Κέρδισε στην Άρτα ο Ζαφειράκης

Στην εύκολη επικράτηση με σκορ 19-32 επί του Πρωτέα Άρτας έφτασε η ομάδα του Ζαφειράκη Νάουσας, στο πλαίσιο αναβληθέντα αγώνα του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Στο αγωνιστικό ο Ζαφειράκης πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο έφτασε τα 7 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 8-15. Στην επανάληψη ο Ζαφειράκης ήταν ακόμα καλύτερος και χωρίς να απειληθεί έφτασε στην άνετη επικράτηση με 19-32.

Πεντάλεπτα: 0-2, 3-4, 3-8, 3-10, 5-14, 8-15 ημ. 10-18, 11-20, 13-24, 15-26, 17-29, 19-32

ΠΡΩΤΕΑΣ: Τσούλος, Τσέλιος Π. 5, Βουρλόκας, Κίτσος 1, Τσέλιος Ν. 3, Γιολδάσης 1, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ., Ρίζος 1, Δράκος, Μπίζγκα 5, Τλούπας 3, Σακκας, Τσάκαλος

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ: Κορωνας Θ, Μπουμπουλέντρας, Καραμπέλκος Αλ, Βλάχος 3, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 7, Διδασκάλου 1, Ρότζιος 2, Τζουβάρας 2, Κορωνας Κ., Αρβανιτίδης 5, Μαυροδουλάκης 1, Παντελίδης 7, Τσιγαρίδας 4, Καραμπέλκος Α.,

Διαιτητές: Αβράμης-Καραπάνος