Κέρδισε ο ΑΟΚ στην Έδεσσα

Χάρη στην εξαιρετική του άμυνα, ο ΑΟΚ Βέροιας πέρασε και από το ΔΑΚ Έδεσσας και έκανε το 4x4 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος της Α ΕΚΑΣΚΕΜ. H ομάδα του Θωμά Τούσα, σε ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι ήταν σοβαρή, πειθαρχημένη και με όπλο της στην άμυνα εγκλώβισε τον αντίπαλο.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Βέροιας δέχτηκε μόλις 26 πόντους (9 στο πρώτο δεκάλεπτο!) και έθεσε τις βάσεις για την τελική επικράτηση, ενώ στα επιμέρους στοιχεία του αγώνα ήταν η εξαιρετική άμυνα του Τρομπούκη στον Δημητρόπουλο, που τον περιόρισε αισθητά ενώ η ομαδική προσπάθεια όλως των παικτών, δεν επέτρεψε να φανεί το κενό του Πέτρου Μάντσου που ταξίδεψε στο εξωτερικό για οικογενειακούς λόγους.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΑΟΚ, το Σάββατο 5/11 στο ΔΑΚ "Βικέλας" με αντίπαλο τον ΓΑΣ Βαφύρας.

Τα δεκάλεπτα : 9-20, 26-37, 45-57, 60-78

Η σύνθεση του ΑΟΚ : Τρομπούκης 14, Ουσουλτζόγλου 2, Χρυσάφης, Πάππου, Καπνάς 5, Γκανάς 6 (1), Στεργιούδας, Τυριακίδης 7 (3), Λάντζος, Λέφας 15 (1), Γκεκόπουλος 2, Γιαννουζάκος 27 (2).