novart

tsakiridis

meimaridis

brouvali

proteas

Αποτελέσματα σχολικών αγώνων Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος

 sxolikoi anomalos dromos

Στα πλαίσια των αθλητικών δραστηριοτήτων της Β/θμιας Εκπαίδευσης πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 10 Δεκεμβρίου 2014 στο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ στο Μακροχώρι Ημαθίας οι αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Λυκείων Ημαθίας & των Δημοτικών σχολείων περιοχής Βέροιας σχολικού έτους 2014-2015.

sxolikoi aponomes1

Την έναρξη των αγώνων κήρυξε ο Υπεύθυνος του Τμήματος Φυσικής Αγωγής κος Καμπουρίδης Χαρίλαος. Στους αγώνες παραβρέθηκαν ο Σχολικός Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής κος Μπουζιώτας Κων/νος και ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης κος Κουλουριώτης Διονύσιος.

 sxolikoi aponomes2

Στους αγώνες που σημείωσαν μεγάλη επιτυχία όσον αφορά τη συμμετοχή και τις επιδόσεις, έλαβαν μέρος εκατό (150) περίπου μαθητές και μαθήτριες.

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΑΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Έτος γέννησης

σειρά αφίξεως

επίδοση

1

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2o ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1998

1ος

13'21''

2

ΜΙΣΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

4o ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1998

2ος

14'54''

3

ΣΚΟΥΡΑ ΦΛΟΓΚΕΡΤ

ΕΠΑΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

1997

3ος

15'30''

4

ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1o ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1998

4ος

15'34''

5

ΠΑΠΑΠΕΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2οΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

1999

5ος

15'51''

6

ΠΕΤΣΙ ΕΡΒΙΣ

ΕΠΑΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1997

6ος

16'13''

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΗΜΑΘΙΑΣ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Έτος γέννησης

σειρά αφίξεως

επίδοση

1

ΜΠΟΧΩΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

4o ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1998

13'33''

2

ΜΠΙΤΕΡΝΑ ΣΟΦΙΑ

2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

1999

14'29''

3

ΜΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

2ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ

1997

14'38''

4

ΓΙΟΜΠΛΑΚΗ ΜΑΛΑΜΑΤΗ

4o ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1998

14'46''

5

ΤΣΙΤΣΑ ΜΑΡΘΑ

2o ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ

1999

15'04''

6

ΓΑΛΑΝΟΜΑΤΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΕΛ

1997

15'52''

ΑΓΟΡΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Έτος γέννησης

σειρά αφίξεως

1

ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

12οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2005

 1ος

2

ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

14οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2003

 2ος

3

ΔΑΜΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

5οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2003

 3ος

4

ΣΑΚΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

9οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2004

 4ος

5

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

16οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2003

 5ος

6

 ΓΚΙΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

6οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2003

 6ος

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Έτος γέννησης

σειρά αφίξεως

1

ΘΕΙΔΩΡΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΔΗΜ Λ.Ν.Λ.Τ.

2003

 1η

2

ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ ΑΘΗΝΑ

7οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2003

 2η

3

ΜΑΔΕΝΛΗ ΦΑΝΗ

2οΔΗΜ.ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

2003

 3η

4

ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

2οΔΗΜ.ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

2003

 4η

5

ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΝΟΒΕΦΑ

2οΔΗΜ.ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

2004

 5η

6

ΚΑΤΣΟΥΡΑ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ

12οΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

2003

 6η

Στους νικητές απονεμήθηκαν  μετάλλια και διπλώματα. Και  σ’ όλους τους συμμετέχοντες διπλώματα συμμετοχής. Η Δ/ντρια Β/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας κα Αναστασία Ε. Μαυρίδου συγχαίρει τους νικητές μαθητές/τριες, όλους τους συμμετέχοντες μαθητές/τριες αλλά και τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής, κριτές και συνοδούς για τη θαυμάσια δουλειά τους.

sxolikoi aponomes3

Επίσης ευχαριστεί την διοίκηση του σταδίου ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ  για την υλικοτεχνική υποστήριξη του καθώς και τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής Κελεπούρη Νικόλαο, Χατζηστυλλή Κρυστάλλα και  Μποντιτσόπουλο Εμμανουήλ για την προσφορά τους.

sxolikoi aponomes4

dyslexia centers

kyriazis

sidiropoulos

maiovis

studio 69