Εκτός κυπέλλου ο Φίλιππος

Εκτός κυπέλλου έμεινε ο Φίλιππος. Ηττήθηκε από τον Ιωνικό στη Νέα Φιλαδέλφεια, στην παράταση, με 25-23 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού.

Αγωνιστικά, μετά από ένα ισορροπημένο 25λεπτο, ο Φίλιππος κράτησε χωρίς γκολ τον Ιωνικό και ξέφυγε με τέσσερα τέρματα στο ημίχρονο. Ο Φίλιππος συντήρησε την μικρή αυτή διαφορά μέχρι το 50' και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το 55' (17-19). Στο τελευταίο πεντέλεπτο όμως σημείωσε μόλις ένα τέρμα και έδωσε την ευκαιρία στον Ιωνικό να στείλε το ματς στην παράταση.

Το ματς κρίθηκε στο δεύττερο πεντάλεπτο της παράτασης όπου πάλι ο Φίλιππος σημείωσε μόνο ένα γκολ. Ο Ιωνικός είχε περισσότερες λύσεις στην επίθεση και πήρε το ματς.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 4-6, 7-6, 8-9, 8-12(ημχ.), 10-15, 11-16, 11-16, 13-17, 17-19, 20-20 (κ.α.), 22-22, 25-23

ΙΩΝΙΚΟΣ (Μαντζόπουλος): Τσακνής, Βάρης, Αργυράκης 8, Γκέρτσος 2, Μπούτος 1, Ζαχάρης, Ζακυνθινός, Κρητικός 1, Αντωνόπουλος 7, Μπιτόπουλος, Γκουλές 1, Σιάτρας, Λεωνίδας, Χελιώτης 4, Μαυροφρύδης 1, Μπουλούμπασης 5

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Πιπελίδης): Τζίμπουλας 2, Παντελίδης 2, Χατζημασούρας, Λιακόπουλος, Καλλιαρίδης, Τριανταφυλλίδης 1, Κωστακίδης 5, Αποστολίδης 4, Κουκουτσίδης 4, Δάσκαλος 6, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος 1.

Διαιτητές: Συρεπίσιος-Τόλιος Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 4/3-1/0
Κόκκινη: Παντελίδης 58:04 (τρία δίλεπτα).