koupidou alina

proteas ban3

novart veria

dion motors

Εφηβικό: Τρίτος ο Ζαφειράκης, έκτος ο Φίλιππος

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στους έφηβους ο Ζαφειράκης. Επικράτησε της Πυλαίας και τερμάτισε τρίτος. Ο Φίλιππος, έχασε από τον Φοίβο και πήρε την 6η θέση.  Πρωταθλητής Εφήβων για πρώτη φορά μετά από 13 χρόνια στέφτηκε ο Πανελλήνιος. Οι «Ολυμπιονίκες» νίκησαν 22-14 τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑ στο τελευταίο παιχνίδι της 36ης τελικής φάσης που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη.

Με αυτόν τον τίτλο η ομάδα της Κυψέλης έφτασε τους τρεις (1993, 2003, 2016) και πλέον φιγουράρει στην 3η θέση της σχετικής λίστας μαζί με Ιωνικό ΝΦ, ΧΑΝΘ και ΓΕ Βέροιας. Εξαιρετική ήταν και η παρουσία του ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑ, ο οποίος στην πρώτη του συμμετοχή σε τελική φάση Εφήβων κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Το χάλκινο μετάλλιο πήγε στον Ζαφειράκη Νάουσας, ο οποίος επικράτησε της ΑΕΣΧ Πυλαίας.

Αποτελέσματα

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
Φοίβος- Φίλιππος 26-25
ΠΑΟΚ- Διομήδης 32-23
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Ζαφειράκης 23-25
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ- Πανελλήνιος 14-22

Τελικές Βαθμολογίες της Β’ φάσης
Γ΄ όμιλος (1-4)
1. Πανελλήνιος 5
2. ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 4
3. Ζαφειράκης Νάουσας 2
4. ΑΕΣΧ Πυλαίας 1

Δ’ όμιλος (5-8)
1. Φοίβος Συκεών 6
2. Φίλιππος Βέροιας 3
3. ΠΑΟΚ 3
4. Διομήδης Άργους 0

Τις απονομές έκαναν ο Δήμαρχος Νεάπολης- Συκεών Σίμος Δανιηλίδης, η Πρόεδρος της ΕΑΠ/ΟΧΕ, και Ταμίας της ΟΧΕ Κυριακή Μπακουλοπούλου, το μέλος του Δ.Σ. της ΟΧΕ Χαράλαμπος Προδρομίδης, το μέλος του Δ.Σ. της ΟΧΕ και της ΕΣΧΘ Άγγελος Μαυρίδης, ο Πρόεδρος ΕΣΧΘ Δημήτρης Σαουλίδης, ο Αντιδήμαρχος Έργων Δήμου Νεάπολης- Συκεών Αντώνης Σαουλίδης, το μέλος της ΕΣΧΘ και της επιτροπής Ανάπτυξης Απόστολος Πετρίδης και οι Ομοσπονδιακοί προπονητές Νέων και Εφήβων Στέλιος Σεϊρεκίδης και Δημήτρης Δημητρούλιας.

Οι προπονητές που παρέστησαν από πλευράς ΕΑΠ/ΟΧΕ και είχαν τον συντονισμό της διοργάνωσης ήταν ο Υπεύθυνος Ανάπτυξης Παναγιώτης Ιατρούδης, καθώς και οι Γιάννης Βαρελτζής, Θανάσης Καρακεχαγιάς, Δημήτρης Μασλαρινός και Νίκος Γεωργιάδης.

All Star Team
Πολυτιμότερος παίκτης: Παπαδόπουλος (Πανελλήνιος)
Καλύτερος αμυντικός: Τσαγγέρας (Ζαφειράκης Νάουσας)
Τερματοφύλακας: Μπέτζιος (Φοίβος Συκεών)
Αριστερό εξτρέμ: Δεληζάνος (Φοίβος Συκεών)
Αριστερό ίντερ: Καλόμοιρος (ΑΕΣΧ Πυλαίας)
Πίβοτ: Τσακουρίδης (Πανελλήνιος)
Πλέι μέικερ: Λιόλιος (ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ)
Δεξί ίντερ: Σαπαπάτας (Πανελλήνιος)
Δεξί εξτρέμ: Παπαπούλιος (Πανελλήνιος)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 22-14
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-1, 5-4, 7-4, 8-6, 9-8 (ημχ.), 9-10, 11-10, 16-11, 18-12, 21-12, 22-14
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσικριτέας 4, Μπεκιάρης, Καλλονιάτης, Μιχελάκος, Παπαπούλιος, Παπαχρήστος 5, Λέσι, Θάνος, Μαντζόπουλος, Μπένιας, Παπαδόπουλος, Σαλαπάτας 6, Τσακουρίδης 5, Ζωγραφίδης, Νικολούτσος 1, Σταυρινόπουλος 1.
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Κώστας Μπούνας): Καραμπουρνιώτης 1, Ηλιόπουλος 2, Τσανίνος, Παπαδάκης, Μακρυγιάννης 2, Μάινας, Δριτσούλας, Ζίου, Κουτσόπουλος 3, Μαρούλας, Λογοθέτης 1, Λιόλιος 5, Λεονταράς, Κολοκοτρώνης, Μεντζίνης, Μαντζώρος.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, Δίλεπτα: 2-3, πέναλτι: 2/2-0/0

