iek alpha23

tsakiridis tires

 novart

brouvali

my choice

koukoutegou

proteas

ena

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η τελική φάση εφήβων στην Βέροια - Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός, 5ος ο Φίλιππος

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η τελική φάση του Παννεληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων στην Βέροια. Ήταν μια άρτια οργάνωση που συγκέντρωση πολύ κόσμο.

Ο Ολυμπιακός ΣΦΠ κατέκτησε τον τίτλο του εφηβικού πρωταθλήματος για πρώτη φορά στην ιστορία του, επικρατώντας και στα πέντε παιχνίδια που έδωσε στην διοργάνωση. Στο τελευταίο ματς νίκησε 22-20 τον Φοίβο Συκεών που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με τους αθλητές τους να το αφιερώνουν στον Θανάση Καρακεχαγιά που έφυγε πριν λίγες εβδομάδες από την ζωή.

Το χάλκινο μετάλλιο πήρε ο Διομήδης Άργους μετά την νίκη του επί του ΑΕΣΧ Πυλαίας. Ο Φίλιππος έμεινε εκτός τετράδας και κατέλαβε την 5η θέση. 

Ειδικές βραβεύσεις

Πολυτιμότερος αθλητής (MVP): Τερλέτσκι (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Τερματοφύλακας: Παπαντωνόπουλος (Διομήδης Άργους)
Αριστερός εξτρέμ: Μαργαρίτης (Φοίβος Συκεών)
Αριστερός ίντερ: Μπόσκος (Φοίβος Συκεών)
Πλέι μέικερ: Τσιγαρίδας (Διομήδης Άργους)
Δεξιός ίντερ: Αθανασιάδης (Φοίβος Συκεών)
Δεξιός εξτρέμ: Σιγγιρίδης (Φοίβος Συκεών)
Πίβοτ: Μάνθος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Αμυντικός: Ζαφειράκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Αποτελέσματα και βαθμολογίες από την τελική φάση στη Βέροια

Όμιλοι- Βαθμολογία

Α’ όμιλος: Ολυμπιακός ΣΦΠ 6, ΑΕΣΧ Πυλαία 4, ΧΑΝΘ 2, Προοδευτική Αγρινίου 0
Β’ όμιλος: Φοίβος Συκεών 4, Διομήδης Άργους 4, Φίλιππος Βέροιας 2, ΑΕΚ 2

Πρόγραμμα- Αποτελέσματα

Πέμπτη 21/3/2019 (Φιλίππειο)
Προοδευτική – ΧΑΝΘ 23-32
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Πυλαία 24-23
Φίλιππος Βέροιας – Διομήδης Άργους 20-23
Φοίβος – ΑΕΚ 29-31

Παρασκευή 22/3/2019 (Φιλίππειο – ΔΑΚ Βικέλας)
Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΧΑΝΘ 33-20
Προοδευτική – Πυλαία 15-40
Φοίβος – Διομήδης 29-22
Φίλιππος – ΑΕΚ 25-24
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Προοδευτική 25-15
Πυλαία – ΧΑΝΘ 26-23
Φοίβος – Φίλιππος 24-22
ΑΕΚ – Διομήδης 25-26

Β’ φάση

Σάββατο 23/3 (Φιλίππειο)
ΧΑΝΘ-ΑΕΚ 34-31
Προοδευτική Αγρινίου-Φίλιππος Βέροιας 7-28
Ολυμπιακός-Διομήδης Άργους 26-17
Πυλαία-Φοίβος Συκεών 24-25

Κυριακή 24/3 (Φιλίππειο)
Προοδευτική Αγρινίου-ΑΕΚ 16-23
ΧΑΝΘ-Φίλιππος Βέροιας 24-26
Πυλαία-Διομήδης Άργους 22-24
Ολυμπιακός-Φοίβος Συκεών 22-20

Οι βαθμολογίες της Β' φάσης

Όμιλος 1-4: Ολυμπιακός 6, Φοίβος 4, Διομήδης 2, Πυλαία 0
Όμιλος 5-8: Φίλιππος 6, ΧΑΝΘ 4, ΑΕΚ 2, Προοδευτική 0

Τελική Κατάταξη

1. Ολυμπιακός ΣΦΠ

2. Φοίβος Συκεών

3. Διομήδης Άργους

4. ΑΕΣΧ Πυλαίας

5. Φίλιππος Βέροιας

6. ΧΑΝΘ

7. ΑΕΚ

8. Προοδευτική Αγρινίου

access

dyslexia centers

tsiafoulis

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

methodos orizontio

studio 69