Εύκολα στην Αλεξανδρούπολη η Βέροια

Άνετη νίκη στην Αλεξανδρούπολη σημείωσε η Βέροια. Στο εξ αναβολής παιχνίδι με τους Κύκλωπες, επικράτησε με 19-30 και πήρε άλλους δυο βαθμούς.

Η Βέροια πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο διεύρυνε με το χρόνο με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με σκορ 9-15. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τις φιλοξενούμενες να φτάνουν σε μια εύκολη νίκη με σκορ 19-30.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-7, 4-8, 6-10, 7-11, 9-15 (ημχ.), 11-16, 12-17, 14-21, 17-27, 19-30

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Χαραλαμπίδης):Μπαλασούδη, Χαριτίδου, Σμαρλαμάκη 3, Νικόλοβα 2, Παρασκάκη, Α. Σαββαλάκη 7, Δ. Σαββαλάκη, Λαμπρόπουλου 1, Σιαβαρλή, Λαμπίδη, Χωρίνου 2, ΚαλαΪτζή, Σολακούδη 3, Βαρσάμη 1, Κατσίμα.

ΒΕΡΟΙΑ: Τσιομπάνου 10, Κοτζαχρήστου 1, Βαφειάδου, Δελησάββα 2, Καλμουκίδου 4, Ταϊρίδου, Ανδρονικίδου 1, Ματαρώνα 7, Νταβίντοβιτς 5, Παπαφώτη, Στάμου, Στεφούδη.

Διαιτητές: Ουζούνης – Παρασκευούδης Δίλεπτα: 4-4 Πέναλτι: 4/6-3/3.

Στο 55:28 του αγώνα αποβλήθηκε με προοδευτική ποινή ο προπονητής Κ. Χαραλαμπίδης, για έντονη διαμαρτυρία, με κόκκινη κάρτα.