proteas

tsakiridis tires

Το Μακροχώρι κράτησε και φέτος ζωντανή την μνήμη των 21 αδικοχαμένων μαθητών - Με απόλυτη επιτυχία ο αγώνας δρόμου (φωτογραφίες, βίντεο)

Ζωντανή τη μνήμη των 21 αδικοχαμένων μαθητών, που έχασαν την ζωή τους στο πολύνεκτρο τροχαίο των Τεμπών τον Απρίλη του 2003, κράτησε και φέτος το Μακροχώρι. Ο Σύλλογος Ντόπιων και οι συνεργαζόμενοι με αυτόν φορείς, διοργάνωσαν με απόλυτη επιτυχία και σε επαγγελματικό επίπεδο τον 3ο Δρόμο 21 Μαθητών.

Κάντε κλικ εδώ και δείτε εξωαγωνιστικές φωτογραφίες από την διοργάνωση

Οι συμμετοχές ήταν πολλές για τοπικό αγώνα δρόμου. Συγκεκριμένα, πλησίασαν τις 1000 αριθμός που ξεπέρασε τις προσδοκίες των διοργανωτών. Συγκεκριμένα, τις 300 συμμετοχές άγγιξε ο αγώνας των 7,7 χιλιομέτρων, 300 ο περιπατητικός δρόμος υγείας, 320 ο αγώνας των δημοτικών και 50 των γυμνασίων.

Στον κεντρικό αγώνα των 7,7 χιλιομέτρων, νικητής ήταν ο Γιώργος Σταμούλης με χρόνο 25 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα ενώ πρώτη γυναίκα τερμάτισε η Αλέκα Σουλιώτη.

Οι διαδρομές που έγιναν ήταν:

7.700 μ. ηλικίας 16 ετών και άνω
3.000 μ. αγώνας Περιπατητικός Δρόμος Υγείας ηλικίας 16 ετών και άνω (δεν είχε διαγωνιστικό χαρακτήρα)
2.000 μ. αγώνας Γυμνασίων
1.000 μ. αγώνας Δημοτικών
Αγώνας ΑΜΕΑ 250 μ. (δεν είχε διαγωνιστικό χαρακτήρα)

Κάντε κλικ εδώ και δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον δρόμο των 7.700 μέτρων

Ας δούμε τα αποτελέσματα: 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:

  1. Γιώργος Σταμούλης
  2. Νίκος Νεοφώτιστος
  3. Αμβρόσιος Δημητριάδης

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

  1. Αλέκα Σουλιώτη
  2. Δήμητρα Μποχώρη
  3. Φωτεινή Ηλιάδου

Δείτε στο παρακάτω βίντεο την εκκίνηση και τον τερματισμό του αγώνα 7700 μέτρων (συμπεριλαμβάνεται και η εκκίνηση αλλά και ο τερματισμός του περιπατητικού αγώνα)

ΑΝΔΡΕΣ 18-34

  1. Γιώργος Σταμούλης
  2. Βαγγέλης Ιωαννίδης
  3. Σταύρος Φωκαΐδης

ΑΝΔΡΕΣ 35-44

  1. Νίκος Νεοφώτιστος
  2. Δημήτρης Γάζος
  3. Θόδωρος Κωνσταντίνου

ΑΝΔΡΕΣ 45-54

  1. Αμβρόσιος Δημητριάδης
  2. Αναστάσιος Ροβυθάκης
  3. Αντώνης Κουκουτέγος

ΑΝΔΡΕΣ 55-64

  1. Στέλιος Πετρακίδης
  2. Νίκος Ροδοσινιώτης
  3. Αριστοτέλης Τζίλιας

ΑΝΔΡΕΣ 65+

  1. Χρυσοστομος Σουπιάδης
  2. Ιωάννης Αργυριάδης
  3. Χρήστος Παπαγιάννης

Κάντε κλικ εδώ και δείτε φωτορεπορτάζ από τις απονομές

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 18-34

  1.  Δήμητρα Μποχώρη
  2. Φωτεινή Ηλιάδου
  3. Καλλιόπη Πιπελίδου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 35-44

  1. Σάντρα Παλιούρα
  2. Ειρήνη Καμπούρη
  3. Φωτεινή Χατζηπανταζή

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 45-54

  1. Αλέκα Σουλιώτη
  2. Έλλη Κουμιτσάρσκα
  3. Όλγα Γεροδήμου

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 55+

  1. Χρύσα Νάρη
  2. Κατερίνα Κοντού
  3. Μαρία Χοροπανήτου

Κάντε κλικ εδώ και δείτε φωτογραφίες από τον Περιπατητικό Αγώνα Υγείας 

ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ

  1. Γιώργος Παναγιωτίδης
  2. Αλκιβιάδης Μεταξόπουλος
  3. Παναγιώτης Τσιάμης

ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

  1. Ευμορφία Λάζου
  2. Χρύσα Κουκουτέγου
  3. Άννα Μαρία Θεοδωρίδου

Κάντε κλικ εδώ και δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα 1000μ Δημοτικών

Δείτε στο παρακάτω βίντεο την εκκίνηση και τον τερματισμό των 1.000 μ. Δημοτικών

ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΑΓΟΡΙΑ

  1. Δημήτρης Παπανικολάου
  2. Παναγιώτης Αθανασάκης
  3. Βάσπι Κριεμάδι

ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

  1. Δέσποινα Τζήμα
  2. Μαρίνα Ντούφα
  3. Αγγελική Τζήμα

 Κάντε κλικ εδώ και δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα 2000μ Γυμνασίων

Δείτε στο παρακάτω βίντεο την εκκίνηση και τον τερματισμό των 2.000 μ. Γυμνασίων

Εκτός από τους αθλητές, βραβεύθηκαν ως φορείς, "Τα Παιδιά της Άνοιξης" και ο Σύλλογος Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών Ημαθίας.

Κάντε κλικ εδώ και δείτε εικόνες από τον αγώνα των ΑΜΕΑ

Δείτε σε βίντεο τον τερματισμό των παιδιών της κατηγορίας ΑΜΕΑ

dyslexia centers

super course

logomageia

sidiropoulos

meimaridis

studio 69