derma medicine

proteas

novart veria

ena

Για τις θέσεις 5-8 οι παγκορασίδες του Ζαφειράκη

pagkoras

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων «του Πανελληνίου πρωταθλήματος OPEN Παγκορασίδων Ά», με την διεξαγωγή των δύο τελευταίων αγωνιστικών (4η και 5η αγωνιστική), στα κλειστά γυμναστήρια του Αμυνταίου και του Λεχόβου.

Στον Ά όμιλο, Μέγας Αλέξανδρος και Ακρίτες Νευροκοπίου, μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ,ανεδείχθηκαν ισόπαλοι 14-14, αποτέλεσμα που τους έφερε ισόβαθμους (από 7 βαθμούς) στην κορυφή της βαθμολογίας, με την ομάδα των Γιαννιτσών να παίρνει την πρώτη θέση, λόγω καλύτερου συντελεστή τερμάτων (Μέγας Αλέξανδρος +53, Ακρίτες Νευροκοπίου +24).

Στον Β Όμιλο, ο Αρίων Πτολεμαΐδας με τις δύο σερί ισοπαλίες απέναντι σε Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (15-15) και Νέα Ιωνία (25-25), δεν τα κατάφερε να μπει σφήνα σε Νέα Ιωνία και Απόλλων Σταυρούπολης, που προκρίθηκαν στα ημιτελικά του πρωταθλήματος, καταλαμβάνοντας την πρώτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα.

Έτσι τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης, που προέκυψαν από τις διασταυρώσεις των δύο ομίλων είναι: Ακρίτες Νευροκοπίου – Νέα Ιωνία και Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Απόλλων Σταυρούπολης. Οι δύο αναμετρήσεις θα διεξαχθούν σήμερα (11/7) στο ΔΑΚ Αμυνταίου και αναμένονται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον από τους φίλους του αθλήματος.

Επίσης, σήμερα Σάββατο, στις 10:00π.μ., στο ΔΑΚ Αμυνταίου θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτικό σεμινάριο προπονητών, υπό την αιγίδα της Ο.Χ.Ε. και με την στήριξη του ΣΥΠΧΕ και της Ε.Σ.Χ.ΔΥΜ.

Για άμεση ενημέρωση, σχετικά με τις αναμετρήσεις του πρωταθλήματος Παγκορασίδων, μπορείτε να επισκεφτείτε τη σελίδας στο facebook: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014-2015

Το πρόγραμμα και οι υπόλοιποι αγώνες κατάταξης έχουν ως εξής:
Β ΦΑΣΗ - ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
32. 11 Ιουλ. 17:00 θέση 5-8 Ζαφειράκης Νάουσας – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, ΔΑΚ Λεχόβου
34. 11 Ιουλ. 17:00 θέση 9-12 Αμύντας Αμυνταίου – Ένωση 2015, ΔΑΚ Αμυνταίου
33. 11 Ιουλ. 18:30 θέση 5-8 Άρης Νικαίας – Αρίων Πτολεμαΐδος, ΔΑΚ Λεχόβου
35. 11 Ιουλ. 18:30 θέση 1-4 Ακρίτες Νευροκοπίου – Νέα Ιωνία, ΔΑΚ Αμυνταίου
36. 11 Ιουλ. 20:00 θέση 1-4 Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Απόλλων Σταυρούπολης, ΔΑΚ Αμυνταίου

Γ ΦΑΣΗ – ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
12 Ιουλ. 9:00 θέση 7-8 Ηττημένος 32 - Ηττημένος 33 ΔΑΚ Λεχόβου
12 Ιουλ. 9:30 θέση 5-6 Νικητής 32 - Νικητής 33 ΔΑΚ Αμυνταίου
12 Ιουλ. 10:30 θέση 9-10 Νικητής 34 - ΜΠΣ Φιλώτα ΔΑΚ Λεχόβου
12 Ιουλ. 11:00 θέση 3-4 Ηττημένος 35 - Ηττημένος 36 ΔΑΚ Αμυνταίου
12 Ιουλ. 12:30 θέση 1-2 Νικητής 35 - Νικητής 36 ΔΑΚ Αμυνταίου
14:00 ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΩΝ

Α' όμιλος τελική βαθμολογία
1. Μέγας Αλέξανδρος 7
2. Ακρίτες Νευροκοπίου 7
3. Ζαφειράκης Νάουσας 4
4. Άρης Νίκαιας 2
5. Αμύντας Αμυνταίου 0