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 25-23
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 6-5, 7-6, 9-8, 11-9 (ημχ.), 14-11, 16-13, 18-17, 21-20, 22-21, 25-23
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Τεό Παυλίδης): Τσαγκέρας 4, Μαυροδουλάκης 6, Σιδηρόπουλος 10, Χαλάτσης, Καραβίτης 1, Μπόλας 3, Μπάμπος, Κυπρίτης 1, Καραμπέλκος, Δεληχρήστος, Τσιγαρίδας, Πρόιος, Ελευθεριάδης, Τσαχτσίρας, Χάτσκα.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης 2, Αντωνιάδης 1, Αλατσατιάνος Ι. 5, Αλατσατιάνος Χ., Ξυνιάς 1, Βακουφάρης 2, Παπαγεωργίου 1, Παπαδόπουλος, Παπαβλασόπουλος, Μπρόϊκος, Πετρίδης 7, Κουκμίσης 2, Μπικιάρης 1, Νικολαϊδης, Καλόμοιρος 1, Ελέτα
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Σκλαβενίτης, δίλεπτα: 4-5, πέναλτι: 2/3-2/3

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-25
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 6-7, 7-9, 8-12, 10-14 (ημχ.), 12-17, 13-18, 16-19, 18-20, 22-22, 26-25
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Μαρκατάτος, Μήγγας, Τσιντίδης, Δεληζάνος 7, Τάτσης 1, Λόγια 2, Μπαμπλέκης, Σιγγιρίδης, Μανωλούδης 10, Παντικίδης, Λιάπης, Ιμσιρίδης Θ. 3, Χατζής 2, Παπαδόπουλος 4, Μπέτζιος, Ιμσιρίδης Κ.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Ζούτης, Βαλαβάνης, Κύρτσιος 1, Ρίζος 4, Τριανταφυλλίδης 2, Φιλόσογλου Β. 1, Γραμματικόπουλος 2, Μαυρίδης 2, Φιλόσογλου Κ., Βελισσαρίδης 1, Χατζηγεωργίου, Δεληγιαννίδης, Ψωμιάδης, Τυφλίδης 1, Μπαλτατζής Χάρ. 7, Χαραλαμπίδης 4.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, δίλεπτα: 2-7, πέναλτι: 2/2-2/3

ΔΙΟΜΗΔΗΣ-ΠΑΟΚ 23-32
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-5, 8-8, 9-12, 12-14, 14-15 (ημχ.), 15-19, 16-21, 19-23, 20-26, 22-29, 23-32
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Καρασαβίδης): Κατσίλας, Κουριώτης, Κωτρονάρος 3, Λαμπρόπουλος, Μπακατσέλος 3, Νικολίτσας 3, Ντούρος, Ξαγοράρης 5, Παυλίδης 2, Ρουσόπουλος, Σαλαπάτας, Σεμπέκος 5, Σμυρνιώτης, , Κορομίχης, Μακρής, Παπαντωνόπουλος
ΠΑΟΚ (Γιάννης Μπιζέτας): Νικολαϊδης, Βούλκος, Ελέζουα 1, Νάση 7, Βασιλείου, Μπαλέτας 3, Μήλιος 3, Δέλιας, Αποστόλου, Θεοδωρακόπουλος, Ρωμανίδης 9, Μέλιος, Πανιόπουλος 8, Μαραβέλιας, Ίτσιος, Γιαννακίδης 1.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Φωκίτης, δίλεπτα: 2-1, πέναλτι: 1/3-3/3.

