novart

tsakiridis

podas yaris oct

brouvali

proteas

Παραμυθένιο ταξίδι από την Σχολή Χορού της ΚΕΠΑ Δήμου Βέροιας

Την Παρασκευή 14 Ιουνίου στις 6μ.μ. πραγματοποιήθηκε η ετήσια παράσταση των τμημάτων της Σχολής Χορού της ΚΕΠΑ Δήμου Βέροιας, με τίτλο «Κάθε σελίδα και ένα ταξίδι…».

  

Στο πρώτο μέρος της παράστασης  οι μαθητές των τμημάτων του μπαλέτου και του σύγχρονου παρουσίασαν αποσπάσματα από γνωστά παραμύθια. Μαζί με τη Σταχτοπούτα, τη Χιονάτη, την Ωραία Κοιμώμενη και τους υπολοίπους ήρωες των παραμυθιών ταξιδέψαμε στο μαγικό τους κόσμο που το καλό πάντα νικά. 

Στο δεύτερο μέρος της παράστασης στη σκηνή ανέβηκαν τα τμήματα του χιπ χοπ, του λάτιν και του σύγχρονου χορού.

Υπεύθυνοι καθηγητές των τμημάτων ήταν οι: Λενικάκη Μαυρέτα (μπαλέτο-σύγχρονοο), Πετικοπούλου Ευαγγελία (λάτιν), Τσαφκόπουλος Γεώργιος (χιπ χοπ). 

Το πρόγραμμα είχε ως εξής:

Α’ Μέρος

Καλλιτεχνική διεύθυνση-επιμέλεια παράστασης: Λενικάκη Μαυρέτα

Χορογραφίες Α'Μέρους: Λενικάκη Μαυρέτα

Σκηνικά: Κωνσταντίνου Αναστασία

Επιμέλεια βίντεο: mo crative

  1. Bedtime stories

Χόρεψαν: Βασιλειάδου Λυδία, Καραφόλα Κορίνα, Κολουβού Ειρήνη Παναγιωτίδου Φανή, Παναγιωτούλα Κασσάνδρα, Ρακιτζή Ηρώ

  1. Ωραία Κοιμωμένη

Πριγκίπισσα Αυγή: Παπαδοπούλου Μαριλένα

Βασίλισσα: Παναγιωτούλα Κασσάνδρα

Βαλς των λουλουδιών: Αγγελή Πηνελόπη, Αποστόλου Χρυσάνθη, Θεοχαροπούλου Ευαγγελία, Καβαργύρη Αναστασία, Μαρμαρά Αργυρώ, Μπουλιοπούλου Ελισάβετ, Οικονομίδου Αναστασία, Σαραφίδου Φρειδερίκη, Στογιαννοπούλου Μαρία, Χαλκίδου Ροζαλία Μαρία, Ζιώγα Στεφανία, Ζουμπούλογλου Σταυρούλα, Χαλατζιούκα Μελίνα, Χατζηλευτέρη Ευαγγελία

Έπαινος στο κλασικό ομαδικό 10-12 ετών στο Veria Dance competition 2019

Κυρίες των τιμών: Βαϊνά Κατερίνα, Γαλάνη Χιονία, Δελαβερίδου Καλλιόπη, Ζέρνου- Μισαηλίδου Σεμίνα, Θεοδωρίδου Μαριλένα, Καραβασίλη Ελένη, Περισιανίδου Αλεξάνδρα, Σερεμέτα Στέλλα- Μαρία, Σκιπετάριου Αρετή, Τσούπα Ευτυχία, Οικονόμου Ανθή, Ρουσάκη Ευφημία, Χειμωνίδου Ελευθερία, Νγκελα Μιλένα

Γ' βραβείο στο ελεύθερο ομαδικό 7-8 ετών στο Veria Dance competition 2019

  1. Χιονάτη

Χιονάτη: Γιαννουσοπούλου Βασιλική

Ζωάκια: Δεληγεώργη Αντωνία, Ταχματζίδου Βασιλική,Τσούπα Εμμανουέλα, Παλουκίδου Δέσποινα

7 νάνοι: Γκαβανά Νίκη, Γκάλαβου Αναστασία, Ζουμπούλογλου Καλλιόπη, Μικάη Άννα, Πελτέκη Αφροδίτη, Λουκά Χριστιάννα, Σταματάκου Αγγελική,

  1. Παναγία των Παρισίων

Εσμεράλντα: Χωματά Εβίτα

Άνθρωποι στη γιορτή: Γαργάλα Ελένη, Γκάλαβου Αναστασία, Δομπρή Ζωή, Ζάχου Μαριανίκη, Κώττα Βασιλική, Νικολοπούλου Ριάννα, Βέρρου Ραφαέλα-Δέσποινα, Κολιοπούλου Αναστασία, Μαρθοπούλου Κατερίνα, Χειμώνα Νικολέτα

  1. Πήτερ Παν

Γουέντι: Χαλκίδου Ροζαλία-Μαρία

Γ’ βραβείο στο κλασικό ατομικό 10-12 ετών στο Veria Dance competition 2019 Πήτερ Παν: Ρογκάβα Μαρία