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/7 πρωί)

10 Ιουλ. 9:00 Ζαφειράκης Νάουσας 21-14 Άρης Νικαίας, ΔΑΚ Λεχόβου
Διαιτητές: Κοκαροπούλου Αγ. – Κοκαροπούλου Μ.
5λεπτα: 2-2, 5-3, 7-5, 11-6, 13-8ημχ., 17-8, 17-9, 20-12, 21-12, 21-14

Ζαφειράκης Νάουσας (Φ. Παπουτσής): Σερδαρίδου, Αμπάρη 3, Δημουλά 3, Δασκαλάκη 6, Λαζάρου 5, Μακρή 2, Παπουτσή 2, Τσιγαρίδα, Ψαρά.
Δίλεπτες Αποβολές: 1 , Πέναλτι: 1/1

Άρης Νικαίας: (Ε. Κυριακίδου): Αιβατόγλου 1, Παναγιωτίδου 1, Κουτση, Σιδηροπούλου 3, Μαρίνη 2, Καλπέρη , Κρεμμυδά, Νιχωρίτη 2, Πυρομάλλη, Ζαφειράκη, Ζγουλέτα, Ρουμπάκου 5.

Δίλεπτες Αποβολές: 1 , Πέναλτι: 5/3

10 Ιουλ. 10:30 Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 14-14 Ακρίτες Νευροκοπίου, ΔΑΚ Λεχόβου
Διαιτητές: Πατιός - Κοκαροπούλου Μ
5λεπτα: 2-3, 4-3, 6-6, 7-6, 7-8 ημχ., 8-8, 10-10, 10-12, 13-13, 14-14.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Γ. Γιουλβανίδης): Τροχίδου 3, Παπαδοπούλου , Παντζαρτζή 3, Τοψη, Τομίδου , Χατζησαββίδου 1, Σοιλεμεζόγλου, Ντιμτσούδη 6, Γουβανόγλου , Σπυρίδου 1, Χατζηιωακειμίδου.
Δίλεπτες Αποβολές: 3 , Πέναλτι: -

Ακρίτες Νευροκοπίου (Θ. Σωτηρόπουλος): Ευθυμιάδου 1, Καστίδου Μ., Κεσίδου 1, Κοπανέλου 2, Μαυροπούλου 4, Τσαιρίδου 2, Στεφανίδου , Σωτηροπούλου, Τσεπνίδου, Καστίδου Αγ. 1, Σπυριδοπούλου 3, Παπαδοπούλου .
Δίλεπτες Αποβολές:1 , Πέναλτι: -

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/7 απόγευμα)
10 Ιουλ. 16:30 Άρης Νικαίας 15-25 Ακρίτες Νευροκοπίου, ΔΑΚ Αμυνταίου
Διαιτητές: Τέμης - Γιάννου
5λπετα: 2-3, 5-4, 6-6, 7-8, 8-9ημχ., 8-12, 9-16, 12-21, 14-24, 15-25.

Άρης Νικαίας: (Ε. Κυριακίδου): Αιβατόγλου , Παναγιωτίδου 5, Κουτση, Σιδηροπούλου 1, Μαρίνη 1, Καλπέρη 1, Κρεμμυδά 1, Νιχωρίτη 2, Πυρομάλλη, Ζαφειράκη, Ζγουλέτα, Ρουμπάκου 4.
Δίλεπτες Αποβολές: 3 , Πέναλτι: 1 /4, Κόκκινη: Σιδηροπούλου (3δίλεπτες)

Ακρίτες Νευροκοπίου (Θ. Σωτηρόπουλος): Ευθυμιάδου 2, Καστίδου Μ., Κεσίδου , Κοπανέλου 7, Μαυροπούλου 7, Τσαιρίδου 1, Στεφανίδου 7, Σωτηροπούλου, Τσεπνίδου, Καστίδου Αγ. , Σπυριδοπούλου 1, Παπαδοπούλου .
Δίλεπτες Αποβολές: 5 , Πέναλτι: -

10 Ιουλ. 18:00 Ζαφειράκης Νάουσας 25-10 Ε.Σ. Αμύντας, ΔΑΚ Αμυνταίου
Διαιτητές: : Τέμης - Γιάννου
5λπετα: 2-0, 3-2, 5-2, 6-4, 8-5ημχ., 11-5, 13-6, 14-8, 18-8, 24-10

