Το πάλεψε κόντρα στη Νέα Ιωνία η Βέροια (φωτογραφίες)

Εντός έδρας ήττα από την πρωταθλήτρια Νέα Ιωνία με 14-25 γνώρισε η Βέροια. Η ομάδα του Κώστα Χαραλαμπίδη στάθηκε καλά για 40 λεπτά στο ματς αλλά στην συνέχεια "κόλλησε" επιθετικά και έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να ξεφύγει στο σκορ.

Η Νέα Ιωνία έλεγξε το ματς από την αρχή αλλά η Βέροια περιορίζοντας την επιθετική γραμμή του αντιπάλου και κρατόντας τον αργό ρυθμό, έμεινε κοντά στο σκορ σε όλο το ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενες ήταν διαρκώς μπροστά με 2-3 τέρματα και μόνο στο 30' πέρασαν με τέσσερα γκολ (7-11).

Στο δεύτερο μέρος, η Βέροια έμεινε κοντά στην αντίπαλο, την κράτησε μακριά από την εστία της αλλά δεν είχε σκορ στην επίθεση για να μπει στην διεκδίκηση του ματς. Η Βέροια έμεινε για 9 λεπτά χωρίς γκολ και η Νέα Ιωνία βρήκε την ευκαιρία να ξεφύγει με 11-18 στο 49'. Εκεί κρίθηκε και το ματς. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Βέροια εγκατέλειψε την προσπάθεια και η διαφορά έφτασε τα δέκα γκολ στο 55' (13-23)

Δεκάλεπτα: 0-3, 1-4, 3-6, 5-8, 6-9, 7-11 (ημ), 8-12, 11-14, 11-16, 12-18, 13-23, 14-25

Διαιτητές: Νάσκος, Χαρίτσος

ΒΕΡΟΙΑ: (Χαραλαμπίδης) Ράπτη, Τσιομπάνου 5, Κοτζαχρήστου 2, Δελησάββα 1, Καλμουκίδου 2, Ταϊρίδου, Ματαρώνα 3, Ανδρονικίδου 1, Βαφειάδου, Στάμου, Νταβίντοβις, Ταμάρογλου.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: (Ζιβούλοβιτς) Κεπεσίδου, Μάνια, Φράγκου 1, Παπανικολάου 6, Κερλίδη, Μακρή, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου Ν., Χρυσή, Διακογιάννη, Σαραντάκου 1, Άνδριτσουκ 7, Κόβιτς 2, Χρονοπούλου 4, Στουγιαννίδου 3.

Δίλεπτες: 6/2, Κόκκινη: Καλμουκίδου (46' τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 2/2, 1/3