Άγγιξε την έκπληξη η Βέροια στην Άρτα

Πολύ κοντά στην έκπληξη βρέθηκε στην Άρτα η Βέροια. Ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτά αλλά έχασε το ματς με 25-24 με πέναλτι στην εκπνοή.

Η Βέροια είχε τον έλεγχο στο πρώτο μέρος. Διατήρησε ένα μικρό προβάδισμα και πήγε στα αποδυτήρια με 12-14. Στο δεύτερο μέρος, η Αναγέννηση ανέκαμψε προς το τέλος και πήρε προβάδισμα αλλά η Βέροια δεν τα παράτησε. Έφτασε στην ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό με τη Ναυσικά Ματαρώνα αλλά λίγο πριν την λήξη η Άρτα κέρδισε πέναλτι και η Σκάρα σημείωσε το 25-24.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-5, 6-6, 8-9, 10-12, 12-14 (ημχ.), 14-16, 15-17, 19-19, 22-19, 24-21, 25-24

ΑΡΤΑ (Γρηγορία Γκόλια): Σκουτέλλα 5, Καλοϊδη, Σκάρα 6, Νούλα, Μέγα, Μούρνου 6, Βράτσεβα 2, Σαϊντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Κουρέλη, Μάμαλη, Τσαουσίδου 5, Μάστακα 1.

ΒΕΡΟΙΑ (Άννα Μακρίδου): Τσιομπάνου 6, Ζντραβέφσκα, Κοτζαχρήστου 1, Μπάντη, Βαφειάδου, Δελησάββα 1, Καλμουκίδου 1, Ταϊρίδου, Ανδρονικίδου, Παπαφώτη, Ματαρώνα 6, Νταβίντοβιτς 9.

Διαιτητές: Καραπάνος- Αβράμης, Δίλεπτα: 4-7, Πέναλτι: 4/6-1/1