Έχασε από τον Φάρο ο Φίλιππος

filippos panerithraikos

Εντός έδρας ήττα από τον πρωτοπόρο Φάρο γνώρισε ο Φίλιππος. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν μεγάλη και οι Βεροιώτες έχασαν με 60-77. Αγωνιστικά, ο Φίλιππος κόντραρε τον αντίπαλο μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Από εκεί και μετά, οι παίκτες του Φάρου πάτησαν γκάζι και ξέφυγαν με 25 πόντους στο ημίχρονο. Εκεί τελείωσαν όλα. Το δεύτερο μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 25-50, 41-62, 60-77
Διαιτητές: Γκούμας, Ξενικάκης, Φακίτσας
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τόζιος 4 (1), Οικονομόπουλος 12 (1), Δεληγεώργης 4, Ότοβιτς 11 (1), Ναούμης 16 (2), Κασαμπαλής 4, Σαμαράς 4, Τριχόπουλος 5 (1),
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Παπαδόπουλος 2, Κουντουράς 1, Καράμπουλας 14 (2), Μπατής 8(2), Πετροδημόπουλος 15, Λιακόπουλος 19 (1), Παπαμακάριος 7 (1), Κομποδιέτας 3 (1), Σκορδίλης 4, Κατούφας, Κακιούζης 4.