Πλήρωσε την δυστοκία κόντρα στο Πανόραμα ο Φίλιππος

Εντός έδρας ήττα με 21-25 γνώρισε από το Πανόραμα ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτισσες είχαν πολλά προβλήματα στην επίθεση και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που της δόθηκαν στο δεύτερο μέρος για διεκδικήσουν κάτι από το ματς.

Στο πρώτο μέρος, μετά από ένα αμφίρροπο τέταρτο, οι φιλοξενούμενες εκμεταλλεύτηκαν την δυστοκία του Φιλίππου και πήραν τον έλεγχο. Η Βεροιώτικη ομάδα δεν είχε το γκολ από την περιφέρεια, η Καραχαρίδη δεν βρήκε τους χώρους για να φτάσει σε θέση εκτέλεσης και με δυσαναπλήρωτη την απουσία της Καραχαρίση, έμεινε αρκετά λεπτά χωρίς γκολ. Το Πανόραμα από την πλευρά του, βρήκε τις "τρύπες" στην άμυνα του Φιλίππου και μετέτρεψε το 7-7 σε 7-11 στο 23'. ΟΙ φιλοξενούμενες κράτησαν τον έλεγχο και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 10-13.

Στο δεύτερο μέρος, το Πανόραμα συντήρησε στο πρώτο δεκάλεπτο ένα προβάδισμα τεσσάρων γκολ. Μετά το 40' ο Φίλιππος βελτίωσε την άμυνα του και μείωσε 17-19 στο 46' και έχασε τέσσερις φορές την ευκαιρία να πλησιάσει στο γκολ (τέσσερις φορές λάθος σε εκδήλωση επίθεσης). Το Πανόραμα, μετά από μια σειρά χαμένες επιθέσεις, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και στο 50' έκανε το 17-20. Ο Φίλιππος έμεινε κοντά στο σκορ, προσπάθησε να επιστρέψει στην διεκδίκηση του ματς και μείωσε στο γκολ αλλά τα λάθη του στην επίθεση δεν του επέτρεψαν να κάνει την ανατροπή. Το Πανόραμα προηγήθηκε με 20-24 στο 60' και κέρδισε με 21-25.

Διαιτητές: Μπουγιάκας, Καζαντζίδης

Πεντάλεπτα: 2-5, 6-5, 7-7, 7-10, 7-11, 10-13 (ημ), 11-15, 13-17, 17-19, 18-20, 20-21, 21-25

ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (Τσικίνας) Νάτσο 2, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 6, Καραμήτσου, Γιαννοπούλου 4, Καραχαρίση 4, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Ζουμπουλίδου, Γεωργιάδου 1, Γαβριηλίδου, Θεοδοσοπούλου Σ. Νούσια 1, Λούρη 3.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: (Χριστοδουλίδης) Καβαζοπούλου, Ντάντιρα, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 5, Ιωαννίδου 1, Χριστοδουλίδου, Καραβέλη 4, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 4, Μεντεσίδου 4, Κυρικλίδου 6, Τσερέπη, Σεβδίλη, Αλυγιζάκη, Χαρσανίδου, Κουλούρη 1.

Δίλεπτες: 3/2, Πέναλτι: 3/3, 2/2

{jlex}flickr:72157705105504021{/jlex}