Έχασε στην Άρτα ο Φίλιππος

Εκτός έδρας ήττα με 33-24 γνώρισε στην Άρτα ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτισσες, έμειναν στο ματς μέχρι το 50' αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αναγέννηση είχε περισσότερες λύσεις και ανέβασε την διαφορά.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι το 40' Από εκεί και μετά η Αναγέννηση έχοντας τον έλεγχο, πήρε ένα μικρό προβάδισμα και στο 50' προηγήθηκε με 24-20. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Φίλιππος δεν κατάφερε να βρει λύσεις για να ανακάμψει και είδε την Αναγέννηση να ανεβάζει την διαφορά και να φτάνει στη νίκη.

Πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 6-6, 8-6, 11-8, 13-12 (ημχ) 15-14, 18-17, 22-19, 24-20, 29-23, 33-24

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα, Καλοΐδη 3, Σκάρα 2, Νούλα 1, Mέγα, Μούρνου 11, Βράτσεβα 1, Σαϊντόβα 1, Κοτλούκη, Καναρα, Κώστα, Κουρελη, Τσαουσίδου 3, Μάστακα 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρόνη, Εμμανουηλίδου 5, Γιαννοπούλου, Ανθίτση 3, Καραχαρίτση 2, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Ζουμπουλίδου, Γεωργιάδου 3, Θεοδοσοπούλου Σ. 1, Νούσια 3, Λουρή 8.

Διατητές: Τέμης – Γιάννου Δίλεπτα: 0-3 Πέναλτι: 3/5-0/1