Εύκολη νίκη της Βέροιας επί του Πανοράματος (φωτογραφίες)

Εύκολο απόγευμα είχε η Βέροια με το Πανόραμα. Ήταν καλύτερο από την αντίπαλο, δημιούργησε διαφορά εννέα τερμάτων στο πρώτο μέρος και έφτασε στη νίκη χωρίς να απειληθεί με 27-18.

Η Βέροια κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησε σιγα - σιγά διαφορά στο σκορ. Η ομάδα του Κώστα Χαραλαμπίδη είχε το εύκολο γκολ ενώ στην άμυνά της δεν άφησε ελεύθερους διαδρόμους προς την εσία της. Στο 27' η διαφορά έπιασε την μεγαλύτερη τιμή της (16-7) και με εννέα τέρματα τελείωσε και το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση της Βέροιας έπεσε. Συνάντησε δυσκολίες στο σκοράρισμα αλλά με καλές άμυνες συντήρησε το προβάδισμά της μέχρι το τέλος.

Πεντάλεπτα: 3-2, 7-4, 10-4, 11-5, 15-7, 18-9 (ημ), 18-11, 21-12, 21-13, 23-15, 24-17, 27-18

ΒΕΡΟΙΑ (Χαραλαμπίδης); Τσιομπάνου 6, Κοτζαχρήστου 3, Δελησάββα 1, Καλμουκίδοου 5, Ταϊρίδου, Ματαρώνα 4, Νταβίντοβιτς 6, Ανδρονικίδου 2, Βαφειάδου, Παπαφώτη, Στάμου, Στεφούδη.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Νταντίρα, Αργυροπούλου 8, Ιωαννίδου 3, Χριστοδουλίδου, Καραβέλη 2, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 2, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου, Κυρικλίδου 1, Τσερέπη, Σεβδιλή, Αλυγιζάκη, Παπαδοπούλου, Κουλούρη.

Διαιτητές: Αναστασίου – Πήττας. Δίλεπτα: 10-2. Πέναλτι: 3/4 – 3/6