Πέντε μετάλλια ο ΕΟΣ Νάουσας στο Μέτσοβο

eos metsobo

Πέντε μετάλλια κατάφεραν να αποσπάσουν οι αθλητές του ΕΟΣ Νάουσας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Θερινού Διάθλου στο Μέτσοβο ( 1 Χρυσό, 2 Αργυρά, 2 Χάλκινα ) και έτσι δικαίωσαν τις προσδοκίες τους για επιτυχίες, ως αποτέλεσμα του εντατικού προγράμματος προετοιμασίας που ακολουθούν.
Το θερινό δίαθλο είναι συνδυασμός τρέξιμο σε ανώμαλο δρόμο με σκοποβολή σε στόχους από 50 μέτρα απόσταση.

Η Ελίζα Αναστασιάδου στην κατηγορία κορασίδων, με 7 στις 10 πετυχημένες βολές, κέρδισε άνετα την πρώτη θέση επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί.

Στην κατηγορία κορασίδων 1, η Φαίη Γιαννακοβίτη κατέκτησε τη δεύτερη θέση, με τρίτη την Μαριλίζα Νιμπίτη.

Στις παγκορασίδες η Στελλίνα Γιαννακοβίτη κατέλαβε την 2η θέση, ενώ στους παμπαίδες ο Γιώργος Αναστασιάδης την 3η θέση, ο Γιάννης Κοσμαρίκος την 5η, και ο Αντώνης Λαφάρας την 6η.

Στην κατηγορία των γυναικών η Γωγώ Νιμπίτη αναρριχήθηκε στην 4η θέση, ακολουθώντας η Τζουβάρα Χαρούλα και Τζουβάρα Κατερίνα στην 5η κι 6η θέση αντίστοιχα.

Στην κατηγορία των ανδρών ο Δημήτρης Μπατσής πλασαρίστηκε στην 6η θέση.

Το ερχόμενο σαββατοκύριακο 12-13 Σεπτεμβρίου οι αθλητές μας θα συμμετέχουν στον Διεθνή Αγώνα Ρόλερσκι «Μέγας Αλέξανδρος» στην Αμφίπολη Σερρών.

Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. του ΕΟΣ Νάουσας συγχαίρουν θερμά όλους τους αθλητές για την προσπάθεια που κατέβαλαν.