novart

tsakiridis

podas yaris oct

brouvali

proteas

ena

Εκτός με Πανελλήνιο στην πρεμιέρα ο Φίλιππος - Το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Στην κατάμεστη αίθουσα του αμφιθεάτρου του Μουσείου της Ακρόπολης πραγματοποιήθηκε για 5η χρονιά η ετήσια εκδήλωση της ΟΧΕ. Στην κλήρωση των πρωταθλημάτων Handball Premier, Α1 Γυναικών και Α2 Ανδρών της περιόδου 2016-2017, προέκυψαν ντέρμπι με το… καλημέρα.

Στην πρεμιέρα της Handball Premier στις 24 Σεπτεμβρίου θα αναμετρηθούν Διομήδης Άργους και ΑΕΚ, αλλά και τα παρακάτω ζευγάρια: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης Νίκαιας, Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Φοίβος Συκεών, Νικητής Μπαράζ - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας, Πανελλήνιος Γ.Σ. - Φίλιππος Βέροιας, Αερωπός Έδεσσας - Α.Σ.Ε. Δούκα.

Την εκδήλωση παρουσίασαν ο Γιάννης Αϊβάζης και η Χριστίνα Βραχάλη, ενώ μεταδόθηκε σε live streaming από την ιστοσελίδα της ΟΧΕ σε παραγωγή του Γιώργου Νιφλή (sportshero.gr).

Χαιρετισμούς απηύθηναν ο Πρόεδρος της ΟΧΕ Κώστας Γκαντής, το μέλος της ΕΟΕ και πρώην πρόεδρος της ΟΧΕ Στέλιος Αγγελούδης και ο ειδικός συνεργάτης της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού Αλέξης Αδαμίδης.

Τιμή σε Χαλκίδη, Μπακαούκα, Λινάρδο

Παρούσα στην εκδήλωση θα είναι και η Εθνική Ανδρών, η οποία σήμερα ξεκίνησε την προετοιμασία της για τα διεθνή φιλικά παιχνίδια κόντρα στην Τυνησία.

Με την ευκαιρία της παρουσίας της Εθνικής και του νέου ομοσπονδιακού τεχνικού οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να θυμηθούν σπουδαίες στιγμές από τους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας το 2004 και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2006.

Ο Γιώργος Χαλκίδης τιμήθηκε από την Ομοσπονδία για την προσφορά του στο ελληνικό χάντμπολ μετά την απόφαση του να σταματήσει την ενεργό δράση, όπως και ο Χριστόφορος Μπακαούκας που αποχώρησε από την ΑΕΚ και την Handball Premier.

Επίσης η ΟΧΕ βράβευσε για την προσφορά του στην αθλητική δημοσιογραφία τον Πέτρο Λινάρδο με το έπαθλο να παραλαμβάνει εκ μέρους του ο Πρόεδρος του ΠΣΑΤ, Σωτήρης Τριανταφύλλου.

Βραβεύθηκαν οι κορυφαίοι
Παράλληλα στην εκδήλωση βραβεύτηκαν οι κορυφαίοι αθλητές και αθλήτριες της περσινής σεζόν, αλλά και οι χορηγοί- υποστηρικτές της Ομοσπονδίας.

Handball Premier
Καλύτερη επτάδα
Τερματοφύλακας: Κώστας Τσιλιμπάρης
Δεξί εξτρέμ: Δημήτρης Τζηράς
Αριστερό εξτρέμ: Παντελής Κωστακίδης
Δεξί ίντερ: Αλέξης Αλβανός
Αριστερό ίντερ: Γρηγόρης Σανίκης
Πίβοτ: Αδάμ Παπαδόπουλος
Πλέι μέικερ: Γιώργος Πέρρος
MVP: Κώστας Τσιλιμπάρης
Πρώτος σκόρερ: Χριστόφορος Μπακαούκας
Προπονητής: Στέλιος Σεϊρεκίδης

Α1 Γυναικών
Καλύτερη επτάδα
Τερματοφύλακας: Μάγδα Κεπεσίδου
Δεξί εξτρέμ: Φραγκούλα Παπανικολάου
Αριστερό εξτρέμ: Ελένη Τσαουσίδου
Δεξί ίντερ: Μυρτώ Νούλα
Αριστερό ίντερ: Λένα Μούρνου
Πίβοτ: Έλσα Μάστακα
Πλέι μέικερ: Λαμπρίνα Τσάκαλου
MVP: Μάγδα Κεπεσίδου
Πρώτη σκόρερ: Σιμόνα Γκροζντανόφσκα
Προπονήτρια: Γρηγορία Γκόλια

