proteas

tsakiridis tires

ena

dion astra corsa

Πραγματοποιήθηκε η ετήσια διπλή παράσταση της Σχολής Χορού Σοφία Αντωνιάδου (φωτογραφίες, βίντεο)

Η ετήσια διπλή παράσταση της Σχολής Χορού Σοφία Αντωνιάδου πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 9 Ιουνίου στον Χώρο Τεχνών Δήμου Βέροιας.

Χαιρετισμό απηύθυνε η υπεύθυνη της σχολής, Σοφία Αντωνιάδου.

Στην πρώτη παράσταση, που δόθηκε το απόγευμα, με τίτλο CINEMATIC: A night at the movies οι μαθητές της σχολής παρουσίασαν ένα πλούσιο χορευτικό πρόγραμμα από τον ελληνικό και ξένο κινηματογράφο.

Στην βραδινή παράσταση με τίτλο DANCE GALA BEST OFF  οι μαθητές της σχολής παρουσίασαν στο κοινό τις χορογραφίες που διακρίθηκαν σε διαγωνισμούς.

Οι παραστάσεις πλαισιώθηκαν από 3d projection mapping.

Πρόγραμμα παράστασης CINEMATIC: A night at the movies

Καλλιτεχνική Διεύθυνση Παραγωγής: Σοφία Αντωνιάδου

1° ΜΕΡΟΣ

1) Σταχτοπούτα/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Λούρη Μαρία, Νατσούρα Μαριλίζα, Φουρουντζοτιούλου Χρυσούλα, Μπαρτζόκα Ευανθία, Παπαοικονόμου Αναστασία, Γκάσιου Λυδία, Χατζημηνιάδου Αναστασία, Χατζημηνιάδου Αναστασία, Ιακωβίδου Σοφία, Μιχαλοπούλου Παναγιώτα, Αντωνιάδου Χριστίνα, Αργυρού Μαρίνα, Χωματά Μαρίλια, Σπανού Δέσποινα, Ευστρατίου Φρειδερίκη, Τσιγάρα Κωνσταντίνο - Μαρία, Τσαρτσάρη Μυρτώ, Κοντογουλίδου Κατερίνα, Σιάσου Αλεξία Μαρία

2) Ροζ Πάνθηρας/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Μπουρντένα Αννα, Μπουρντένα Λυγερή, Φτάκα Θεοδώρα, Δεδίνη Ιωάννα, Πιπιλίδου Λυδία, Νικολαϊδου Τατιάνα, Τσιγγενοπούλου Αφροδίτη, Μουρατίδου Κλειώ, Χατζηαθανασΐου Ειρήνη, Βλαβογελάκη Στυλιανή, Χέλμη Φωτεινή, Στάθη Νεφέλη, Χαμαλίδου Νίκη, Σιδηρόπουλος Αριστείδης, Αβραμίδης Αντώνης

3) Frozen/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Κολοκάτση Μαρία Γεωργία, Λουμπουρδή Γεωργία, Νατσούρα Κλεονίκη, Αϊναλή Αθηνά, Σταματοπούλου Νικολέτα, Μπασιά Αθανασία, Ανυφαντή Σίλια, Ανυφαντή Μαριάννα, Ζησέκα Ελπινίκη, Κυβεντίδου Αριάδνη, Πετρίδου Νικολέτα, Καρατζιούλα Μαρία, Παπαναγιώτου Αναστασία, Καλαϊτζή Δάφνη, Αρίζου Δήμητρα, Νατσούρα Νεφέλη, Ντόβα Κατερίνα

4) Η Πεντάμορφη και το Τέρας/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Γραμματικοπούλου λλκηστις, Γκόγκα Καλλιόπη, Αβραμίδου Αννελόρε, Ντόκα Αναστασία, Κεχαγιά Ευαγγελία, Ανδρέου Άννα, Αράπη Ειρήνη, Μεταξά Ιωάννα, Τσίλκα Αρετή, Τσανάκα Ελένη

