iek alpha23

tsakiridis

 novart

brouvali

my choice

koukoutegou

proteas

ena

Πανελλήνιο Παίδων: Με βαθμολογικό πλεονέκτημα στα ημιτελικά ο Φίλιππος

Φίλιππος, ΑΕΚ, Δούκας και Πυλαία θα είναι οι ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων που διεξάγεται στην Προσοτσάνη.

Στον πρώτο όμιλο Φίλιππος και Δούκας είχαν προκριθεί από χθες στην τετράδα, σήμερα στο μεταξύ τους παιχνίδι κρίθηκε η πρωτιά του ομίλου με τον Φίλιππο να επικρατεί του Δούκα με 35-26 και να μπαίνει στη Β φάση των αγώνων της τετράδας με 2 βαθμούς σε αντίθεση με τον Δούκα που θα μπεί χωρίς βαθμό.

Στον Β όμιλο είχαμε συναρπαστική εξέλιξη με 3 ομάδες να ισοβαθμούν στην κορυφή με 4 βαθμούς, όμως την πρόκριση πήραν η ΑΕΚ και Πυλαία σε αντίθεση με τον Διομήδη που υπολειπόταν στη διαφορά τερμάτων. Η ΑΕΚ θα μπει με 2 βαθμούς στην επόμενη φάση αφού είχε επικρατήσει της Πυλαίας με 27-24 στο μεταξύ τους αγώνα.

Το αποτελέσματα της τελικής φάσης

Α όμιλος
1η αγωνιστική: Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ 31-22, ΑΣΕ Δούκα – ΠΑΟΚ 35-29
2η αγωνιστική: Φίλιππος Βέροιας – ΠΑΟΚ 28-26, ΑΣΕ Δούκα – ΧΑΝΘ 37-28
3η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 33-31, ΑΣΕ Δούκα – Φίλιππος Βέροιας 26-35
Η βαθμολογία: Φίλιππος Βέροιας (94-74) 6, ΑΣΕ Δούκα (98-92) 4, ΠΑΟΚ (88-94) 2, ΧΑΝΘ (81-101) 0.

Β’ όμιλος
1η αγωνιστική: Αερωπός Έδεσσας – Διομήδης Άργους 29-33, ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΑΕΚ 24-27.
2η αγωνιστική: Αερωπός Έδεσσας – ΑΕΚ 24-33, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Διομήδης Άργους 30-27.
3η αγωνιστική: ΑΕΚ – Διομήδης Άργους 34-36, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Αερωπός Έδεσσας 28-24
H βαθμολογία: ΑΕΚ (96-86) 4, ΑΕΣΧ Πυλαίας (82-78) 4, Διομήδης Άργους (98-95) 4, Αερωπός Έδεσσας (53-66) 0.

Τετάρτη 27 Ιουνίου 2018
Β’ φάση (1η αγωνιστική)
13:00 ΠΑΟΚ – Αερωπός Έδεσσας
15:00 ΧΑΝΘ – Διομήδης Άργους
17:00 Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΣΧ Πυλαίας
19:00 ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ

Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018
Β’ φάση (2η αγωνιστική)
08:30 ΧΑΝΘ – Αερωπός Έδεσσας
10:15 ΠΑΟΚ – Διομήδης Άργους
12:00 ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΣΧ Πυλαίας
13:45 Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ

Η βαθμολογία στον όμιλο 5-8: ΠΑΟΚ 2 (35-26), Διομήδης 2 (33-29), Αερωπός 0 (29-33), ΧΑΝΘ 0 (26-35).
Η βαθμολογία στον όμιλο 1-4: Φίλιππος Βέροιας 2 (35-26), ΑΕΚ 2 (27-24), ΑΕΣΧ Πυλαίας 0 (24-27), ΑΣΕ Δούκα 0 (26-35)

access

dyslexia centers

tsiafoulis

super course

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

methodos orizontio

studio 69