Logo

Έχασε στην Άρτα ο Φίλιππος

Το πρώτο μέρος ήταν αμφίρροπο. Το προβάδισμα άλλαξε αρκετές φορές χέρια και το τέλος του ημιχρόνου βρήκε την Αναγέννηση με προβάδισμα δυο γκολ.

Ο Φίλιππος αιφνιδίασε την αντίπαλό του στο ξεκίνημα του β' μέρους αλλά στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης η Αναγέννηση πήρε το πάνω χέρι, δημιούργησε ένα μικρό προβάδισμα 3-4 τερμάτων και το συντήρησε μέχρι το τέλος.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-4, 7-8, 7-10, 12-11, 15-13 (Ημίχρονο), 16-17, 18-19, 22-20, 24-22, 27-23, 29-25

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 3, Σκουτέλα 5, Καλοϊδή 4, Σμαρδέλη 2, Βέμη 4, Σκάρα 7, Μέγα, Δήμου, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλανσίκοβα, Κανερά.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 3, Παπαδοπούλου 4, Ανθίτση 3, Καραχαρίση 3, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 4, Μπατζαρακούδη 7, Γεωργιάδου, Νούσια, Στεφανίδου 1, Πιτούλια.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης-Τομίδης. Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/2-2/5.