Logo

Κακή εμφάνιση και ήττα του Φιλίππου στο Άργος

Την ήττα με 26-15 γνώρισε στο Άργος ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες εγκλωβίστηκαν στην αντίπαλη άμυνα, σημείωσαν μόλις 15 τέρματα και με τέτοια επίδοση, δεν θα μπορούσαν να περιμένουν κάτι από αυτό το ματς.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο και η παραγωγικότητα των δυο ομάδων στην επίθεση, έμεινε σε πολύ χαμηλά επίπεδα (8-7 το σκορ ημιχρόνου).

Στο δεύτερο μέρος, ο Διομήδης κυριάρχησε. Προηγήθηκε με 15-10 στο 38' και συνέχισε να βομβαρδίζει την Βεροιώτικη εστία. Η διαφορά ανέβηκε ακόμη περισσότερο και στο 51' το σκορ έγινε 21-11. Στο τελευταία εννέα λεπτά του ματς η διαφορά έμεινε ψηλά και το ματς έληξε 26-15.

Ο Φίλιππος αγωνίστηκε στο Άργος χωρίς τον προπονητή του. Ο Ευθύμης Πιπελίδης δεν μπόρεσε να βρεθεί στη Νέα Κίο για σοβαρό προσωπικό λόγο.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 2-2, 5-4, 6-5, 6-7, 8-7 (ημχ) 12-10, 15-10, 17-11, 20-11, 22-12, 26-15

Διομήδης Άργους (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 1, Γιαννόπουλος 2, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης 2, Ρουσσόπουλος, Αργυρού 1, Τότος 4, Χαντέλης 4, Χερουβείμ 1, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης 3, Μπινιάρης 1, Τσάτσας 4, Αναγνωστόπουλος.

Φίλιππος Βέροιας: Πόποβιτς, Τζίμπουλας, Παντελίδης, Καλλιαρίδης, Τσαμουρίδης, Τριανταφυλλίδης 1, Κωστακίδης 7, Αποστολίδης 4, Κουκουτσίδης 3, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος.

Διαιτητές: Τόλιος – Ανταλης. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 2/4 – 1/3