novart

tsakiridis

meimaridis

brouvali

proteas

Ποιοι διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της E.Μ.E. ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του 12ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «ΥΠΑΤΙΑ», τον οποίο διοργάνωσε φέτος το παράρτημα για 12η συνεχή χρονιά.

Ο διαγωνισμός «ΥΠΑΤΙΑ» έχει τοπικό χαρακτήρα,   και συνδιοργανώνεται με τη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας. Αφορά μαθητές της Α΄ Γυμνασίου και διεξάγεται ταυτόχρονα με τον Πανελλήνιο διαγωνισμό «ΘΑΛΗΣ» της ΕΜΕ για τις υπόλοιπες τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου.

Στον φετινό διαγωνισμό πήραν μέρος μαθητές και από τον  Έβρο, την Κοζάνη, την Πιερία , Φλώρινα με πρωτοβουλία των τοπικών παραρτημάτων της ΕΜΕ και σε συνεργασία με τις κατά τόπους Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Το γεγονός αυτό δείχνει και την καταξίωση του Ημαθιώτικου διαγωνισμού και εκτός Ημαθίας.

Οι διακριθέντες μαθητές είναι οι παρακάτω:

ΗΜΑΘΙΑ

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

1

Ασίκη

Ευθυμία

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

2

Βράκα

Αναστασία

Γ/ΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

3

Γεωργιάδης

Ορέστης

5ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

4

Γκοντοπούλου

 Ελισάβετ

5ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

5

Γκούντρας

Δημήτριος

2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

6

Ευθυβουλίδης

Νικόλας

1ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

7

Θεοχαρόπουλος

Τηλέμαχος

Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΓΙΝΑΣ

8

Ιωσηφίδου

Δέσποινα

4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

9

Ιωσηφίδου

Αντωνία

Γ/ΣΙΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

10

Κακαγιάννη

Σοφία

Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΓΙΝΑΣ

11

Κακαγιάννης

Χρήστος

Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΓΙΝΑΣ

12

Καραμίχος

Ιωάννης

3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

13

Λιόλιος

 Γεώργιος

5ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

14

Μουρατίδης

Βασίλειος

Γ/ΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

15

Μπίζου

Στυλλιανή

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

16

Νέτσιου

Μαγδαληνή

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

17

Ξυλοκαγιάννης

Βασίλειος

1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

18

Παντελίδου

Αντιγόνη

4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

19

Παπαδόπουλος

Λάμπρος

3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

20

Πίτσης

Αντώνιος

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

21

Πουλιόπουλος

Πασχάλης

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

22

Ρέμπελου

Νόνη

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

23

Σακαλή 

Σταυρούλα

6ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

24

Σαλαμάνης

Δημήτριος

2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

25

Σαραφαντώνη

 Φανή

3ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

26

Στεργίου

Μαρία

1ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

27

Σωτηριάδης 

Θεόδωρος

6ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

28

Τάνης

Στέργιος

4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

29

Τσιάτσιου

Λυδία

3ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

30

Τσιφλίδης

Ευστάθιος

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

31

Φωτιάδου

Φωτεινή

4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

32

Χρυσοχόου

Ανδρέας

Γ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

33

Χωλίδου

Σοφία

2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Μαθηματικός διαγωνισμός "Θαλής"

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της E.Μ.E. γνωστοποίησε τα αποτελέσματα του 80ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «ΘΑΛΗΣ», όπως αυτά ανακοινώθηκαν από την ΕΜΕ.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν, συνεχίζουν να διαγωνίζονται στην επόμενη φάση του διαγωνισμού (ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ) το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020, που θα διεξαχθεί στο 4ο ΓΕΛ Βεροίας (για την Ημαθία).  Ταυτόχρονα θα διεξαχθεί και ο 12ος διαγωνισμός «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ», τον οποίο διοργανώνει το παράρτημα Ημαθίας για την Α΄ Γυμνασίου.

Επίσης, στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ (http://www.hms.gr/?q=node/614) υπάρχει υλικό σχετικά με την ύλη των μαθηματικών διαγωνισμών, παλιότερα θέματα και λύσεις.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν είναι οι:

Α/Α

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

1

ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2

ΑΧΛΙΩΠΑ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΛΟΗ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

3

ΒΑΙΝΑ

ΝΕΦΕΛΗ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

4

ΒΑΚΑΛΦΩΤΗ

ΑΝΤΙΓΟΝΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

5

ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

6

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

7

ΔΑΜΙΑΝΙΔΟΥ

ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

8

ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ

ΣΤΕΛΙΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

9

ΚΑΤΑΚΑΛΟΣ

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

10

ΚΟΛΤΣΙΑΚΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

1ο ΛΑΠΠΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

11

ΚΟΥΖΙΩΡΤΗΣ

ΦΩΤΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

12

ΛΙΛΑ

ΛΟΥΙΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ Λ.Τ. ΕΙΡΗΝΟΥΠΟΛΗΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

13

ΛΥΚΟΣΤΡΑΤΗ

ΑΘΑΝΑΣΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

14

ΜΑΝΤΖΩΛΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΛΙΚΗΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

15

ΜΑΡΤΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

16

ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

17

ΜΠΑΤΑΝΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

18

ΝΑΚΙΤΣΑΣ

ΓΕΩΡΓΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

19

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

20

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

21

ΠΑΡΑΣΧΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

22

ΠΑΥΛΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

23

ΠΕΤΡΟΜΕΛΙΔΟΥ

ΝΑΤΑΛΙΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

24

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΛΕΝΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

25

ΣΙΜΟΥ

ΕΛΕΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

26

ΣΤΑΜΕΝΟΥ

ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΑ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

27

ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

28

ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΙΑ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

29

ΤΣΕΣΜΕΤΖΙΔΟΥ

ΜΑΡΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

30

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ

ΗΛΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

31

ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

32

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΛΙΚΗΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

33

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ

ΝΙΚΗ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

34

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ

ΙΛΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

35

ΓΙΟΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

36

ΚΑΓΚΕΛΙΔΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

37

ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

38

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

39

ΣΤΕΡΓΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

40

ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ ΕΙΡΗΝΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

41

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

42

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

43

ΚΑΡΑΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

44

ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ

ΠΟΛΥΤΙΜΗ

ΓΕΛ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

45

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΡΥΦΩΝ

4ο ΓΕΛΒΕΡΟΙΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

46

ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΩΝ/ΝΟΣ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

47

ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

48

ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

49

ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ

ΣΟΦΙΑ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

50

ΠΟΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

4ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

51

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΘΕΟΛΟΓΟΣ

ΓΕΛ ΠΛΑΤΕΟΣ ΚΟΡΥΦΗΣ

Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

dyslexia centers

kyriazis

sidiropoulos

maiovis

studio 69