koupidou alina

proteas

novart veria

dion motors

Ποιοι διακρίθηκαν στο διενοριακό πρωτάθλημα σκάκι

Στις 28 Μαΐου 2017 έγιναν οι τελικοί οι αγώνες του «4ου ΔΙΕΝΟΡΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΚΑΚΙ» στην Ιερά Μονή Παναγίας Δοβρά όπου διοργάνωσε το Γραφείο Νεότητας της Ιεράς Μητροπόλεως Βεροίας Ναούσης και Καμπανίας σε συνεργασία με τον Σκακιστικό Όμιλο Βέροιας στα πλαίσια ΚΓ’ ΠΑΥΛΕΙΑ αθλητικές εκδηλώσεις «Δημήτριος Βικέλας» όπου συμμετείχαν παιδιά από όλο τον Ν. Ημαθίας τα οποια είχαν προκριθεί από τις περιοχές τους Βέροια – Αλεξάνδρεια – Νάουσα κατά το διάστημα 20, 21 και 27 Μαΐου 2017 όπου έγινε και η προκριματική φάση.

Σκοπός της διοργάνωσης ήταν να προσφέρει στα παιδιά των κατηχητικών σχολείων την ευκαιρία να βιώσουν τα μοναδικά συναισθήματα του αθλητισμού, να γευτούν τη χαρά του αγώνα αλλά και να κάνουν νέες φιλίες ζώντας αυτή τη λαμπρή αθλητική γιορτή.

Στην τελική φάση συμμετείχαν συνολικά 90 παιδιά από την Αλεξάνδρεια, Βέροια, Μακροχώρι, Νάουσα και Πατρίδα από Νήπια έως Γ΄ Γυμνασίου. Όλα τα παιδιά έπαιξαν 5 αγώνες ανεξαρτήτως αποτελέσματος και χωριστήκαν σε τρία γκρουπ . Στο πρώτο γκρουπ συμμετείχαν Νήπια έως Γ΄ δημοτικού στο δεύτερο γκρουπ συμμετείχαν παιδιά από Δ΄ έως ΣΤ΄ δημοτικού και στην τελευταία κατηγορία συμμετείχαν παιδιά από Α΄ έως Γ΄ γυμνάσιου.

Στο αγωνιστικό μέρος, κυριάρχησε το υψηλό επίπεδο σκακιού από τα περισσότερα παιδιά σε όλες τις ηλικίες και αυτό φάνηκε στις μάχιμες-ποιοτικές τους παρτίδες.

Το θετικό μήνυμα για το σκάκι ήταν ότι όλο και περισσότερα παιδιά του Νομού μας έχουν ως μία από τις δραστηριότητες τους το πανέμορφο και πανάρχαιο παιχνίδι το «ΣΚΑΚΙ».

Διακρίθηκαν οι τρεις πρώτοι από κάθε γκρουπ και ξεχωριστά οι τρεις πρώτοι από κάθε τάξη της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης οι οποίοι είναι:
Γενική Κατάταξη Α΄ Γκρουπ (Νήπια έως Γ΄ Δημοτικού)

1. ΠΑΛΟΥΚΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ (Γ΄ Δημοτικού - 2ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΜΠΑΛΙΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (Γ΄ Δημοτικού – ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)
3. ΣΟΦΟΛΟΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Γ΄ Δημοτικού – 5ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)

Γενική Κατάταξη Β΄ Γκρουπ (Δ΄ έως Στ΄ Δημοτικού)
1. ΚΑΡΑΜΙΧΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (Δ΄ Δημοτικού – 5ο Δ.Σ ΝΑΟΥΣΗΣ)
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Δ΄ Δημοτικού – 9ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΠΟΥΛΤΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΣΤ΄ Δημοτικού – 5ο Δ.Σ ΝΑΟΥΣΗΣ)

Γενική Κατάταξη Γ΄ Γκρουπ (Α΄ έως Γ΄ Γυμνάσιου)
1. ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Β΄ Γυμνάσιου – 6ο ΓΥΜ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΧΑΡΑ ΣΥΜΕΛΑ (Γ΄ Γυμνάσιου – 1ο ΓΥΜ. ΒΕΡΟΙΑΣ)

ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΝΗΠΙΑ
1. ΠΟΥΡΛΙΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ( 5ο ΝΗΠ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)
2. ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ( 12ο ΝΗΠ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ( 5ο ΝΗΠ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)

Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1. ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ (Δ.Σ ΠΑΤΡΙΔΑΣ)
2. ΚΑΡΑΤΖΑ ΒΕΛΒΕΤ (9ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΓΚΟΓΚΟΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ (Δ.Σ ΠΑΤΡΙΔΑΣ)

Β΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1. ΝΑΚΙΤΣΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (2ο Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ ΠΑΤΡΙΔΑΣ)
3. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΟΣ (10ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)

Γ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1. ΠΑΛΟΥΚΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ (2ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΜΠΑΛΙΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (4ο Δ.Σ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)
3. ΣΟΦΟΛΟΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ( 5ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)

Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1. ΚΑΡΑΜΙΧΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (5ο Δ.Σ. ΝΑΟΥΣΗΣ)
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (9ο Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (9ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)

Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1. ΝΑΚΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (9ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΚΑΦΕΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ (9ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)

ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1. ΠΟΥΛΤΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (5ο Δ.Σ ΝΑΟΥΣΗΣ)
2. ΤΣΙΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (10ο Δ.Σ ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Δ.Σ ΠΑΤΡΙΔΑΣ)

Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1. ΠΙΠΕΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (6ο ΓΥΜ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ (6ο ΓΥΜ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
3. ΜΠΑΧΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΓΥΜ. ΝΑΟΥΣΗΣ)

Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΧΑΡΑ ΣΥΜΕΛΑ (1ο ΓΥΜ. ΒΕΡΟΙΑΣ)
2. ΤΣΕΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΓΥΜ. ΝΑΟΥΣΗΣ)

Οι βραβεύσεις της αθλητικής διοργάνωσης «Δημήτριος Βικέλας 2017» του Γραφείου Νεότητας της Ιεράς Μητροπόλεως Βέροιας, Ναούσης & Καμπανίας θα γίνουν την Παρασκευή 16 Ιουνίου, ώρα 19:00μ.μ στο ΠΑΥΛΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

dyslexia centers veria

kyriazis

sidiropoulos

studio 69