5) Anastasia/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Φωτογλίδου Φαίδρα, Μοτσιοπούλου Ναταλία, Ζευγωλάτη Ουρανία, Λυκοστράτη Σοφία, Τσαβέλη Ελιάννα, Κουκίδου Βασιλική, Ανδρεάδου Βασιλική, Ζερκούλη Καλλιόπη, Ζερκούλη Γεωργία, Εκμεκτσόγλου Κάτια, Μουρατίδου Γιολάντα, Μουρατίδου Αγγελική, Γανοπούλου Αναστασία, Μπαντόλα Ιωάννα, Παναγιωτοπούλου Χρύσα

6) La vita est bella/Χορογραφία: Δΐγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Καλαντζοπούλου Ευδοξία, Αβραάμ Γεωργία, Φραντέλλα Ιζαμπέλ, Καμανά Φρειδερίκη, Κορδονίδου Αθηνά, Καρβουνίδου Ιωάννα, Γραμματικοπούλου Αθηνά

7) Coco/Χορογραφία: Λίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Βοργιατσίδου Μαρίσα, Σοφιανίδου Αννα, Μούρτη Νικολέτα, Μουρατίδου Κατερίνα, Παιιαγιάννη Κωνσταντίνο, Σαμαρά Ειρήνη Μαρία, Τσιαμήτρου Αναστασία, Αϊδινίδου Έλενα, Σοφιανίδου Αννα, Παπαγεωργοτιούλου Μαριέττα, Καλαϊτζίδου Κωνσταντίνο, Γαλανΐδου Αθηνά, Σίμου Ελεάννα, Ισλειμάν Αννα, Κωνσταντή Μαρίζα, Σανίκη Σοφίκη, Κούκου Αθανασία

8) Into the inferno/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Σιδηροπούλου Αικατερίνη, Παπαδοπούλου Αθηνά, Παντελΐδου Αντιγόνη, Ζησέκα Ολυμπία, Τσιούντα Γαριφαλιά, Ψωμιάδου Ιωάννα, Συροπούλου Αρετή, Συροπούλου Σοφία, Τζιούρα Αναστασία, Ιορδανίδου Ελευθερία, Σαζακλίδου Εύα, Πασίδη Ρέα, Γαλίκα Κατερίνα

9) Grease/Χορογραφία: Παρούση Άννα

Χόρεψαν: Τσέγκος Νικόλαος, Ντούφα Ειρήνη

10) Ωραία μου Κυρία/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Μουρατίδου Μαριαλένα, Χανέλη Ασπα, Παπαζήση Μαρία, Κυβεντίδου Ολυμπία Άννα, Μπογδαμπεΐδου Ευαγγελία, Κόλβατζη Αννα Μαρία

11) Pulp Fiction/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Γραμματική

Χόρεψαν: Γραμματικοπούλου Αθηνά, Καμανά Φρειδερίκη, Κορδονίδου Αθηνά, Καρβουνίδου Ιωάννα, Καλαϊτζίδου Κωνσταντίνο, Κεχαγιόγλου Αντιγόνη, Παπάζογλου Ερωφίλη, Αβραάμ Γεωργία, Φραντέλλα 'Ιζαμπελ, Αβραμίδου Αννα Μαρία, Καλαντζοπούλου Ευδοξία, Γραμματικοπούλου Αντωνία

2° ΜΕΡΟΣ

12) Amelie/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Τσανάκα Μαριάννα, Ματάτη Αλίκη, Κούκου Αθανασία, Μπαντόλα Μαρία, Ανοστου Κατερίνα, Αντωνοπούλου Στυλιανή, Ζορμπαδάκη Μαρία Δέσποινα, Ζημαντάκου Μαρία, Μπιζέτα Μαρίζα

13) Στρουμφάκια/Χορογραφία: Παρούση Αννα

Χόρεψαν: Πολυμένη Θεοχαρούλα, Παπαγεωργοπούλου Μαριέττα, Τσοποζίδου Σοφία, Κικερίτσα Ελένη

14) Μια Ελληνίδα στο χαρέμι/Χορογραφία: Παρούση Αννα

Χόρεψαν: Παρούση Αννα

15) New York/Break Dance

Χόρεψαν: Δίπλας Παναγιώτης, Χριστοφορίδης Διαμαντής, Ιακωβίδου Χρυσούλα, Σιδηροπούλου Αικατερίνη, Σιδηρόπουλος Αριστείδης, Σαζακλίδης Αχιλλέας, Αντωνιάδης Φώτης, Τσίλκα Αρετή

