Έχασε από τον Διομήδη στην Βέροια ο Φίλιππος

Εντός έδρας ήττα από τον Διομήδη γνώρισε ο Φίλιππος στην Βέροια. Η ομάδα του Άργους, καλύτερη στο δεύτερο μέρος επικράτησε με 21-31.

Στο πρώτο μέρος, ο Φίλιππος έπαιξε ψυχωμένα και είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως έπαθε επιθετικό μπλακ άουτ και το 10-6 του 19' έγινε 10-13 στο 27'.

Στο δεύτερο μέρος ο Διομήδης συνέχισε στον ρυθμό του τρίτου δεκαλέπτου. Μπήκε καλύτερα και προηγήθηκε με έξι γκολ διαφορά στο 40' (14-20). Ο Φίλιππος προσπάθησε να αντιδράσει και πλησίασε σε 19-22 στο 50' αλλά η προσπάθειά του δεν είχε συνέχεια. Στο τελευταίο δεκάλεπτο έμεινε από δυνάμεις και ο Διομήδης ξέφυγε στο σκορ και έφτασε στο 21-31.

Πεντάλεπτα: 0-0, 4-1, 7-3, 10-7, 10-10, 11-13 (ημχ.), 13-17, 14-20, 17-22, 19-22, 20-27, 21-31

Φίλιππος Βέροιας: Πατραμάνης 2, Γραμματικόπουλος, Καραγκιοζόπουλος, Παντελίδης 5, Νικολαΐδης 2, Λυκοστράτης 1, Βαρδάκας 2, Μηλόπουλος, Κουκουτσίδης 1, Καλλιαρίδης, Πιστόλας, Ταραμόνλης, Στανκίδης, Παπαδόπουλος 8, Τζωρτζίνης, Παπαγιάννης.

Διομήδης Άργους (Χαλκίδης): Τσίμπουλας 4, Μαρκατάτος 1, Βαρδάκας, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 4, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Σμυρνιώτης, Σπέντζος, Μπόσκος 8, Χαντέλης 3, Μάνθος 4, Λίμα 1, Γκολούμποβιτς 6

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας. Δίλεπτες: 5-7, Πέναλτι: 2/3 - 4/4, Κόκκινη: Λίμα (51:36 επικίνδυνο παιχνίδι - δεν κρατήθηκε δελτίο)