koupidou alina

proteas ban3

dion motors

parrots

Ποιους αριστούχους μαθητές βράβευσε η Eurobank (φωτογραφίες)

Για 15η συνεχή χρονιά η Eurobank βράβευσε τους αριστούχους μαθητές από την Κεντρική και Δυτική Μακεδονία σε μια εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου, στον Χώρο Τεχνών Βέροιας.

Στα πλαίσια του προγράμματος Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του ομίλου Eurobank, «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία», που πραγματοποιείται με την  υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων βραβεύθηκαν μαθητές που συγκέντρωσαν τον υψηλότερο αριθμό μορίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Η επιβράβευση του κάθε αριστούχου συνοδεύτηκε κι από το ποσό των 800 ευρώ που κατατέθηκε σε λογαριασμό του βραβευόμενου.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με το βίντεο και την ιστορία της Μαρίας. Της μαθήτριας από την Λέρο που βραβεύθηκε σε προηγούμενη εκδήλωση της Eurobank.

Ο επικεφαλής δικτύου καταστημάτων Μακεδονίας και Θράκης κος Μπακογιάννης χαιρέτησε και παρουσίασε την εκδήλωση.

Χαιρετισμό απηύθυνε ο Αρχιμανδρίτης Παύλος Σταματάς εκ μέρους του Μητροπολίτη, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας Γ. Σοφιανίδης εκ μέρους του Δημάρχου, η Περιφερειακή Σύμβουλος Ημαθίας Ν. Καρατζιούλα εκ μέρους του Αντιπεριφερειάρχη, ο Αντιπεριφεριάρχης Δυτικής Μακεδονίας Αγροτικής Ανάπτυξης Δ. Καρακασίδης, ο Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας Γ. Πούλος εκ μέρους της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, η Σχολική Σύμβουλος Φιλολόγων Περιφερειακής Διεύθυνσης Δυτικής Μακεδονίας Β. Αγγέλη. Χαιρετισμούς απέστειλαν η Βουλευτής Καστοριάς Μ. Αντωνίου και η Αντιπεριφεριάρχης Πιερίας Σ. Μαυρίδου.

Παράλληλα με τα παιδιά βραβεύθηκαν και τα σχολεία τους.

Επίσης, ο Βεροιώτης Φοιτητής Παντελής Μαρκούλης, μίλησε (δείτε παρακάτω το βίντεο) για την δική του εμπειρία, καθώς ήταν ο πρώτος στον Νομό Ημαθίας και πέρασε 1ος στην Νομική Θεσσαλονίκης.

Οι Ημαθιώτες βραβευθέντες μαθητές:

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΟΝΟΜΑ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΥ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΥ

1ο Γενικό Λύκειο Αλεξάνδρειας

Ανδρέας

Αρτζανίδης

ΕΠΑΛ Νάουσας

Νικόλαος

Γκότσης

Γενικό Λύκειο Μελικής

Ευαγγελία

Ζαρκάδα

1ο Γενικό Λύκειο Βέροιας

Ολυμπία Ραφαηλία

Kαραβασίλη

2ο Γενικό Λύκειο Νάουσας

Στυλιανός

Κεντημένος

3ο Γενικό Λύκειο Βέροιας

Αναστάσιος

Μαυρίδης

1ο Γενικό Λύκειο Νάουσας

Μάρκος

Νικολάου

5ο Γενικό Λύκειο Βέροιας

Ζωγραφιά

Παπαδοπούλου

2ο Γενικό Λύκειο Αλεξάνδρειας

Αναστάσιος

Χατζόπουλος

Οι υπόλοιποι μαθητές που βραβεύθηκαν από τους Νομούς Φλώρινας, Κοζάνης, Καστοριάς, Γρεβενών, Πέλλας, Πιερίας και Κιλκίς.

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΟΝΟΜΑ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΥ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΥ

 

5ο Γενικό Λύκειο Κατερίνης

Παολίνα-Ιωάννα

Αγιαννίτου

 

1ο Γενικό Λύκειο Γρεβενών

Αλεξάνδρα

Αμανατίδου

 

Γενικό Λύκειο Σκύδρας

Χρήστος

Αντάρας

 

1ο Γενικό Λύκειο Πτολεμαΐδας

Βασίλειος

Αραϊλόπουλος

 

4ο Γενικό Λύκειο Κατερίνης

Αθανάσιος

Αρβανίτης

 

1ο Γενικό Λύκειο Κοζάνης

Ελευθερία

Βλάχου

 

ΕΠΑΛ Αιγινίου

Σοφία

Δημητρούδη

 

1ο ΕΠΑΛ Κιλκίς

Γεώργιος Μάριος

Δικαιοσυνόπουλος

 

Γενικό Λύκειο Σιάτιστας

Μαρία

Δόρδα

 

