Κέρδισε η Μελίκη, έχασε ο ΑΟΚ

Σημαντικής βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε η Μελίκη που επικράτησε με με 77-66 των Τιτάνων Παλαμά και ελπίζει βάσιμα σε παραμονή. Αντίθετα ο ΑΟΚ ηττήθηκε στο Μακροχώρι με 59-66 από τους Ικάρους Τρικάλων και δύσκολα θα αποφύγει πλέον τον υποβιβασμό.

Η Μελίκη

Η Μελίκη ήταν καλύτερη και μετά το 2ο δεκάλεπτο ξέφυγε με διαφορά στο σκορ και την συντήρησε μέχρι το τέλος.

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 18-16, 39-29, 60-50, 77-66

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαγαλιός, Μαυρίδης 25(4), Ζαζακλίδης 10(1), Κυριακού, Λέφας 11(1), Ρογγότης 2, Εσερπογλου, Λαπατούρας 14, Καρατζάς,
Κοτζαμπάσης, Σταυρουλάκης 6(2).

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 14(2), Ζωιτσάκος, Καραϊσκάκης 20(2), Γκογκιδης 18(1), Καραδήμας 4, Τσούμας 3, Μακρής 5(1), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Κατσαδούρος 2.

Ο ΑΟΚ

Ο ΑΟΚ αν και στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε την ανατροπή και γύρισε το ματς υπέρ του, στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα λύγισε. Ο αντίπαλος είχε περισσότερες λύσεις και ήταν πιο ψύχραιμος και πήρε το ματς.

Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός

Δεκάλεπτα: 15-24, 29-32, 45-40, 59-66

ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 2, Στοϊτσης 8(1), Ντουλαβέρης 3(1), Γκάνας 8(2), Ιωαννίδης 5(1), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 2, Χαραλαμπίδης 17.

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 10(1), Μέξης 6, Βλάχος 8(2), Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας 17(3), Τζιοβάρας 2, Φούντας 20(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.