koupidou alina

proteas

novart veria

dion motors

Λαμπρή η τελετή έναρξης του Βριληττού

Λαμπρή ήταν και φέτος η τελετή έναρξης του 5ου Διεθνούς Τουρνουά Αναπτυξιακών Ηλικιών Χάντμπολ «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ». Αυτή περιελάμβανε παρέλαση όλων των αποστολών από την πλατεία ρολογιού έως την πλατεία Δημαρχείου, ομιλίες από τους επισήμους, χορευτικά δρώμενα από την Δημοτική Επιχείρηση Πολιτισμού Βέροιας, ενώ ο Δήμαρχος Κώστας Βοργιαζίδης κήρυξε την έναρξη του τουρνουά.

Το αγωνιστικό σκέλος του τουρνουά θα ξεκινήσει αύριο το πρωί στα κλειστά γυμναστήρια «Φιλίππειο» και «ΔΑΚ Βικέλας»

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Α’ όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, Εθνική Ισραήλ, Παρί Σεν Ζερμέν
Β’ όμιλος: ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι., ΑΕΣΧ Πυλαίας, Βαρντάρ ΠΓΔΜ
Γ’ όμιλος: ΑΟ Προσοτσάνης, Παρτίζαν Βελιγραδίου, ΠΑΟΚ
Δ’ όμιλος: Κροάσια Ζάγκρεμπ, ΧΑΝΘ, Λοκομοτίβα Μπρτσκό

vrili teleti 3

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ)
Κροατία, Αυστρία, Ελλάδα, Ισραήλ, Ρουμανία, Βοσνία- Ερζεγοβίνη

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Παρασκευή 7 Απριλίου 2017
Άφιξη αποστολών (έως 16:00)
Παρέλαση Ομάδων
Τελετή Έναρξης
Τεχνική Σύσκεψη

Σάββατο 8 Απριλίου 2017
«Φιλίππειο»
08:30 Κροάσια- ΧΑΝΘ
09:30 ΙΕΚ ΞΥΝΗ- ΑΕΣΧ Πυλαίας
10:30 Φίλιππος- Ισραήλ
11:30 Αυστρία- Ρουμανία
12:30 Ισραήλ- Βοσνία
16:20 ΑΕΣΧ Πυλαίας- Βαρντάρ
17:20 Παρί- Φίλιππος
18:20 Ελλάδα- Κροατία
19:40 Βοσνία- Αυστρία
Δείπνο στο Αιγές Μέλαθρον

«ΔΑΚ Βικέλας»
11:00 ΠΑΟΚ- ΑΟ Προσοτσάνη
16:00 Λοκομοτίβα- Κροάσια

teleti vrili 5

Κυριακή 9 Απριλίου 2017
«Φιλίππειο»
08:00 Βαρντάρ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ
09:00 Ισραήλ- Παρί
10:00 Κροατία- Ισραήλ
11:20 Ελλάδα- Ρουμανία
15:00 Β1-Δ2 (Προημιτελικός 1)
16:00 Β2-Δ1 (Προημιτελικός 2)
17:00 Α1-Γ2 (Προημιτελικός 3)
18:00 Γ1-Α2 (Προημιτελικός 4)
19:00 Βοσνία- Ελλάδα
20:20 Ισραήλ- Αυστρία

«ΔΑΚ Βικέλας»
10:00 ΑΟ Προσοτσάνης- Παρτιζάν
11:00 ΧΑΝΘ- Λοκομοτίβα
12:00 Παρτίζαν- ΠΑΟΚ
16:00 Α3-Β3
17:00 Γ3-Δ3

teleti vrili 6

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου 2017
«Φιλίππειο»
09:00 Ηττημένοι Προημιτελικών 1-3 (θέση 5/8, Y1)
10:00 Ηττημένοι Προημιτελικών 2-4 (θέση 5/8, Υ2)
11:00 Βοσνία- Κροατία
12:20 Ισραήλ- Ρουμανία
16:00 1ος ημιτελικός (νικητές προημιτελικών 1-3)
17:00 2ος ημιτελικός (νικητές προημιτελικών 2-4)
18:00 Αυστρία- Ελλάδα
19:20 Κροατία- Ρουμανία

«ΔΑΚ Βικέλας»
10:00 Γ3-Α3
11:00 Β3-Δ3
16:00 Νικητές Y1-Y2 (θέσεις 5-6)
17:00 Ηττημένοι Y1-Y2 (θέσεις 7-8)
18:00 Δ3-Α3
19:00 Γ3-Β3

«ΜΕΡΙΜΝΑ»
10:00-12:00 Επίσκεψη στο Σπίτι της ΜΕΡΙΜΝΑΣ από αντιπροσωπεία των αποστολών

«Αιγες Μέλαθρον»
16:00-19:00 TheMIS Επιστημονική Ημερίδα με θέμα τις κακώσεις στην χειροσφαίριση

Μ. Τρίτη 11 Απριλίου 2017
«Φιλίππειο»
09:00-12:00 Εκδρομή στη Βεργίνα
13:00 Ρουμανία- Βοσνία
14:20 Μικρός Τελικός Παμπαίδων
15:20 Ελλάδα- Ισραήλ
16:40 Μέριμνα
17:20 Τελικός Παμπαίδων
18:20 Αγώνας Βετεράνων
19:00 Κροατία- Αυστρία

dyslexia centers veria

kyriazis

sidiropoulos

studio 69