tsakiridis tires

proteas

logomageia

siriza ban

bartzokas banner sites2

1metiNiki

froso animation5

Η ΕΜΕ ανακοίνωσε τα αποτελέσματα των μαθηματικών διαγωνισμών "Θαλής" και "Υπατία"

mathimatika

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της E.Μ.E. ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του Μαθηματικού Διαγωνισμού «ΘΑΛΗΣ», όπως αυτά ανακοινώθηκαν σήμερα από την ΕΜΕ καθώς και τα αποτελέσματα του Ημαθιώτικου Μαθηματικού Διαγωνισμού «ΥΠΑΤΙΑ», τον οποίο διοργάνωσε φέτος το παράρτημα για 7η συνεχή χρονιά.

Ο διαγωνισμός «ΥΠΑΤΙΑ» έχει τοπικό χαρακτήρα, και συνδιοργανώνεται με τη Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας.. Αφορά μαθητές της Α΄ Γυμνασίου και διεξάγεται ταυτόχρονα με τον πανελλήνιο διαγωνισμό «ΘΑΛΗΣ» της ΕΜΕ για τις υπόλοιπες τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου.

Στον φετινό διαγωνισμό πήραν μέρος μαθητές και από τον Έβρο, την Κοζάνη, την Πέλλα την Πιερία και την Φλώρινα, με πρωτοβουλία των τοπικών παραρτημάτων της ΕΜΕ. Το γεγονός αυτό δείχνει και την καταξίωση του Ημαθιώτικου διαγωνισμού και εκτός Ημαθίας.

"Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος συγχαίρει θερμά όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στους διαγωνισμούς. Όσοι διακρίθηκαν, θα διαγωνιστούν το Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015 στην επόμενη φάση (διαγωνισμοί «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» και «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ»). Η συμμετοχή και οι επιτυχίες των μαθητών μας στους διαγωνισμούς, δείχνουν το ενδιαφέρον και την ευγενική άμιλλα που υπάρχει, μεταξύ των νέων παιδιών για τα Μαθηματικά" αναφέρει η ΕΜΕ.

Για τους διαγωνισμούς «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» και «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» το Παράρτημα Ημαθίας διοργανώνει μαθήματα προετοιμασίας, όπως κάθε χρόνο, ήδη από την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου στη Βέροια.

Για τα εξεταστικά κέντρα της επόμενης φάσης, όπως και για τα μαθήματα προετοιμασίας οι ενδιαφερόμενοι θα ειδοποιηθούν από τη γραμματεία του παραρτήματος. Επίσης μπορούν να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με τη γραμματεία στον αριθμό 23310-67107 ή με ηλεκτρονική αλληλογραφία στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

"Η Διοικούσα Eπιτροπή του Παραρτήματος ευχαριστεί ιδιαίτερα τους συναδέλφους Μαθηματικούς, που συνδράμουν στο έργο του Παραρτήματος
α) προσφέροντας δωρεάν μαθήματα διαγωνιστικών μαθηματικών στους υποψηφίους,
β) επιτηρώντας στη διάρκεια της εξέτασης και
γ) βαθμολογώντας τα γραπτά των διαγωνιζομένων.
Τα αποτελέσματα δείχνουν πως αυτές οι προσπάθειες δίνουν καρπούς" σημειώνει η ΕΜΕ.

Οι διακριθέντες μαθητές είναι οι παρακάτω:

Ι. Για τον διαγωνισμό «ΥΠΑΤΙΑ»

