Έβγαλε αντίδραση η Βέροια στα Γιαννιτσά και πήρε βαθμό

Με τον βαθμό της ισοπαλίας (24-24) έφυγε από τα Γιαννιτσά η Βέροια. Η Βέροια βρέθηκε πέντε τέρματα πίσω 11 λεπτά πριν το τέλος, όμως έβγαλε αντίδραση και έφερε το ματς στα ίσια.

Τα Γιαννιτσά προηγήθηκε 7-2 αλλά η Βέροια αντέδρασε και μείωσε 9-7 στο 21'. Ο Μέγας διατήρησε τον έλεγχο και έκλεισε το ημίχρονο με 14-9.

Η Βέροια μπήκε καλύτερα στο δεύτερο μέρος και πλησίασε ξανά δυο γκολ στο 42' (16-14). Ο Μέγας απάντησε και προηγήθηκε με 22-17 στο 49' όμως οι Βεροιώτισσες δεν είχαν πει την τελευταία κουβέντα τους. Με σερί 0-5 ισοφάρισε στο 55' (22-22). Από εκεί και μετά το ματς κύλησε γκολ γκολ. Ο Μέγας προηγήθηκε με την Ανδρίτσου 24-23 και η Βέροια ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με την Τσιομπάνου. Το 24-24 έμεινε έως το τέλος.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 9-4, 9-5, 11-8, 14-9 (ημχ.) 16-9, 16-13, 20-16, 22-17, 22-22, 24-24

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Παρασκευαΐδου, Πέγιου, Ανδρίτσου Ο. 14, Ζιάκα Α., Αναστασίου 1, Μαντζίρη, Παύλου 2, Λαζαρίδου, Τρελοπούλου, Βασιλειάδου 2, Πιπιλακίδου, Τροχίδου 4, Ζιάκα Ε. 1, Ανδρίτσου Μ.

ΒΕΡΟΙΑ (Χαραλαμπίδης): Τσιομπάνου 10, Κοτζαχρήστου 3, Δελησάββα 4, Καλμουκίδου 3, Ταϊρίδου, Ματαρώνα 1, Ανδρονικίδου 3, Βαφειάδου, Παπαφώτη, Στάμου, Μπαντή, Στεφούδη.