Οι 13 κάτοχοι
ΑΣΕ Δούκα 7
Φίλιππος Βέροιας 7
Πανελλήνιος 3
Ιωνικός ΝΦ 3
ΓΕ Βέροιας 3
ΧΑΝΘ 3
Ζαφειράκης Νάουσας 2
Αρχέλαος Κατερίνης 2
ΒΑΟ 2
Πανιώνιος 1
ΓΣ Δράμα 1
Φοίβος Συκεών 1
Διομήδης Άργους 1

Ο πίνακας των μεταλλίων
Διοργάνωση Έτος γέννησης αθλητών Χρυσό Αργυρό Χάλκινο
1η-19811963-1964-1965 Δούκας Ιωνικός Ν.Φ Γ.Σ. Δράμας
2η-1982 1964-1965-1966 Πανιώνιος Ιωνικός Ν.Φ Β.Α.Ο
3η-1983 1965-1966-1967 Φίλιππος Β Αρχέλαος Κ Δούκας
4η-1984 1966-1967-1968 Αρχέλαος Κ Ν. Ελβετία Άρης Νίκαιας
5η-1985 1967-1968-1969 Φίλιππος Β Δούκας Α.Ο. Σερρών
6η-1986 1968-1969-1970 Γ.Σ. Δράμας Α.Ε.Ε.Α Κυχρέας Σαλ.
7η-1987 1969-1970-1971 Φίλιππος Β Α.Ο. Σερρών Α.Ε. Χαλανδρίου
8η-1988 1970-1971-1972 Φίλιππος Β Ιωνικός Ν.Φ Φοίβος Συκεών
9η-1989 1971-1972-1973 Ιωνικός Ν.Φ Φοίβος Σ. Φίλιππος Β
10η-1990 1972-1973-1974 Ιωνικός Ν.Φ Φίλιππος Β Πανιώνιος
11η-1991 1973-1974-1975 Φίλιππος Β Ιωνικός Ν.Φ Γ.Ε. Βέροιας
12η-1992 1974-1975-1976 Γ.Ε. Βέροιας Αρχέλαος Κ Ιωνικός Ν.Φ
13η-1993 1975-1976-1977 Πανελλήνιος Δούκας Φίλιππος Β
14η-1994 1976-1977-1978 Γ.Ε. Βέροιας Δούκας Φίλιππος Β
15η-1995 1976-1977-1978 Γ.Ε. Βέροιας Δούκας Φίλιππος Β
16η-1996 1978-1979-1980 Αρχέλαος Κ Φίλιππος Β Β.Α.Ο
17η-1997 1978-1979-1980 Ιωνικός Ν.Φ Αρχέλαος Κ Β.Α.Ο
18η-1998 1980-1981-1982 Φίλιππος Β Αρχέλαος Κ Ν. Ιωνία
19η-1999 1980-1981-1982 Φίλιππος Β Χ.Α.Ν.Θ. Ζαφειράκης Ν
20η-2000 1982-1983-1984 Β.Α.Ο Δίας Πολίχνης Δούκας
21η-2001 1982-1983-1984 Δούκας Β.Α.Ο Δίας Πολίχνης
22η-2002 1983-1984-1985 Β.Α.Ο Πανελλήνιος Δούκας
23η-2003 1984-1985-1986 Πανελλήνιος Χ.Α.Ν.Θ.Β.Α.Ο
24η-2004 1985-1986-1987 Χ.Α.Ν.Θ. Ιωνικός Ν.Φ Ζαφειράκης Ν
25η-2005 1986-1987-1988 Χ.Α.Ν.Θ. Ιωνικός Ν.Φ Δίας Πολίχνης
26η-2006 1987-1988-1989 Δούκας Γ.Α.Σ. Κιλκίς Άρης Θ.
27η-2007 1988-1989-1990 Δούκας Άρης Θ. Ιωνικός Ν.Φ.
28η-2008 1989-1990-1991 Χ.Α.Ν.Θ. Φοίβος Σ. Φίλιππος Β.
29η-2009 1990-1991-1992 Δούκας Φίλιππος Β Ιωνικός Ν.Φ
30η-2010 1992-1993-1994 Φοίβος Σ. Ζαφειράκης Χ.Α.Ν.Θ.
31η-2011 1992-1993-1994 Ζαφειράκης Ιωνικός Ν.Φ Διομήδης
32η-2012 1994-1995-1996 Δούκας Δράμα ’86 Φίλιππος Β.
33η-2013 1994-1995-1996 Διομήδης Α. Φίλιππος Β. Χ.Α.Ν.Θ.
34η-2014 1995-1996-1997 Ζαφειράκης Ν ΧΑΝΘ Δούκας
35η-2015 1996-1997-1998 Δούκας Πανελλήνιος ΠΑΟΚ
36η-2016 1997-1998-1999 Πανελλήνιος ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ Ζαφειράκης

dyslexia centers veria

kyriazis

sidiropoulos

studio 69