ΗΜΑΘΙΑ

α/α

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

1

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΛΒΙΡΑ

ΓΥΜΝ. ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

2

ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ

ΑΛΕΞΙΟΣ

9ο Δ. ΣΧ. ΒΕΡΟΙΑΣ

3

ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ

ΒΑΣΟΥΛΑ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

4

ΑΝΘΟΥΛΑΚΗ

ΕΥΘΥΜΙΑ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

5

ΑΡΒΑΝΙΤΗ

ΓΕΩΡΓΙΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

6

ΑΡΓΥΡΟΥ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ

3ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

7

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

8

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ

ΕΙΡΗΝΗ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

9

ΒΕΝΙΑΜΙΝΙΔΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

10

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ

ΝΙΚΗ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

11

ΓΚΑΛΤΣΙΔΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

12

ΓΚΙΛΙΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

13

ΔΑΪΟΣ

ΓΡΗΓΟΡΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

14

ΔΟΥΜΑΝΗ

ΘΩΜΑΗ-ΜΑΡΙΑ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

15

ΘΕΟΔΩΡΟΥ

ΕΛΕΝΗ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

16

ΘΕΟΦΡΟΝΙΔΗΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

17

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ

ΕΛΕΝΗ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

18

ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΑ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

3ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

19

ΚΑΛΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΠΥΡΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧ. ΒΕΡΟΙΑΣ

20

ΚΑΛΛΙΜΑΝΗ

ΠΑΝΔΩΡΑ

2ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

21

ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

22

ΚΑΠΕΤΑΝΟΥ

ΜΑΡΙΝΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

23

ΚΑΠΕΤΑΝΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

24

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ

ΔΗΜΗΤΡΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

25

ΚΑΡΠΙΝΚΑΚΗ

ΝΙΚΟΛΕΤΑ

ΓΥΜΝ. ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

26

ΚΑΤΑΚΑΛΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΓΥΜΝ. ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

27

ΚΑΤΣΑΕΛΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

28

ΚΕΣΙΔΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

29

ΚΟΓΙΑ

ΚΛΕΙΩ-ΙΩΑΝΝΑ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

30

ΚΟΛΚΑ

ΠΟΛΥΞΕΝΗ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

31

ΚΟΤΣΙΔΗΣ

ΜΠΑΜΠΗΣ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

32

ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

ΓΥΜΝ. ΠΛΑΤΕΟΣ

33

ΛΑΖΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

34

ΛΑΦΑΖΑΝΗ

ΕΛΕΝΗ

3ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

35

ΛΙΟΛΙΟΣ

ΑΡΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

36

ΜΙΣΑΗΛΙΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

37

ΜΠΑΓΙΩΚΑ

ΙΩΑΝΝΑ

2ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

38

ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

39

ΠΑΝΙΔΟΥ

ΣΟΦΙΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧ. ΒΕΡΟΙΑΣ

40

ΠΑΝΤΑΖΗ

ΡΑΝΙΑ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

41

ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ

ΒΙΡΓΙΝΙΑ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

42

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

43

ΠΑΤΡΙΚΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

44

ΡΑΛΛΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

45

ΣΑΡΗΟΓΛΟΥ

ΤΑΣΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧ. ΒΕΡΟΙΑΣ

46

ΣΚΟΥΜΙΔΑΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

ΓΥΜΝ. ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ

47

ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

48

ΣΤΑΝΚΙΔΗΣ

ΚΩΝ/ΝΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

49

ΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

50

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

51

ΤΑΚΟΥΤΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ.

52

ΤΖΙΜΙΤΣΗ

ΜΑΡΙΑ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

53

ΤΟΠΟΥΖΗ

ΜΑΝΤΙΑΝΑ

2ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

54

ΤΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΩΤΗΡΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

55

ΤΟΥΤΖΙΑΡΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

56

ΤΣΙΤΟΥΡΑ

ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

6ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

57

ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

58

ΦΩΤΗ

ΕΡΜΙΟΝΗ

2ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

59

ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΛΗ

ΣΤΕΦΑΝΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

60

ΨΑΡΡΑ

ΔΑΝΑΗ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

ΙΙ. Για τον διαγωνισμό «ΘΑΛΗΣ»

