derma medicine

proteas

novart veria

ena

Εφηβικό: Στην τετράδα ο Ζαφειράκης, εκτός ο Φίλιππος

Με ένα μεγάλο ντέρμπι Θεσσαλονίκης ξεκίνησε η 2η ημέρα της 36ης τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων. Η ΑΕΣΧ Πυλαίας μετά την ήττα της στην πρεμιέρα από τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑ επικράτησε 27-26 του ΠΑΟΚ στο «Σπίτι του Χάντμπολ» με μεγάλη ανατροπή στο φινάλε. Ο «δικέφαλος» για δεύτερο ματς (χθες με τον Φίλιππο) κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, αλλά δεν κατάφερε να την πάρει.

Αυτή την φορά προηγήθηκε με δύο γκολ (24-26) στο 56’, αλλά η ομάδα της Πυλαίας με σερί 3-0 και τέρμα του Καλόμοιρου στο 59:50 πήρε την σπουδαία νίκη.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη στις Συκιές ο Ζαφειράκης έκανε το «δύο στα δύο» επικρατώντας του Φοίβου με 25-24. Η ομάδα της Νάουσας χρειάστηκε να κάνει σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αφού βρέθηκε να χάνει ακόμα και 14-7!

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Πανελλήνιος που ήταν καταιγιστικός κόντρα στον Διομήδη επικρατώντας με 36-17, ενώ την 2η νίκη του σε ισάριθμα ματς σημείωσε ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ που επιβλήθηκε 22-17 του Φιλίππου Βέροιας.

Στα πρώτα απογευματινά παιχνίδια ο Φοίβος νίκησε 33-17 τον Διομήδη, ενώ ο Πανελλήνιος επιβλήθηκε 27-18 του Ζαφειράκη Νάουσας. Ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ σημείωσε την 3η του νίκη στο τουρνουά επί του ΠΑΟΚ, ενώ η ΑΕΣΧ Πυλαίας πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση, επικρατώντας του Φιλίππου Βέροιας.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΠΑΟΚ 27-26
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-5, 8-7, 9-9, 11-12, 15-15 (ημχ.), 17-16, 19-19, 21-21, 23-23, 24-25, 27-26
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης, Αντωνιάδης 2, Αλατσατιάνος Ι. 1, Αλατσατιάνος Χ. 1, Ξυνιάς 1, Βακουφάρης 6, Παπαγεωργίου 2, Παπαδόπουλος, Παπαβλασόπουλος, Μπρόϊκος, Πετρίδης 6, Κουκμίσης 2, Μπικιάρης, Νικολαϊδης, Καλόμοιρος 6.
ΠΑΟΚ (Γιάννης Μπιζέτας): Νικολαϊδης, Βούλκος, Ελέζουα, Νάση 3, Βασιλείου, Μπαλέτας, Μήλιος, Δέλιας, Αποστόλου 1, Θεοδωρακόπουλος, Ρωμανίδης 11, Μέλιος, Πανιόπουλος 3, Μαραβέλιας 7, Ίτσιος, Γιαννακίδης 1.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Σκλαβενίτης, δίλεπτα: 4-6, πέναλτι: 3/4-3/4.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 25-24
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 7-6, 7-9, 7-13, 10-15 (ημχ.), 12-16, 15-16, 16-17, 18-18, 22-19, 25-24
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Τεό Παυλίδης): Τσαγκέρας 5, Μαυροδουλάκης 8, Σιδηρόπουλος 5, Χαλάτσης, Καραβίτης 2, Μπόλας 2, Μπάμπος, Κυπρίτης, Καραμπέλκος 2, Δεληχρήστος, Τσιγαρίδας 1, Ελευθεριάδης, Τσαχτσίρας, Τσάτσκας, Καρατζιούλας, Σιαφαρίκας.
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Μαρκατάτος, Μήγγας, Τσιντίδης, Δεληζάνος 5, Τάτσης 2, Λόγια 1, Μπαμπλέκης 2, Σιγγιρίδης, Μανωλούδης 6, Παντικίδης, Λιάπης 5, Ιμσιρίδης Θ. 3, Χατζής, Παπαδόπουλος, Μπέτζιος, Ιμσιρίδης Κ.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, δίλεπτα: 5-5, πέναλτι: 3/4-2/3.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ 36-17
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 7-2, 10-5, 13-7, 13-9, 16-11 (ημχ.), 20-13, 23-14, 26-16, 28-16, 31-16, 36-17
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Ασβεστάς 1, Τσικριτέας 2, Μπεκιάρης, Μιχελάκος, Παπαπούλιος 2, Παπαχρήστος 5, Λέσι, Θάνος, Μαντζόπουλος 4, Παπαδόπουλος, Σαλαπάτας 12, Τσακουρίδης 1, Ζωγραφίδης 1, Μουρτζούκος 1, Νικολούτσος 5, Σταυρινόπουλος 2.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Καρασαβίδης): Κατσίλας 1, Κουριώτης, Κωτρονάρος, Μακρής, Μπακατσέλος 4, Παπαντωνόπουλος, Νικολίτσας 4, Ντούρος, Ξαγοράρης 6, Ρουσόπουλος 1, Σαλαπάτας, Σεμπέκος 1, Σμυρνιώτης, Στέργιος, Κορομίχης.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, δίλεπτα: 6-2, πέναλτι: 2/2-2/3

ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 17-22
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 1-3, 2-3, 4-7, 7-7, 8-10 (ημχ.), 9-14, 10-15, 12-16, 13-18, 15-20, 17-22
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Ζούτης, Βαλαβάνης 3, Κύρτσιος, Ρίζος 3, Τριανταφυλλίδης 6, Φιλόσογλου Β. 1, Γραμματικόπουλος, Μαυρίδης, Τιτόπουλος, Φιλόσογλου Κ. 1, Βελισσαρίδης, Μπαλτατζής Χρ., Ψωμιάδης, Μπαλτατζής Χάρ. 2, Χαραλαμπίδης 1.
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Κώστας Μπούνας): Καραμπουρνιώτης 2, Ηλιόπουλος, Τσανίνος, Παπαδάκης 2, Μακρυγιάννης 1, Μάινας 3, Δριτσούλας, Ζίου, Κουτσόπουλος 9, Μαρούλας, Λογοθέτης 1, Λιόλιος 4, Λεονταράς, Κολοκοτρώνης, Μεντζίνης, Μαντζώρος.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 4-7, πέναλτι: 6/9-2/2

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ 27-18
Τα πεντάλεπτα: 5-0, 6-3, 7-5, 7-6, 9-9, 11-9 (ημχ.), 15-9, 18-9, 20-12, 24-13, 25-15, 27-18
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Ασβεστάς 1, Τσικριτέας 3, Καλλονιάτης, Μιχελάκος, Μπεκιάρης, Παπαπούλιος 4, Παπαχρήστος 4, Λέσι, Μαντζόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Σαλαπάτας 9, Τσακουρίδης 2, Ζωγραφίδης, Μουρτζούκος 1, Νικολούτσος 1, Σταυρινόπουλος.
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Τεό Παυλίδης): Τσαγκέρας 4, Μαυροδουλάκης 2, Σιδηρόπουλος 2, Χαλάτσης, Καραβίτης 1, Μπόλας 2, Μπάμπος 1, Κυπρίτης 2, Καραμπέλκος 1, Τσιγαρίδας 1, Πρόιος, Ελευθεριάδης 2, Τσαχτσίρας, Τσάτσκας, Καρατζιούλας, Σιαφαρίκας.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, δίλεπτα: 3-5, πέναλτι: 3/4-0/2.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 33-17
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 6-3, 8-5, 9-6, 12-6 (ημx.), 13-9, 17-11, 19-11, 22-13, 25-15, 33-17
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Μαρκατάτος, Μήγγας, Τσιντίδης 1, Δεληζάνος 4 , Τάτσης , Λόγια 2 , Μπαμπλέκης, Σιγγιρίδης, Μανωλούδης 12, Παντικίδης 3, Λιάπης, Ιμσιρίδης Θ. 3, Χατζής 2, Παπαδόπουλος 6, Μπέτζιος, Ιμσιρίδης Κ.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Καρασαβίδης): Κατσίλας, Κορομίχης, Κουριώτης, Κωτσονάρος, Λαμπρόπουλος 2, Μπακατσέλος 5, Νικολίτσας 3, Ντούρος 2, Ξαγοράρης 3, Παπαντωνόπουλος, Ρουσόπουλος , Σαλαπάτας, Σεμπέκος 2, Σμυρνιώτης, Στέργιος, Παυλίδης
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Φωκίτης, δίλεπτα: 5-5, πέναλτι: 0/0-0/0.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 25-21
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-4, 8-6, 12-7, 14-10, 16-12 (ημχ.), 17-13, 17-15, 20-18, 21-19, 22-21, 25-21
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης 1, Αντωνιάδης 2, Αλατσατιάνος Ι. 2, Αλατσατιάνος Χ., Ξυνιάς 1, Βακουφάρης 5, Παπαγεωργίου 3, Παπαδόπουλος, Παπαβλασόπουλος, Μπρόϊκος, Πετρίδης 6, Κουκμίσης 1, Μπικιάρης, Νικολαϊδης, Καλόμοιρος 4, Ελέτα.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Ζούτης, Καλλιαρίδης, Βαλαβάνης 4, Κύρτσιος 3, Ρίζος 1, Τριανταφυλλίδης 3, Φιλόσογλου Β. 1, Γραμματικόπουλος 2, Μαυρίδης, Φιλόσογλου Κ., Βελισσαρίδης, Μπαλτατζής Χρ., Ψωμιάδης, Τυφλίδης, Μπαλτατζής Χάρ. 3, Χαραλαμπίδης 4.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Τσάκωνας, δίλεπτα: 6-4, πέναλτι: 4/5-1/4

