Γυναικείο: 'Τσίμπησε" βαθμό στο Πανόραμα ο Φίλιππος

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση του Πανοράματος με τον Φίλιππο Βέροιας. Η γηπεδούχος ομάδα έλεγχε το ματς έως το 55’, όταν και προηγήθηκε 21-18, ωστόσο ο Φίλιππος με σερί 3-0 και τα γκολ των Παπαδοπούλου, Καλμουκίδου, Ματαρώνα, ισοφάρισε και πήρε τον βαθμό. Στο τελευταίο λεπτό χάθηκε από μία επίθεση για κάθε ομάδα.

Αυτή ήταν η 3η ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια για το Πανόραμα, ενώ ο Φίλιππος έφτασε τους 5 πόντους με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-3, 6-7, 8-8, 10-11, 10-11 (ημχ.), 11-12, 13-14, 16-15, 19-17, 21-18, 21-21

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Χριστοδουλίδης- Σκανδάλης): Ζουμπουλίδου, Τσολοζίδου, Παπαβασιλείου 1, Αναστασιάδου, Κοκτσίδου, Καραβέλη, Σημαιοφορίδου, Λούρη 5, Ζυγούρα, Καρσανίδου, Γκάτσιου 4, Κωστοπούλου 3, Αθανασοπούλου, Αμανατίδου 2, Ποιμενίδου 5, Λάμπρου 1.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Κερλίδη, Νάκο, Ντόβα, Παπαδοπούλου 2, Γεωργιάδου, Θεοδοσοπούλου Β., Καλμουκίδου 9, Ζουμπουλίδου 1, Μαρμαρά 1, Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 2, Ματαρώνα 3, Στεφανίδου 3, Πιτούλια, Ζαγκλιβέρη.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, δίλεπτα: 3-4, πέναλτι: 4/5-3/3.