Δυσκολεύτηκε ο Ζαφειράκης

Δύσκολη νίκη επί της Αξιούπολης σημείωσε ο Ζαφειράκης. Επικράτησε με 27-24 και πρόσθεσε άλλους δυο βαθμούς στην φετινή του συγκομιδή.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος, ο Ζαφειράκης μπήκε μπροστά στο σκορ στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερει να ξεφύγει στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σε απόσταση αναπνοής στο τελευταίο δεκάλεπτο και το ματς κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Οι Ναουσαίοι πιο ψύχραιμοι βρήκαν λύσεις στο σκοράρισμα και πήραν το ματς.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 6-7, 9-8, 10-11 (ημχ), 17-15, 20-17, 21-20, 22-22 24-23, 27-24.

Ζαφειράκης (Δεληχρήστος): Πετρίδης, Λενός, Μπιλιούρης, Δάιος, Βλάχος 6, Διδασκάλου 2, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 3, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 2, Ατσίμοβιτς 9, Πινακούδης, Κυριακίδης, Μπουμπουλέντρας.

Αλέξανδρος Αξιούπολης (Καρυπίδης): Τσορλίδης, Καλπακίδης 2, Βραχιολίδης 3, Ζιάκας, Ζηλίδης 2, Καραπειδης 4, Πεχλιβάνης, Παπαρήγας Αντ., Γιαβασίδης, Μουτούδης, Καράγγελος 3, Μαυρόπουλος 1, Παλαιστής 5, Κοπαΐδης 4, Στεφανίδης, Καρακασίδης.

Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου. Δίλεπτα: 3-6. Κόκκινη: Μαυρόπουλος (49:55 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 4/6 – 0/1