2ο Γενικό Λύκειο Κατερίνης

Δημήτριος

Ζαγάρας

 

1ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας

Σταύρος

Ζάϊκος

 

Γενικό Λύκειο Σερβίων

Θεοδώρα

Ζαρογιάννη

 

Γενικό Λύκειο Νεάπολης

Αναστασία

Ζηκοπούλου

 

Γενικό Λύκειο Πολυκάστρου

Ατζέρ

Ιμπραΐμοβα

 

3ο Γενικό Λύκειο Γιαννιτσών

Αγγελική

Ιωσηφίδου

 

2ο ΕΠΑΛ Κοζάνης

Ερμιόνη

Καμπούρη

 

Λυκειακές Τάξεις Γυμνασίου Άρνισσας

Δήμητρα

Καραβίτη

 

2ο ΕΠΑΛ Γιαννιτσών

Ευαγγελία- Ραφαήλ

Καραντίνα

 

3ο Γενικό Λύκειο Καστοριάς

Μαρία

Καράτσογλου

 

Γενικό Λύκειο Κάτω Μηλιάς

Γεωργία

Κατερινοπούλου

 

Γενικό Λύκειο Εξαπλατάνου

Κωνσταντίνος

Κατσαμακτσής

 

1ο ΕΠΑΛ Αριδαίας

Χρήστος

Κιουλτζόπουλος

 

Γενικό Λύκειο Κονταριώτισσας

Κερασίνα-Δέσποινα

Κοκκινοπλίτη

 

ΕΠΑΛ Κρύας Βρύσης

Άννα Μαρία

Κοροξενού

 

Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο "Πλάτων"

Φωτεινή

Κυραϊλίδη

 

2ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας

Δημήτριος

Kωστακάκης

 

2ο Γενικό Λύκειο Γρεβενών

Στυλιανός-Παναγιώτης

Μητσιάνης

 

Γενικό Λύκειο Μεσοποταμίας

Ειρηναίος

Μιχαλίτσης

 

1ο Γενικό Λύκειο Καστοριάς

Ζήσης Μάριος

Μπαζίνας

 

2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης

Αικατερίνη

Μπαλανίκα

 

Γενικό Λύκειο Αργούς Ορεστικού

Ελένη

Μπίζογλου

 

1ο Γενικό Λύκειο Κιλκίς

Κωνσταντίνα

Μπογιατζή

 

1ο Γενικό Λύκειο Έδεσσας

Βασίλειος

Μποζίνης

 

2ο Γενικό Λύκειο Κοζάνης

Ελένη

Μπονέ

 

2ο Γενικό Λύκειο Έδεσσας

Ελένη

Μπόπτση

 

Γενικό Λύκειο Δεσκάτης

Σωτηρία

Νασιοπούλου

 

2ο Γενικό Λύκειο Κιλκίς

Νικόλαος

Νικολαΐδης

 

2ο Γενικό Λύκειο Καστοριάς

Ανδρέας

Νταούτης

 

1ο ΕΠΑΛ Γρεβενών

Αλέξανδρος

Παπαστεργίου

 

1ο Γενικό Λύκειο Κατερίνης

Νικόλαος

Πάσχος

 

3ο Γενικό Λύκειο Πτολεμαΐδας

Μηνάς

Πεϊτσίνης

 

4ο Γενικό Λύκειο Κοζάνης

Ευμορφία

Πεχλιβανίδου

 

Γενικό Λύκειο Λιτόχωρου

Ευμορφία

Πλιάτσικα

 

3ο Γενικό Λύκειο Κατερίνης

Δημήτριος

Ράλλης

1ο ΕΠΑΛ Δεσκάτης -Μανουσάκειο

Χρήστος

Ρέντας

Λυκειακες Τάξεις Γυμνασίου Λαιμού

Γεωργία

Σαμψωνίδου-Μιχαηλίδου

Γενικό Λύκειο Γουμένισσας

Μαρία

Σένου

1ο ΕΠΑΛ Φλώρινας

Γεώργιος

Σιδηρόπουλος

Γενικό Λύκειο Βελβεντού

Ιωάννης

Στεργιόπουλος

Γενικό Λύκειο Αξιούπολης

Ολυμπία

Τραπεζανίδου

Μουσικό Σχολείο Σιάτιστας

Ξανθίπη

Τσακμάκη

2ο Γενικό Λύκειο Γιαννιτσών

Σάββας

Χαβιάρης

2ο ΕΠΑΛ Κιλκίς

Νικόλαος

Χασιωτάκης

3ο Γενικό Λύκειο Κοζάνης

Ελένη

Χατζημουρατίδου

1ο Γενικό Λύκειο Γιαννιτσών

Μαρία

Χατζησαββίδου

Γενικό Λύκειο Αριδαίας

Αργυρώ

Χάψαλη

         

 

dyslexia centers

sidiropoulos

studio 69