Ζαφειράκης Νάουσας (Φ. Παπουτσής): Σερδαρίδου, Αμπάρη 9, Δημουλά , Δασκαλάκη 3, Λαζάρου 4, Μακρή 7, Παπουτσή, Τσιγαρίδα 1, Ψαρά.
Δίλεπτες Αποβολές: 2 , Πέναλτι: 3/3

Αμύντας Αμυνταίου (Α. Παπαβασιλείου): Κυρλιάνη, Τσίμου, Ρακοπούλου 3, Χατζή Αγ. 4, Παπαδάκη 1, Καρνάγια 1, Τσάνη, Μίτις , Μίγκου 1, Χατζή Μ., Ηλεκτρίδου, Λειψίστα.
Δίλεπτες Αποβολές:1 , Πέναλτι: 3/6

Β΄ όμιλος τελική βαθμολογία
1. Νέα Ιωνία 9
2. Απόλλων Σταυρούπολης 8
3. Αρίων Πτολεμαΐδας 6
4. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 3
5. Φιλώτας Φλώρινας 0
6. Ένωση 2015 (άνευ συναγωνισμού) 4

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/7 πρωί)

10 Ιουλ. 9:00 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 15-15 Αρίων Πτολεμαΐδος, ΔΑΚ Αμυνταίου
Διαιτητές: Μαρκόπουλος - Σμίλλι
5λεπτα: 0-1, 2-3, 4-5, 4-7, 5-9 ημχ., 8-10, 9-11, 10-13, 14-15, 15-15.

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Χ. Ποντισίδης): Μπαρμαπγιάννη, Κεπεσίδου 3, Λαμπίδη 3, Αραπίδου 1, Κεσσούδη , Τσαμπάζη , Ντάρμα 5, Νικολαίδου, Ντόγκα 1, Αυγητίδου , Σιαρβαλή 2.
Δίλεπτες Αποβολές: - , Πέναλτι: 2/5

Αρίων Πτ. (Σ. Βακάλης – Ι. Παπουλίδης): Τσιρανίδου, Πουμπουλίδου, Γιώβη 1, Κοροσίδου 1, Τσερέπη 1, Αθανασίου 2, Θεοφυλακτίδου, Μάλγαρη , Ευσταθιάδου 2, Πετρίδου , Ζώρου , Τσαναξίδου , Νικολαΐδου 4, Παπαδοπούλου 4.
Δίλεπτες Αποβολές: 1 , Πέναλτι: -

10 Ιουλ. 10:30 Μ.Π.Σ. Φιλώτα 14-30 Ένωση 2015 , ΔΑΚ Αμυνταίου
Διαιτητές: Μαρκόπουλος - Σμίλλι
5λεπτα: 3-5, 4-6, 4-7, 6-9, 7-12ημχ., 9-16, 7-12, 11-20, 12-25, 13-28, 14-30.

Μ.Π.Σ. Φιλώτα (Β. Δεληγιαννίδης – Τ. Τσουτσουλάκη) Κατσουπάκη Α. 2, Νικολάου 6, Οκλαλιώτη 2, Μορφίδου, Φωκά , Χαραλαμπίδου , Στρατάκη , Κατσουπάκη Μ. 3, Ζαρίδου 1, Ρόμπε, Τσιότσιου, Γκώγκου , Πασπάλη, Δούμκου, Γαργάνη , Σουμπάσι.
Δίλεπτες Αποβολές: - , Πέναλτι: 2/4

Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 5, Νέστορα 9, Ντόβα 3, Πετροπούλου , Κυρικλίδου , Κερλίδη 7, Βράμπα Ελ. 1, Αβραμίδου, Βράμπα Δ 5.
Δίλεπτες Αποβολές: - , Πέναλτι: 1/3

10 Ιουλ. 12:00 Απόλλων Σταυρουπόλεως 16-28 Ο.Φ.Ν.Ιωνίας, ΔΑΚ Αμυνταίου
Διαιτητές: Πατιός – Μαρκόπουλος
5λεπτα: 0-2, 3-6, 3-11, 6-13, 6-15ημχ., 9-17, 10-20, 10-24, 12-25, 16-28.