Το πρόγραμμα

Με τον Πανελλήνιο στην Αθήνα θα παίξει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Φίλιππος. Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

Handball Premier

24.09.2016 1η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 21.01.2017
Π.Α.Ο.Κ. - Άρης Νίκαιας
Διομήδης Άργους - Α.Ε.Κ.
Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Φοίβος Συκεών
Νικητής Μπαράζ - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Φίλιππος Βέροιας
Αερωπός Έδεσσας - Α.Σ.Ε. Δούκα

01.10.2016 2η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 28.01.2017
Αερωπός Έδεσσας - Π.Α.Ο.Κ.
Άρης Νίκαιας - Διομήδης Άργους
Α.Ε.Κ. - Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ
Φοίβος Συκεών - Νικητής Μπαράζ
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Πανελλήνιος Γ.Σ.
Α.Σ.Ε. Δούκα - Φίλιππος Βέροιας

08.10.2016 3η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 04.02.2017
Διομήδης Άργους - Αερωπός Έδεσσας
Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Άρης Νίκαιας
Νικητής Μπαράζ - Α.Ε.Κ.
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Φοίβος Συκεών
Φίλιππος Βέροιας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ.Ε. Δούκα

15.10.2016 4η Αγωνιστική - 15η Αγωνιστική 11.02.2017
Αερωπός Έδεσσας - Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ
Π.Α.Ο.Κ. - Διομήδης Άργους
Άρης Νίκαιας - Νικητής Μπαράζ
Α.Ε.Κ. - Πανελλήνιος Γ.Σ.
Φοίβος Συκεών - Φίλιππος Βέροιας
Α.Σ.Ε. Δούκα - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

22.10.2016 5η Αγωνιστική - 16η Αγωνιστική 18.02.2017
Νικητής Μπαράζ - Αερωπός Έδεσσας
Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Άρης Νίκαιας
Φίλιππος Βέροιας - Α.Ε.Κ.
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Φοίβος Συκεών
Διομήδης Άργους - Α.Σ.Ε. Δούκα

29.10.2016 6η Αγωνιστική - 17η Αγωνιστική 04.03.2017
Αερωπός Έδεσσας - Πανελλήνιος Γ.Σ.
Π.Α.Ο.Κ. - Νικητής Μπαράζ
Διομήδης Άργους - Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ
Άρης Νίκαιας - Φίλιππος Βέροιας
Α.Ε.Κ. - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Α.Σ.Ε. Δούκα - Φοίβος Συκεών

12.11.2016 7η Αγωνιστική - 18η Αγωνιστική 11.03.2017
Φίλιππος Βέροιας - Αερωπός Έδεσσας
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Π.Α.Ο.Κ.
Νικητής Μπαράζ - Διομήδης Άργους
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Άρης Νίκαιας
Φοίβος Συκεών - Α.Ε.Κ.
Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Α.Σ.Ε. Δούκα

19.11.2016 8η Αγωνιστική - 19η Αγωνιστική 26.03.2017
Αερωπός Έδεσσας - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Π.Α.Ο.Κ. - Φίλιππος Βέροιας
Διομήδης Άργους - Πανελλήνιος Γ.Σ.
Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Νικητής Μπαράζ
Άρης Νίκαιας - Φοίβος Συκεών
Α.Σ.Ε. Δούκα - Α.Ε.Κ.

26.11.2016 9η Αγωνιστική - 20η Αγωνιστική 01.04.2017
Φοίβος Συκεών - Αερωπός Έδεσσας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Π.Α.Ο.Κ.
Φίλιππος Βέροιας - Διομήδης Άργους
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ
Α.Ε.Κ. - Άρης Νίκαιας
Νικητής Μπαράζ - Α.Σ.Ε. Δούκα

10.12.2016 10η Αγωνιστική - 21η Αγωνιστική 08.04.2017
Αερωπός Έδεσσας - Α.Ε.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. - Φοίβος Συκεών
Διομήδης Άργους - Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ - Φίλιππος Βέροιας
Νικητής Μπαράζ - Πανελλήνιος Γ.Σ.
Α.Σ.Ε. Δούκα - Άρης Νίκαιας

17.12.2016 11η Αγωνιστική - 22η Αγωνιστική 22.04.2017
Άρης Νίκαιας - Αερωπός Έδεσσας
Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ.
Φοίβος Συκεών - Διομήδης Άργους
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας - Ι.Ε.Κ. Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ
Φίλιππος Βέροιας - Νικητής Μπαράζ
Πανελλήνιος Γ.Σ. - Α.Σ.Ε. Δούκα

dyslexia centers

my choice

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

studio 69