proteas

tsakiridis tires

logomageia

Κέρδισαν και την Γουμένισσα οι Αετοί - Αποτελέσματα και βαθμολογία

Στις 20 νίκες σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα της Β ΕΚΑΣΚΕΜ έφτασαν οι Αετοί Βέροιας και με τη σημερινή επικράτηση κόντρα στον ΑΟΚ Γουμένισσας, εξασφάλισαν την πρωτιά στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ντάνη Τυριακίδη πήρε από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα και με πολύ καλή άμυνα, διατήρησε μια διαφορά ασφαλείας που τη διατήρησε μέχρι το τελικό 67-49.

Με τη σημερινή του επικράτηση, το συγκρότημα της Ημαθίας ουσιαστικά εξασφάλισε την πρώτη θέση καθώς για να την απολέσει θα πρέπει να κάνει δύο ήττες (εκτός με ΑΚΕ Πιερίας και εντός με τον Φίλιππο Νέας Πέλλας) και μάλιστα στη δεύτερη περίπτωση να ηττηθεί με διαφορά άνω των 26 πόντων.

Πρώτος σκόρερ των Αετών ήταν ο...δαιμονισμένος σήμερα Μάκης Ιωσηφίδης, που σημείωσε 40 πόντους με 7 τρίποντα και τον ακολούθησαν οι Κωστής Γκεκόπουλος με 14 και Γιώργος Πάππου με 5.

Επόμενο παιχνίδι για τους "ασπρόμαυρους", το Σάββατο 31/3 στην Κατερίνη με αντίπαλο την ΑΚΕ Πιερίας.

Τα δεκάλεπτα : 26-14, 40-26, 55-34, 67-49

Οι πόντοι των Αετών : Τσιμτσιρίδης 2, Ιωσηφίδης 40 (7), Παπαδόπουλος 3 (1), Γκεκόπουλος 14, Πάππου 5, Χρυσάφης 3 (1), Ουζούνης, Κασάπης, Βλαχάκης, Ιατρού, Κλωνάρας

Τα αποτελέσματα

ΜΠΑΣ Εργόναθλος – ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς 76-50
ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας – ΓΑΣΠ Πάνθηρες 54-63
ΑΟ Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 55-76
ΓΑΣ Βαφύρας – ΑΣ Κολινδρού 89-63
ΚΣ Αετοί Βέροιας – ΑΟΚ Γουμένισσας 67-49
ΑΚΕ Πιερίας – ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας 58-90

Βαθμολογία (20 αγώνες)

1. ΚΣ Αετοί Βέροιας 40
2. ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας 38
3. ΓΑΣΠ Πάνθηρες 37
4. ΑΟΚ Γουμένισσας 35
5. ΓΑΣ Βαφύρας 32
6. ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 29
7. ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας 28
8. ΑΚΕ Πιερίας 27
9. ΜΠΑΣ Εργόναθλος 26
10. ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας 23
11. ΑΣ Κολινδρού 22
12. ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς 19

Η επόμενη αγωνιστική (21η – 31.03.2018)

16:00 ΑΚΕ Πιερίας – ΚΣ Αετοί Βέροιας
18:00 ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς – ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας
18:00 ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – ΜΠΑΣ Εργόναθλος
18:00 ΑΣ Κολινδρού – ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας
18:00 ΑΟΚ Γουμένισσας – ΓΑΣ Βαφύρας
20:00 ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας – ΓΑΣΠ Πάνθηρες

dyslexia centers

tsiafoulis

sidiropoulos

meimaridis

studio 69