16) Harry Potter/Χορογραφία: Παρούση Αννα

Χόρεψαν: Μωϋσίδου Ηλιάννα, Παπαδοπούλου Πόπη, Μπατανάρα Κατερίνα, Παντοπούλου Γεωργία, Κουλυμβάνου Αθηνά, Παναγιωτούλα Κασσάνδρα, Συρσίρη Ξένια, Δέλλα Βασιλική, Αγραπιδάκη Ελίνα

17) Dance with me/Χορογραφία: Χατζηνώτας Γιώργος

Χόρεψαν: Τσέγκος Νίκος, Μητσιάνης Χρήστος, Πέτρου Νίκος, Χατζηνώτας Γιώργος, Παπαδόπουλος Γιώργος, Νατάσα Νίκου, Αδαμίδου Ευδοξία, Αντωνιάδου Ελένη, Αδαμίδου Εύη, Κατεργιαννάκη Αρετή, Τρικαλιώτου Ελευθερία, Κοσμά Δανάη, Ξανθοπούλου Κική

18) Χορογραφία: Μιχαηλίδου Βάσω

Χόρεψαν: Μιχαηλίδου Βάσω, Σιουκούρογλου Βαρβάρα, Αντωνιάδου Σοφία, Βασίλης Ανθούλας, Κλειώ Κωνσταντίνο Βοργαζίδου, Γιάννης Χατζηγεωργίου

19) Interstellar/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Γεωργιάδου Δροσιά, Χανέλη Ασπα, Κόλβατζη Αννα Μαρία, Κυβεντίδου Ολυμπία Αννα, Τζιμαράκα Λένα, Παπαζήση Μαρία, Γραμματικοπούλου Αναστασία, Μπογδαμπεϊδου Ευαγγελία, Χασιώτη Μαρία, Χατζηπάντου Δέσποινα, Δελιγιάννη Μαρκέλλα

20) Ocean's eleven/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Μάτα

21) Finale

Συντελεστές Παράστασης

3D PROJECTION MAPPING: Νίκος Δρίζης

Ενδυματολόγος: Ψύρρα Ελένη

Σχεδιασμός αφίσας-προγράμματος: Johnny Feelmore/Dust Go Creative.com

ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ

Αντωνιάδου Σοφία

Δίγκα Αναστασία

Αφεντούλη Μάτα

Παρούοη Άννα

Χατζηνώτας Γιώργος

Μιχαηλίδου Βάσω

Βοήθησε η Στάθη Ναυσικά.

Πρόγραμμα παράστασης DANCE GALA BEST OFF  

Καλλιτεχνική Διεύθυνση Παραγωγής: Σοφία Αντωνιάδου

1ο ΜΕΡΟΣ

1) Άθλιοι/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Γεωργιάδου Δροσιά, Χανέλη Ασπα, Κόλβατζη Αννα Μαρία, Κυβεντίδου Ολυμπία Αννα, Τζιμαράκα Λένα, Παπαζήση Μαρία, Γραμματικοπούλου Αναστασία, Μπογδαμπεϊδου Ευαγγελία, Χασιώτη Μαρία, Χατζηπάντου Δέσποινα, Δελιγιάννη Μαρκέλλα

2) Ο χορός των Ζαχαρωτών/Διδασκαλία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Φραντζέλλα Ιζαμπέλ, Καρβουνίδου Ιωάννα

3) I 'll find my way/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψε: Τζιμαράκα Ελένη

4) Γλάροι/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Ζησέκα Ολυμπία, Σιδηροπούλου Αικατερίνη, Παπαδοπούλου Αθηνά, Τσιούντα Γαριφαλιά, Ψωμιάδου Ιωάννα, Συροπούλου Αρετή, Συροπούλου Σοφία, Τζιούρα Αναστασία, Ιορδανίδου Ελευθερία, Σαζακλίδου Εύα

5) L amour imaginare/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψε: Χανέλη Ασπα

6) Forest Gump/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Τύπου Ζουμπούλια, Μωϋσίδου Ευγενία, Παγούνη Φωτεινή, Σκεντερίδου Ελισάβετ, Ζούρα Αντωνΐα

7) Listen my voice/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψε: Παντελίδου Αντιγόνη