Απόλλων Σταυρούπολης: (Α. Καραουλάνης) Δημητρακούδη 3, Καραμπατζάκη 3, Πανικίδου Ζ. , Παπαναστασίου , Σερεσλή 1, Πανικίδου Π. 5, Μαυροπούλου 1, Καρατσιόρη 2, Ιωαννίδου 1.
Δίλεπτες Αποβολές: 3 , Πέναλτι: 0/1

Ο.Φ.Ν.Ιωνίας (Κ. Κουτρούλης): Ιορδανίδου, Αγγελοπούλου 1, Μάγκου 5, Πούσι 2, Καραλευθέρη 1, Φραγκίσκου 1, Κοτρώτσιου 2, Κόστπις , Καραμάνου 5, Χαριτίδη 9, Αγγελοπούλου, Φάσουρα 2, Πανούση
Δίλεπτες Αποβολές: -, Πέναλτι: 2/3

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/7 απόγευμα)
10 Ιουλ. 16:30 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 29-14 Μ.Π.Σ. Φιλώτα, ΔΑΚ Λεχόβου
Διαιτητές: Πήτας - Χουλίδης
5λεπτα: 2-2, 5-3, 6-7, 8-8, 12-8ημχ., 15-9, 18-12, 22-13, 24-14, 29-14

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Χ. Ποντισίδης): Μπαρμαπγιάννη, Κεπεσίδου 14, Λαμπίδη 5, Αραπίδου 1, Κεσσούδη , Τσαμπάζη , Ντάρμα 3, Νικολαίδου, Ντόγκα , Αυγητίδου 6, Σιαρβαλή .
Δίλεπτες Αποβολές:6 , Πέναλτι: 2/4

Μ.Π.Σ. Φιλώτα (Β. Δεληγιαννίδης – Τ. Τσουτσουλάκη) Κατσουπάκη Α. , Νικολάου 6, Οκλαλιώτη 2, Μορφίδου, Φωκά , Χαραλαμπίδου , Στρατάκη , Κατσουπάκη Μ. 2, Ζαρίδου 3, Ρόμπε, Τσιότσιου, Γκώγκου , Πασπάλη, Δούμκου, Γαργάνη 1, Σουμπάσι.
Δίλεπτες Αποβολές:- , Πέναλτι: 2/5

10 Ιουλ. 18:00 Αρίων Πτολεμαΐδος 25-25 Ο.Φ.Ν.Ιωνίας, ΔΑΚ Λεχόβου
Διαιτητές: Πήτας - Χουλίδης
5λεπτα: 2-2, 5-5, 7-7, 11-9, 12-11ημχ., 13-13, 16-17, 16-20, 19-22, 25-25.

Αρίων Πτ. (Σ. Βακάλης – Ι. Παπουλίδης): Τσιρανίδου, Πουμπουλίδου, Γιώβη , Κοροσίδου , Τσερέπη , Αθανασίου 1, Θεοφυλακτίδου, Μάλγαρη , Ευσταθιάδου 2, Πετρίδου 7, Ζώρου 2, Τσαναξίδου 8, Νικολαΐδου 5, Παπαδοπούλου .
Δίλεπτες Αποβολές:- , Πέναλτι: 2/2

Ο.Φ.Ν.Ιωνίας (Κ. Κουτρούλης): Ιορδανίδου, Αγγελοπούλου , Μάγκου 8, Πούσι 2, Καραλευθέρη , Φραγκίσκου 3, Κοτρώτσιου , Κόστπις , Καραμάνου 6, Χαριτίδη 3, Αγγελοπούλου, Φάσουρα 3, Πανούση.
Δίλεπτες Αποβολές: 2, Πέναλτι: 1/1

10 Ιουλ. 19:30 Ένωση 2015 20-25 Απόλλων Σταυρουπόλεως, ΔΑΚ Αμυνταίου
Διαιτητές: Τέμης - Γιάννου
5λεπτα: 3-3, 5-7, 6-9, 7-10, 9-13ημχ., 10-6, 13-18, 17-21, 18-21, 20-25

Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 7, Νέστορα 2, Ντόβα 3, Πετροπούλου , Κυρικλίδου 2, Κερλίδη 2, Βράμπα Ελ. 1, Αβραμίδου, Βράμπα Δ 3.
Δίλεπτες Αποβολές: 1 , Πέναλτι: -

Απόλλων Σταυρούπολης: (Α. Καραουλάνης) Δημητρακούδη 3, Καραμπατζάκη 7, Πανικίδου Ζ. , Παπαναστασίου , Σερεσλή 4, Πανικίδου Π. 1, Μαυροπούλου 3, Καρατσιόρη 5, Ιωαννίδου 2.
Δίλεπτες Αποβολές: - , Πέναλτι: 1/1

giannopoulos

maiovis

sidiropoulos

studio 69