α/α

ΤΑΞΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

1

Β΄ ΓΥΜΝ

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ

ΛΥΔΙΑ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

2

Β΄ ΓΥΜΝ

ΓΕΓΙΤΣΙΔΗΣ

ΣΩΚΡΑΤΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

3

Β΄ ΓΥΜΝ

ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

4

Β΄ ΓΥΜΝ

ΓΚΑΛΤΣΙΔΟΥ

ΑΘΗΝΑ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

5

Β΄ ΓΥΜΝ

ΔΟΥΛΑΛΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

6

Β΄ ΓΥΜΝ

ΙΩΑΝΝΟΥ

ΘΩΜΑΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

7

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΓΥΜΝ. ΚΟΠΑΝΟΥ

8

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΟΥΤΖΙΑΜΠΑΣΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΥΘΥΜΙΑ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

9

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΟΤΣΙΔΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

10

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΟΥΜΠΟΥΛΙΔΗΣ

ΘΕΟΦΙΛΟΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

11

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΟΥΡΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

12

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΤΩΝΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

13

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΛΕΝΗ

1ο ΓΥΜΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡ

14

Β΄ ΓΥΜΝ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ

6ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

15

Β΄ ΓΥΜΝ

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

16

Β΄ ΓΥΜΝ

ΜΠΑΖΤΕΚΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

17

Β΄ ΓΥΜΝ

ΠΑΠΠΑ

ΜΑΡΙΛΙΑ

4ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

18

Β΄ ΓΥΜΝ

ΠΕΤΡΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΥΜΝ. ΚΟΠΑΝΟΥ

19

Β΄ ΓΥΜΝ

ΣΙΜΟΥ

ΕΛΕΝΗ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

20

Β΄ ΓΥΜΝ

ΣΟΥΛΗ

ΕΥΘΥΜΙΑ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

21

Β΄ ΓΥΜΝ

ΣΤΑΜΑΤΗ

ΘΩΜΑΗ

3ο ΓΥΜΝ. ΝΑΟΥΣΑΣ

22

Β΄ ΓΥΜΝ

ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΙΩΑΝΝΑ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

23

Β΄ ΓΥΜΝ

ΤΑΡΑΜΟΝΛΗ

ΜΥΡΟΠΗ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

24

Β΄ ΓΥΜΝ

ΤΣΕΓΚΕΛΙΔΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

25

Γ΄ ΓΥΜΝ

ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

3ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

26

Γ΄ ΓΥΜΝ

ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ

ΧΡΙΣΤΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

27

Γ΄ ΓΥΜΝ

ΠΑΠΑΧΑΡΙΤΩΝ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ

5ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

28

Γ΄ ΓΥΜΝ

ΣΙΟΥΡΔΑ

ΜΑΡΙΑ ΣΟΦΙΑ

2ο ΓΥΜΝ. ΒΕΡΟΙΑΣ

29

Γ΄ ΓΥΜΝ

ΤΡΕΒΛΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

30

Α΄ ΛΥΚ

ΓΙΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

31

Α΄ ΛΥΚ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

32

Α΄ ΛΥΚ

ΚΕΝΤΗΜΕΝΟΣ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

33

Α΄ ΛΥΚ

ΚΟΛΥΠΕΤΡΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

34

Α΄ ΛΥΚ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

35

Α΄ ΛΥΚ

ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

36

Α΄ ΛΥΚ

ΣΑΡΑΦΗ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

37

Α΄ ΛΥΚ

ΤΑΣΙΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

5ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

38

Α΄ ΛΥΚ

ΤΟΥΦΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

39

Α΄ ΛΥΚ

ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

4ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

40

Β΄ ΛΥΚ

ΜΕΚΚΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡ

41

Β΄ ΛΥΚ

ΠΑΠΑΔΗΜΟΥ

ΜΑΡΙΑΝΘΗ

2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡ

42

Γ΄ ΛΥΚ

ΚΑΠΑΝΙΔΗΣ

ΕΥΡΥΠΙΔΗΣ

3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

43

Γ΄ ΛΥΚ

ΚΑΡΑΤΖΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

44

Γ΄ ΛΥΚ

ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

4ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

dyslexia centers

tsiafoulis

kyriazis

sidiropoulos

methodos orizontio

studio 69