novart

tsakiridis

brouvali

proteas

Στο ρελαντί ο Φίλιππος 3-1 τον Αριστοτέλη Σκύδρας

Όσο χρειάστηκε έπαιξε ο Φίλιππος για να επιβληθεί του Αριστοτέλη Σκύδρας με 3-1 σετ στο ΔΑΚ ''Δημήτριος Βικέλας'' στο Μακροχώρι, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 κατηγορίας των ανδρών. 
 
Οι ''ερυθρόλευκοι'' με κορυφαίους τους Παπαδημητρίου και Τζελάτι έφτασαν στο 7x7 και μετά την ήττα της Κομοτηνής από τον Μακεδονικό με 3-2 σετ στη Θεσσαλονίκη, αύξησαν την απόσταση από την κορυφή στους 7 βαθμούς (21 έναντι 14).
 
Εύκολα κύλησε το πρώτο σετ για τους γηπεδούχους που έφτασαν γρήγορα στο 25-17 κάνοντας το 1-0.
 
Κακή η εικόνα τους στο δεύτερο σετ με πολλά λάθη και τους φιλοξενούμενους να φτάνουν δίκαια στην ισοφάριση με 21-25.
 
Αμφίρροπο το τρίτο σετ με τους παίκτες του Τζιουμάκα να μιλούν στο τέλος και να μετατρέπουν το 18-17 σε 25-20, φτάνοντας έστω και με άγχος στο 2-1.
 
Το τέταρτο σετ ήταν ντέρμπι μέχρι το 11-9. Με εντυπωσιακό σερί 14-1(!) ο Φίλιππος έκανε το 25-10 και πήρε ακόμη μια νίκη.
 
Στην Καρδίτσα θα ταξιδέψουν το επόμενο Σάββατο οι ''ερυθρόλευκοι'' για να αντιμετωπίσουν την ομώνυμη ομάδα για την 8η αγωνιστική.
 
Φίλιππος Βέροιας-Αριστοτέλης Σκύδρας 3-1
(25-17, 21-25, 25-20, 25-10)
Διαιτητές: Σαρακινίδης-Χανός
 
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τζιουμάκας): Στίγγας, Ρεμπούτζιας, Παπάζογλου, Παπαδημητρίου, Καρασαρλίδης, Μιχελάκης, Ηλίας, Ντίνας, Στεφανίδης, Μπουτόπουλος, Ιωαννίδης 
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
Σάββατο 30/11
7η αγωνιστική:
 
Μακεδονικός-ΑΕ Κομοτηνής 3-2
(25-22, 15-25, 25-22, 15-25, 18-16)
 
Φίλιππος Βέροιας-Αριστοτέλης Σκύδρας 3-1
(25-17, 21-25, 25-20, 25-10)
 
Άθλος Ορεστιάδας-Καρδίτσα 3-0
(25-21, 25-19, 25-20)
 
Ερμογένης Ξάνθης-ΧΑΝΘ 2-3
(12-25, 25-22, 25-22, 12-25, 8-15)
 
Πανόραμα-Πήγασος Πολίχνης 3-1
(25-20, 22-25, 25-22, 25-20)
Πιερικός-Άρης 0-3
(21-25, 23-25, 17-25)
 
Βαθμολογία:
    1. ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. 21
    2. Άθλος Ορεστιάδας 14
    3. Άρης 14
    4. ΑΕ Κομοτηνής 14
    5. Μακεδονικός 11
    6. Πιερικός 11
    7. Ερμογένης Ξάνθης 10
    8. Αριστοτέλης Σκύδρας 7
    9. Καρδίτσα 7
    10. Πανόραμα 6
    11. Πήγασος Πολίχνης 6
    12. ΧΑΝΘ 2
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η):
Σάββατο 7/12
Αριστοτέλης Σκύδρας-Ερμογένης Ξάνθης
Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας
ΧΑΝΘ-Πανόραμα
ΑΕ Κομοτηνής-Πήγασος Πολίχνης
Άρης-Άθλος Ορεστιάδας
Μακεδονικός-Πιερικός

dyslexia centers

my choice

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

studio 69