Περίπατο με Κύκλωπες η Βέροια (φωτογραφίες)

Εύκολη νίκη επί των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης σημείωσε η Βέροια το Σάββατο με 30-25. Το ματς ήταν παράσταση για ένα ρόλο και κρίθηκε πολύ νωρίς.

Η Βέροια χωρίς δυσκολία δημιούργησε μια διαφορά δέκα τερμάτων στο πρώτο μέρος (19-8 ημίχρονο) και στο δεύτερο τριαντάλεπτο συντήρησε χωρίς μεγάλο κόπο το μεγάλο προβάδισμά της. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Βέροια χαλάρωσε και έδωσε την ευκαιρία στους Κύκλωπες να μειώσουν στα πέντε γκολ (30-25).

Πεντάλεπτα: 3-2, 6-2, 11-4, 13-5, 18-7, 19-8 (ημ), 23-12, 24-14, 27-18, 28-19, 29-21, 30-25

ΒΕΡΟΙΑ: (Χαραλαμπίδης) Τσιομπάνου 7, Κοτζαχρήστου 4, Κονέσκι 1, Στάμου 1, Βαφειράδου, Δελησάββα 2, Καλμουκίδου, Ταϊρίδου 1, Τσιτλακίδου 3, Ανδρονικίδου 5, Ματαρώνα 3, Νταβίντοβιτς 3.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ: (Χαραλαμπίδης) Μπαλασίδου, Νικόλοβα 5, Σεββαλάκη Α. 4, Σεββαλάκη Δ. 3, Λαμπροπούλου 4, Λαμπίδη, Βαρσάμη, Μ, Σολακούδη 6, Καλαϊτζή 4, Βαρσάμη Σ. 4, Κατσίμα 4.

Διαιτητές: Μαυρίδης, Αναστασίου. Πέναλτι: 2/2, 7/8. Δίλεπτες: 6/2