ΠΑΟΚ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 22-33
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-4, 3-6, 5-8, 7-11, 10-13 (ημχ.), 12-18, 14-22, 15-24, 16-28, 18-31, 22-33
ΠΑΟΚ (Γιάννης Μπιζέτας): Νικολαϊδης 1, Βούλκος, Ελέζουα 1, Νάση 2, Βασιλείου, Μπαλέτας 1, Μήλιος 1, Δέλιας, Αποστόλου, Θεοδωρακόπουλος, Ρωμανίδης 4, Μέλιος 1, Πανιόπουλος 3, Μαραβέλιας 2, Ίτσιος 3, Γιαννακίδης 3.
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Κώστας Μπούνας): Καραμπουρνιώτης 3, Ηλιόπουλος 1, Τσανίνος 4, Παπαδάκης 2, Μακρυγιάννης 2, Μάινας 1, Δριτσούλας 4, Ζίου 1, Κουτσόπουλος 6, Μαρούλας 3, Λογοθέτης 1, Λιόλιος, Λεονταράς, Κολοκοτρώνης, Μεντζίνης, Μαντζώρος.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Φωκίτης, δίλεπτα: 1-4, πέναλτι: 4/8-2/2

Αποτελέσματα- πρόγραμμα

Πέμπτη 24 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
Φίλιππος- ΠΑΟΚ 22-22
Ζαφειράκης- Διομήδης 21-17
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 20-22
Πανελλήνιος- Φοίβος 16-16

Παρασκευή 25 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
Ζαφειράκης- Φοίβος 25-24
Πανελλήνιος- Διομήδης 36-17
Φοίβος- Διομήδης 33-17
ΠΑΟΚ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 22-33

Κλειστό «Σπίτι του Χάντμπολ»
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΠΑΟΚ 27-26
Φίλιππος- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 17-22
Πανελλήνιος- Ζαφειράκης 27-18
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος 25-21

Βαθμολογίες
1ος όμιλος
Πανελλήνιος 5
Ζαφειράκης Νάουσας 4
Φοίβος Συκεών 3
Διομήδης Άργους 0

2ος όμιλος
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 6
ΑΕΣΧ Πυλαίας 4
Φιλιππος Βέροιας 1
ΠΑΟΚ 1

Βαθμολογίες της Β’ φάσης
Γ΄όμιλος (1-4)
1. Πανελλήνιος 2
2. ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 2
3. Ζαφειράκης Νάουσας 0
4. ΑΕΣΧ Πυλαίας 0

Δ’ όμιλος (5-8)
1. Φοίβος Συκεών 2
2. Φίλιππος Βέροιας 1
3. ΠΑΟΚ 1
4. Διομήδης Άργους 0

Σάββατο 26 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
12:00 Φοίβος- ΠΑΟΚ
14:00 Διομήδης- Φίλιππος
16:00 Πανελλήνιος- ΑΕΣΧ Πυλαίας
18:00 Ζαφειράκης- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ

giannopoulos

maiovis

sidiropoulos

studio 69