Νίκη Ζαφειράκη στους έφηβους, ήττα Φέρωνα στις νεανίδες

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, στην τελική φάση των εφήβων, ο Ζαφειράκης Νάουσας επικράτησε 21-17 του Διομήδη Άργους. Η ομάδα της Ημαθίας είχε συνέχεια το προβάδισμα το οποίο διεύρυνε στο τελευταίο δεκάλεπτο, φτάνοντας στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-3, 5-3, 5-4, 8-6, 8-6 (ημχ.), 10-6, 12-8, 13-11, 16-14, 19-15, 21-17

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Τεό Παυλίδης): Τσαγκέρας 7, Σιδηρόπουλος 7, Χαλάτσης 1, Καραβίτης, Μπόλας 4, Μπάμπος, Κυπρίτης, Καραμπέλκος 1, Δεληχρήστος, Τσιγαρίδας 1, Πρόιος, Ελευθεριάδης, Τσαχτσίρας, Τσάτσκας, Καρατζιούλας, Σιαφαρίκας.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Καρασαβίδης): Κατσίλας, Κορομίχης, Κουριώτης, Κωτρονάρος, Λαμπρόπουλος, Μπακατσέλος 3, Νικολίτσας 2, Ντούρος, Ξαγοράρης 9, Παπαντωνόπουλος, Ρουσόπουλος 1, Σαλαπάτας, Σεμπέκος 1, Σμυρνιώτης, Στέργιος, Τουνγκελίδης 1.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Φωκίτης, δίλεπτα: 4-4, πέναλτι: 1/2-5/5.

* Στο τρίτο παιχνίδι ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ πήρε σπουδαία νίκη με 22-20 επί της ΑΕΣΧ Πυλαίας, ενω στο τέταρτο και τελευταίο ματς Φοίβος Συκεών και Πανελλήνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 16-16.

* Με ήττα ξεκίνησε την τελική φάση των νεανίδων ο Φέρωνας. Έχασε με 31-25 από τον Μέγα Αλέξανδρο (18-8 ημίχρονο)