούρης Μιχαήλ 04:44.04

100m Ελεύθερο

6ος Κελεπούρης Γεώργιος 00:55.10

50m Ελεύθερο

6ος  Κελεπούρης Γεώργιος  00:25.59

200m Ύπτιο

12ος Στεργίου Αντώνιος 02:29.52

50m Ύπτιο

20ος Στεργίου Αντώνιος 00:32.86

100m Ύπτιο

16ος Στεργίου Αντώνιος 01:11.77

200m Ελεύθερο

8η Μαδενλή Ευτυχία 02:15.83

100m Ύπτιο

6η Μαδενλή Ευτυχία 01:10.09

400m Ελεύθερο

13η  Μαδενλή Ευτυχία 04:49.66

200m Ύπτιο

8ος Φύκατας Μιχαήλ 02:16.04

400m Μικτή Ατομική

5ος Φύκατας Μιχαήλ 04:54.83

200m Μικτή Ατομική

10ος Φύκατας Μιχαήλ 02:20.02

giannopoulos

maiovis

sidiropoulos

studio 69