derma medicine

proteas

novart veria

ena

Ιδανικό ξεκίνημα για τους κολυμβητές του ΝΗΡΕΑ Βέροιας

Με το δεξί ξεκίνησαν οι κολυμβητές/τριες του Νηρέα Βέροιας της προαγωνιστικής και αγωνιστικής ομάδας  τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για την φετινή χρονιά.

Τα νεαρά  δελφίνια ηλικίας 9-12 ετών πήραν μέρος στις 15 Οκτωβρίου στα Αλεξάνδρεια Junior στο εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, ενώ στο ίδιο κολυμβητήριο αγωνίσθηκε και η αγωνιστική ομάδα στις 4-6 Νοεμβρίου.

Χαρακτηριστικό είναι ότι όλοι οι αθλητές του Νηρέα έκαναν πολύ καλές επιδόσεις και παρουσίασαν σημαντικές βελτιώσεις από την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο. Οι αγώνες αυτοί αποτέλεσαν τα πρώτα τεστ για τους προπονητές με στόχο να  δουν την αγωνιστική κατάσταση των αθλητών τους, να επισημάνουν τα λάθη και να τα διορθώσουν. 

Τα σημαντικότερα αποτελέσματα των αθλητών του αγωνιστικού τμήματος ήταν τα εξής:

 

 

ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ GRAND PRIX

     
 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

     
 

04 - 06 Νοε 2016

     

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

50m ΥΠΤΙΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

2003

ΠΚ-Α

00:32.09

50m ΥΠΤΙΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

12ος

ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2003

ΠΠ-Α

00:31.43

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

2001

ΚΡ-Α

02:15.79

ΜΑΔΕΝΛΗ ΦΑΝΗ

2003

ΠΚ-Α

02:17.31

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

8ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

2002

ΠΑΙΔ

02:07.83

9ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

ΠΠ-Β

02:09.43

100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

2004

ΠΚ-Β

01:25.30

100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

5ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

2002

ΠΑΙΔ

01:13.45

8ος

ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2003

ΠΠ-Α

01:19.46

50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

10η

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

2004

ΠΚ-Β

00:39.41

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

2001

ΚΡ-Α

01:02.60

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

16ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

ΠΠ-Β

01:00.65

200m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

10η

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

2004

ΠΚ-Β

03:03.79

200m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

8ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

2002

ΠΑΙΔ

02:33.12

200m ΥΠΤΙΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

5ος

ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2003

ΠΠ-Α

02:17.52

6ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

ΠΠ-Β

02:21.23

13ος

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

2002

ΠΑΙΔ

02:28.45

100m ΥΠΤΙΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

2003

ΠΚ-Α

01:08.19

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

2001

ΚΡ-Α

01:10.37

100m ΥΠΤΙΟ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

6ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

ΠΠ-Β

01:06.03

7ος

ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2003

ΠΠ-Α

01:06.65

400m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (25)

Κ/ξη

Ονοματεπώνυμο

Ε.Γ.

Κατηγορία

Επίδοση

ΜΑΔΕΝΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ

2001

ΚΡ-Α

04:43.00

ΜΑΔΕΝΛΗ ΦΑΝΗ

2003

ΠΚ-Α

04:52.90

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ - ΑΝΔΡΩΝ  (25)

9ος

ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

2002

ΠΑΙΔ

02:22.29

13ος

ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

ΠΠ-Β

02:25.67

Η συστηματική δουλεία των προπονητών των τμημάτων Θεοδωρίδη Χρήστου και Παπαδοπούλου Μαρίας έχει ως αποτέλεσμα την συνεχή άνοδος των αθλητών και της κολύμβησης γενικότερα στην πόλη της Βέροιας.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος 7 αθλητές του Νηρέα εντάχθηκαν στο πρόγραμμα επίλεκτων της κολυμβητικής ομοσπονδίας. Αυτοί είναι οι:

Καρατζιούλας Σταύρος, Φύκατας Μιχαήλ, Καραίσκου Άννα, Μπαρμπαρούσης Γιώργος, Διαμαντοπούλου Κυριακή, Φυκατας Γιώργος, Μπαρμπαρούση Ήλια.

giannopoulos

maiovis

sidiropoulos

studio 69