Με το...δεξί η Βέροια στο 2019 (φωτογραφίες)

Με νίκη ξεκίνησε το 2019 η Βέροια. Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι, επικράτησε με 19-17 του Καματερού στην Βέροια.

Η ομάδα του Κώστα Χαραλαμπίδη αντιμετώπισε πρόβλημα στο σκοράρισμα στο πρώτο μέρος. Έμεινε χωρίς γκολ για 15 λεπτά και το 5-3 του 11' έγινε 5-9 στο 26'. Στο τελευταίο τετράλεπτο του πρώτου μέρους όμως, η Βέροια βρήκε λύσεις και με ένα επί μέρους σερί 4-0 έφτασε στην ισοφάριση (9-9 στο 30').

Στο δεύτερο μέρος, η Βέροια είχε τον έλεγχο του ματς σε όλο το 30λεπτο. Πήρε άμεσα το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησε έως το φινάλε. Στο 55' οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με 19-17 αλλά στα τελευταία πέντε λεπτά δεν κατόρθωσαν να πετύχουν άλλο τέρμα. Ευτυχώς γι αυτές, η Ταϊρίδου έκανε σωτήριες επεμβάσεις και κράτησε το 19-17 μέχρι το φινάλε.

Διαιτητές: Τέμης, Γιάννου

Δεκάλετα: 3-2, 4-3, 5-5, 5-7, 5-8, 9-9 (ημ), 11-10, 13-12, 16-15, 18-16, 19-17, 19-17.

ΒΕΡΟΙΑ: (Χαραλαμπίδης) Ταμάρογλου, Τσιομπάνου 8, Κοτζαχρήστου 3, Στάμου, Βαφειάδου, Δελησάββα, Καλμουκίδου 1, Ταϊρίδου, Ανδρονικίδου, Ματαρώνα 3, Νταβίντοβιτς 4, Τσιτλακίδου 2.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: (Σκοδριανός) Τσικνάκη, Παπαδοπούλου, Δαμάσκου 3, Λιβαρδά, Ζενέλι 6, Φακινού, Αλιφιέρη 1, Βασιλοπούλου, Τσιούλου, Βασιλείου 6, Χριστοδούλου, Σπυροπούλου 1, Ψαρρή, Καραχάλιου.

Κυριακή

Αλεξανδρούπολης 16:00, Κύκλωπες- Αναγέννηση Άρτας (Σαπανίδης- Ηλιάδης, Χατζηγεωργίου)