koupidou alina

proteas

novart veria

ena

Ξεκινούν οι ημιτελικές φάσεις Παίδων και Κορασίδων

Handball

Δύο όμιλοι της ημιτελικής φάσης Παίδων και ένας όμιλος της ημιτελικής φάσης Κορασίδων θα διεξαχθούν από σήμερα μέχρι και την Κυριακή σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα. 

Συγκεκριμένα στην ημιτελική φάση Παίδων θα αγωνιστούν στον 1ο όμιλο (κλειστό Νέας Ιωνίας) ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ, Φοίβος και Αναγέννηση Βύρωνα μετά την αποχώρηση του Ιπποκράτη Λαρισας, ενώ στον 2ο όμιλο (Σπίτι του Χάντμπολ) θα παίξουν Φίλιππος, Πανελλήνιος, ΦΑΟΕΣ και ΑΕΣΧ Πυλαίας. Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα προκριθούν στο final-6 μαζί με Δούκα και Αρίων Πτολεμαΐδας που έχουν ήδη πάρει τα εισιτήρια από τον 3ο όμιλο.

Στην ημιτελική φάση Κορασίδων θα διεξαχθεί ο 1ος όμιλος στο Πανόραμα με την συμμετοχή ΑΕΠ Πανοράματος, Αρίων, Μέγας Αλέξανδρος, ΑΟΔ Κορυδαλλού. Οι δύο πρώτες ομάδες αυτού του γκρουπ και οι νικήτριες από το τουρνουά που θα γίνει στη
Βέροια 27-28/6 (Φέρωνας, Εθνικός Κοζάνης, Προσοτσάνη, Νέα Ιωνία) θα περάσουν στο final-4.

Ημιτελική φάση Παίδων

Παρασκευή 19/6/2015
1η αγωνιστική
Σπίτι του Χάντμπολ 17:00, Πανελλήνιος- ΦΑΟΕΣ (Δελόγλου- Στεφανίδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 19:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος (Δελόγλου- Στεφανίδης)
Νέας Ιωνίας 19:00, ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ- Φοίβος (Ανταλής- Τσάμος)

Σάββατο 20/6/2015
2η αγωνιστική
Σπίτι του Χάντμπολ 10:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Πανελλήνιος (Νάσκος- Χαρίτσος)
Σπίτι του Χάντμπολ 12:00, Φίλιππος- ΦΑΟΕΣ (Νάσκος- Χαρίτσος)
Νέας Ιωνίας 14:00, Αναγέννηση Βύρωνα- Φοίβος (Σκλαβενίτης- Καρατράντος)

3η αγωνιστική
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΦΑΟΕΣ- ΑΕΣΧ Πυλαίας (Μιχαηλίδης- Μπαλάκος)
Σπίτι του Χάντμπολ 20:00, Πανελλήνιος- Φίλιππος (Μιχαηλίδης- Μπαλάκος)

Κυριακή 21/6/2015
Νέας Ιωνίας 16:30, Αναγέννηση Βύρωνα- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Κουτσός- Τσάμος)

Ημιτελική φάση Κορασίδων

Σάββατο 20/6/2015
1η αγωνιστική
Πανοράματος 10:30, ΑΕΠ Πανόραμα- Αρίων (Δελόγλου- Ράλλη)
Πανοράματος 12:30, Μέγας Αλέξανδρος – ΑΟΔ Κορυδαλλού (Δελόγλου- Ράλλη)

2η αγωνιστική
Πανοράματος 18:30, Μέγας Αλέξανδρος- ΑΕΠ Πανόραμα (Δελόγλου- Ράλλη)
Πανοράματος 20:30, ΑΟΔ Κορυδαλλού- Αρίων (Δελόγλου- Ράλλη)

Κυριακή 21/6/2015
3η αγωνιστική
Πανοράματος 10:00, Αρίων- Μέγας Αλέξανδρος (Μιχαηλίδης- Δελόγλου)
Πανοράματος 12:00, ΑΕΠ Πανόραμα- ΑΟΔ Κορυδαλλού (Μιχαηλίδης-Δελόγλου)

didactica

sidiropoulos