Τινκερμπελ: Μπουλιοπούλου Ελισάβετ

Χαμένα παιδιά: Αγγελή Πηνελόπη, Αγουράτσιου Αθηνά, Αποστόλου Χρυσάνθη, Θεοχαροπούλου Ευαγγελία, Καβαργύρη Αναστασία, Μαρμαρά Αργυρώ, Οικονομίδου Αναστασία, Σαραφίδου Φρειδερίκη, Στογιαννοπούλου Μαρία

  1. Σταχτοπούτα

Κακιές αδερφές: Καραφόλα Κορίνα, Νικοδημοπούλου Άννα

Σταχτοπούτα: Ρακιτζή Ηρώ

Έπαινος στο κλασικό ατομικό 12-14 ετών στο Veria Dance competition 2019

Νεράιδα νονά: Φανδινάκη Γεωργία

Νεραϊδουλές βοηθοί: Κυριλλίδου Νάσια, Πέπα Αγγελική

  1. Πινάκιο

Μπλε νεράιδα: Κολοβού Ειρήνη

Πινάκιο: Αδαμίδου Νάσια

Μαριονέτες: Ακριβοπούλου Αμαλία, Γεωργάκη Ελευθερία, Γκεκοπούλου Νεφέλη, Ζημιανίτη Αδελαΐδα, Κίκα Αθανασία, Κολιοπούλου Μαργαρίτα, Μπελέγκου Ιζαμττέλ, Πυλίτση Μαρήλια, Σαρακατσιάνου Άννα, Τασιοπούλου Γεωργία,, Τσιόχαρη Όλγα, Χατζηγεωργίου Δέσποινα

  1. Λίμνη των κύκνων

Οντέτ: Βασιλειάδου Λυδία

Κύκνοι: Γαργάλα Ελένη, Γκαβανά Νίκη, Γκάλαβου Αναστασία, Δομπρή Ζωή, Ζάχου Μαριανίκη, Ζουμπούλογλου Καλλιόπη, Κώπα Βασιλική, Μικάη Άννα, Νικολοπούλου Ριάννα, Πελτέκη Αφροδίτη, Βέρρου Ραφαέλα, Κολιοπούλου Αναστασία, Λουκά Χριστιάννα, Μαρθοπούλου Κατερίνα, Σταματάκου Αγγελική, Χειμώνα Νικολέτα

Έπαινος στο κλασικό ομαδικό 8-10 ετών στο Veria Dance competition 2019

  1. Καρυοθραύστης

Κλάρα: Αποστόλου Χρυσάνθη

Έπαινος στο κλασικό ατομικό 10-12 ετών στο Veria Dance competition 2019 Στρατιώτες: Καραφόλα Κορίνα, Κολοβού Ειρήνη, Νικοδημοπούλου Άννα, Παναγιωτίδου Φανή, Παναγιωτούλα Κασσάνδρα, Ρακιτζή Ηρώ, Χώματά Εβίτα

Ποντίκια: Αδαμίδου Νάσια, Γιαννουσοπούλου Βασιλική, Ζιώγα Στεφανία, Ζουμπούλογλου Σταυρούλα, Κυριλλίδου Νάσια, Μαζαράκη Ελένη, Παπαδοπούλου Μαριλένα, Πέπα Αγγελική, Ρογκάβα Μαρία, φανδινάκη Γεωργία, Χαλατζιούκα Μελίνα, Χατζηλευτέρη Ευαγγελία

Β’ Μέρος

  1. Takitaki

Χορογραφία: Τσαφκόπουλος Γεώργιος

Χόρεψαν: Όλα τα τμήματα του χιπ χοπ

  1. In the garden Χορογραφία: Λενικάκη Μαυρέτα

Χόρεψαν: Αγγελή Πηνελόπη, Αγουράτσιου Αθηνά, Αποστόλου Χρυσάνθη, Θεοχαροπούλου Ευαγγελία, Καβαργύρη Αναστασία, Μαρμαρά Αργυρώ, Μπουλιοπούλου Ελισάβετ, Οικονομίδου Αναστασία, Σαραφίδου Φρειδερίκη, Στογιαννοπούλου Μαρία, Χαλκίδου Ροζαλία Μαρία, Ζιώγα Στεφανία, Ζουμπούλογλου Σταυρούλα, Χαλατζιούκα Μελίνα, Χατζηλευτέρη Ευαγγελία

Γ’ βραβείο στο σύγχρονο ομαδικό 10-12 ετών στο Veria Dance competition 2019

  1. Sand and sun, summer has begun

Χορογραφία: Πετικοπούλου Ευαγγελία

Χόρεψαν: Ζευγολάτη Ουρανία, Ζημιανίτη Αδελαιδα, Ηλιάδου Μαρία, Καλιάνη Δομινίκη, Καλιάνη Κωνσταντίνα, Κόγια Ντορίτα, Κολοκάτση Μαρία, Μελιοπούλου Ειρήνη, Παρασκευοπούλου Ελένη, Τσούπα Ευτυχία