8) Take my head/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Γραμματική

Χόρεψαν: Γραμματικοπούλου Αθηνά, Καμανά Φρειδερίκη, Κορδονίδου Αΰηνά, Καρβουνίδου Ιωάννα, Καλαϊτζίδου Κωνσταντίνο, Κεχαγιόγλου Αντιγόνη, Παπάζογλου Ερωφίλη, Αβραάμ Γεωργία, Φραντέλλα Ιζαμπέλ, Αβραμίδου Αννα Μαρία, Καλαντζοπούλου Ευδοξία

9) Kill Bill/Χορογραφία: Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Κουκουνασούλη Αλεξία, Κοκκινιώτη Μαρία, Τύπου Ζουμπούλια, Κούρογλου Θεοφιλή, Παγούνη Φωτεινή, Γκαϊτατζή Θεοδώρα, Τουμπουλίδου Μαρία

10) The aleph - bet/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψε: Σιδηροπούλου Αικατερίνη

11) Ωραία μου Κυρία/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Μουρατίδου Μαριαλένα, Χανέλη Ασπα, Παπαζήση Μαρία, Κυβεντΐδου Ολυμπία Αννα, Μπογδαμπεϊδου Ευαγγελία, Κόλβατζη Αννα Μαρία

2° ΜΕΡΟΣ

12) Last minutes/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Γραμματικοπούλου Αναστασία, Τζιμαράκα Ελένη

13) Dance with me/Χορογραφία: Χατζηνώτας Γιώργος

Χόρεψαν: Νίκος Τσέγκος, Χρήστος Μητσιάνης, Νίκος Πέτρου, Γιώργος Χατζηνώτας, Πώργος Παπαδόπουλος, Νατάσα Νίκου, Αδαμίδου Ευδοξία, Αντωνιάδου Έλενα, Αδαμίδου Εύη, Κατεργιαννάκη Αρετή, Ελευθερία Τρικαλιώτου, Δανάη Κοσμά, Ξανθοπούλου Κική

14) Break dance

Χόρεψε: Παντελής Γεώργιος

15) Tango/Χορογραφία: Μιχαηλίδου Βάσω

Χόρεψαν: Μιχαηλίδου Βάσω, Σιουκιούρογλου Βέρα, Αντωνιάδου Σοφία, Βασίλης Ανθούλας, Κλειώ Κωνσταντίνο Βοργαζίδου, Γιάννης Χατζηγεωργίου

16) Oriental

Χόρεψε: Παρούση Αννα

17) Χορογραφία: International latin αγωνιστικό

Χόρεψαν: Τσέγκος Νικόλαος, Μπαλή Δήμητρα

18) Πολιτική Κουζίνα/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Μωϋσίδου Ευγενία, Σκεντερίδου Ελισάβετ, Κωνσταντινίδου Φανή, Γραμματικοπούλου Αναστασία, Χατζηπάντου Δέσποινα, Παπαζήση Μαρία, Γεωργιάδου Δροσιά, Τζιμαράκα Λένα, Μουρατίδου Μαριαλένα

19) Ocean's eleven/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Μάτα

Χόρεψαν: Δίγκα Αναστασία, Αφεντούλη Μάτα

20) Interstellar/Χορογραφία: Δίγκα Αναστασία

Χόρεψαν: Γεωργιάδου Δροσιά, Χανέλη Ασπα, Κόλβατζη Αννα Μαρία, Κυβεντΐδου Ολυμπία Αννα, Τζιμαράκα Λένα, Παπαζήση Μαρία, Γραμματικοπούλου Αναστασία, Μπογδαμπεϊδου Ευαγγελία, Χασιώτη Μαρία, Χατζηπάντου Δέσποινα, Δελιγιάννη Μαρκέλλα

21) Harry Potter/Χορογραφία: Παρούση Αννα

Χόρεψαν: Μωϋσίδου Ηλιάννα, Παπαδοπούλου Πόπη, Μπατανάρα Κατερίνα, Παντοπούλου Γεωργία, Κουλυμβάνου Αθηνά, Παναγιωτούλα Κασσάνδρα, Συρσίρη Ξένια, Δέλλα Βασιλική, Αγραπιδάκη Ελίνα

22) Finale

dyslexia centers

sidiropoulos

meimaridis

studio 69