  1. Εφηβικό τμήμα χοπ χοπ

Χορογραφία: Τσαφκόπουλος Γεώργιος

Χόρεψαν: Γεωργίου Ελεάννα, Γκαϊτατζή Θεοδώρα, Δημητριάδου Άννα, Καραμίχου Μάγδα, Κασάπη Μαρίνα, Νικοδημοπούλου Άννα, Παγούρα Αγάπη, Παναγιωτίδου Ευαγγελία, Παπαδοπούλου Δέσποινα, Παπακυρίτση Νέλλη, Πεκίνα Ντάρια, Τζαλίλης Ραφαήλ,Χατζίδου Χρύσα

  1. Addicted

Χορογραφία: Καραφόλα Κορίνα, Χώματά Εβίτα

Χόρεψαν: Καραφόλα Κορίνα, Χώματά Εβίτα

  1. Παιδικό τμήμα χιπ χοπ

Χορογραφία: Τσαφκόττουλος Γεώργιος

Χόρεψαν: Γιαννακίδου Σωτηρία, Δηλάκου Στέλλα, Ιορδανοπούλου Άρτεμις, Καγγελίδου Μάρθα, Καραμήτσιου Θωμαή, Λέσση Ιωάννα, Λουκίδης Άγγελος, Μελιοττούλου Ιωάννα, Μικάη Άννα, Μιχαλοπούλου Ιωάννα, Μόρισον Εύα, Μότσιου Αγγελική, Μότσιου Ελένη, Μπόζα Αλεξάνδρα, Παπαδοπούλου Αλεξία, Πατσίδου Σοφία, Σιδέρη Εβίνα, Σιδέρη Στέλλα,Τσακαλίδου Ζωή,Τσεκάνι Μελίνα, Τσουλτζίδης Σταύρος, Χατζηγεωργίου Μαρία, Χατζήκα Νικολέτα

  1. It Ain’t me

Χορογραφία: Μαθήτριες Α'Γυμνασίου

Χόρεψαν: Αδαμίδου Νάσια, Γιαννουσοττούλου Βασιλική, Ζιώγα Στεφανία, Ζουμττούλογλου Σταυρούλα, Κυριλλίδου Νάσια, Μαζαράκη Ελένη, Παπαδοπούλου Μαριλένα, Πέπα Αγγελική, Ρογκάβα Μαρία, φανδινάκη Γεωργία, Χαλατζιούκα Μελίνα, Χατζηλευτέρη Ευαγγελία

  1. Προχωρημένο τμήμα χιπ χοπ

Χορογραφία: Τσαφκόπουλος Γεώργιος

Χόρεψαν: Γεωργίου Ελεάννα, Δημητριάδου Άννα, Κασάπη Μαρίνα, Νικοδημοπούλου Άννα, Παπαδοπούλου Δέσποινα, Τζαλίλης Ραφαήλ

  1. Kidstreet

Χορογραφία: Λενικάκη Μαυρέτα

Χόρεψαν: Γαργάλα Ελένη, Γκαβανά Νίκη, Γκάλαβου Αναστασία, Δομπρή Ζωή, Ζάχου Μαριανίκη, Ζουμπούλογλου Καλλιόπη, Κώττα Βασιλική, Κώττα φωτεινή, Μικάη Άννα, Νικολοπούλου Ριάννα, Πελτέκη Αφροδίτη, Βέρρου Ραφαέλα, Κολιοπούλου Αναστασία, Λουκά Χριστιάννα, Μαρθοπούλου Κατερίνα, Τσουλτζίδης Σατύρος, Σταματάκου Αγγελική, Χειμώνα Νικολέτα

Β’ Βραβείο στο σύγχρονο ομαδικό 8-10 ετών στο Veria Dance competition 2019

  1. Tango

Χορογραφία: Πετικοπούλου Ευαγγελία

Χόρεψαν: Γαλλικα Καλλιόπη, Γκιλιόπουλος Δημήτρης , Κολεσίδου Ελένη, Μουρατίδης Γεώργιος, Μπανιώτη Παναγιώτα, Νικολόπουλος Νίκος

  1. SocialMEdia Χορογραφία: Λενικάκη Μαυρέτα

Χόρεψαν: Βασιλειάδου Λυδία, Γιαννουσοπούλου Βασιλική, Καραφόλα Κορίνα, Κολοβού Ειρήνη, Κυριλλίδου Νάσια, Νικοδημοπούλου Άννα, Παπαδοπούλου Μαριλένα, Ρακιτζή Ηρώ, Ρογκάβα Μαρία, Φανδινάκη Γεωργία, Χώματά Εβίτα

Γ’ βραβείο στο σύγχρονο ομαδικό 14-16 ετών στο Veria Dance competition 2019

Ευγενική παραχώρηση φωτογραφιών: Μάγδα Γκίλινα (Φωτογραφίες και βίντεο της παράστασης: Μάγδα Γκίλινα, Α.Τσούπελη 6, Τηλ. 23310 72280)

dyslexia centers

my choice

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

studio 69