koupidou alina

proteas

novart veria

dion motors

Τέτραθλον Νάουσας: Σπουδαία εμφάνιση σε διεθνές πρωτάθλημα

tetrathlon aristotel

Με τη συμμετοχή 160 αθλητών από Συλλόγους της Ελλάδας και της Βουλγαρίας διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 27 & 28 Ιουνίου ανοιχτό Διεθνές Κύπελλο Τετράθλου TAEKWON-DO με την επωνυμία «ARISTOTELEION OPEN CUP 2015». Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στo «Φιλίππειο» Κλειστό Στάδιο της Βέροιας με διοργανωτή την Ελληνική Ομοσπονδία Τετράθλου σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Σωματικής Διάπλασης (Ε.Ο.Σ.Δ.) και το Αθλητικό Τμήμα του Κ.Α.Π.Α. Δήμου Βέροιας.

Ο Αθλητικός Γυμναστικός Σύλλογος «Τέτραθλον» Νάουσας συμμετείχε στην διοργάνωση με αποστολή 32 αθλητών πραγματοποιώντας μια εμφάνιση πέρα από κάθε προσδοκία. Οι αθλητές του Συλλόγου κατέκτησαν μέσα σε δύο ημέρες πενήντα πέντε (55) μετάλλια (17 χρυσά, 18 ασημένια και 20 χάλκινα) καταγράφοντας νέο ρεκόρ για Διεθνή Διοργάνωση και ανεβάζοντας τον Σύλλογο στην 2η Θέση της Γενικής Κατάταξης. Οι αθλητές του Συλλόγου συμμετείχαν σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες και όλα τα αγωνίσματα του Τετράθλου TAEKWON-DO υπό την καθοδήγηση του Εκπαιδευτή τους Δημητριάδη Παναγιώτη 4 DAN και οι διακρίσεις τους έχουν ως εξής:

Σκιαμαχία:

Χρυσά μετάλλια : Δημητριάδου Παρθένα, Δούτσης Εμμανουήλ, Καρυπίδου Βαρβάρα, Λογγινίδης Γρηγόριος, Μπάμπου Ελένη, Παπαλιάγκας Κωνσταντίνος, Σαμαράς Στυλιανός, Στογιάννης Κωνσταντίνος. Ασημένια μετάλλια: Βαλσαμίδου Ειρήνη, Δούτσης Νικόλαος, Ευαγγελοπούλου Ραφαηλία, Ιωαννίδου Θεοδώρα, Παπαντωνίου Δημήτριος, Πλουμπίδης Βασίλειος, Ράνου Αικατερίνα, Σιδηρόπουλος Ελευθέριος.

Χάλκινα μετάλλια: Γρηγοριάδης Αλέξανδρος, Δημητριάδου Γεωργία, Καλπακίδης Αστέρης, Λογγινίδου Βαρβάρα, Ρότζιος Μιχαήλ, Σαμαρά Όλγα, Σμέρνος Γεώργιος, Φειδάντσης Αλέξανδρος.

Ελεύθερη Μονομαχία:

Χρυσά μετάλλια : Δημητριάδου Παρθένα, Δούτσης Νικόλαος, Λογγινίδης Γρηγόριος, Μάντσου Ξένια - Μαρία, Μπάμπου Ελένη.

Ασημένια μετάλλια: Δούτσης Εμμανουήλ, Καρυπίδου Βαρβάρα, Λογγινίδου Βαρβάρα, Παπαντωνίου Δημήτριος, Πλουμπίδης Βασίλειος, Σαμαρά Όλγα, Στογιάννης Κωνσταντίνος.

Χάλκινα μετάλλια: Ιωαννίδου Θεοδώρα, Σαμαράς Στυλιανός, Τζέπος Κωνσταντίνος, Φειδάντσης Αλέξανδρος.

Δοκιμές Δύναμης Εδάφους:

Χρυσά μετάλλια : Δημητριάδου Παρθένα, Λογγινίδης Γρηγόριος, Στογιάννης Κωνσταντίνος.

Ασημένια μετάλλια: Δούτσης Εμμανουήλ, Τζέπος Κωνσταντίνος.

Χάλκινα μετάλλια: Καρυπίδου Βαρβάρα, Μπάμπου Ελένη, Σαμαρά Όλγα, Φειδάντσης Αλέξανδρος.

Άλματα καθ' ύψος:

Χρυσό μετάλλιο : Δημητριάδου Παρθένα.

Ασημένιο μετάλλιο: Σαμαρά Όλγα.

Χάλκινα μετάλλια: Καρυπίδου Βαρβάρα, Λογγινίδης Γρηγόριος, Πλουμπίδης Βασίλειος, Στογιάννης Κωνσταντίνος.

Επίσης, πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Γιούρος Λουκάς, Ιωαννίδης Δημήτριος, Λόλας Αναστάσιος, Μπαμίχας Κωνσταντίνος, Στογιάννης Πέτρος και Χατζηκώστας Δημήτριος (οι υπόλοιποι πλην του πρώτου αγωνίστηκαν για πρώτη φορά).

Δύο από τους παραπάνω αθλητές, οι Δημητριάδου Παρθένα και Λογγινίδης Γρηγόριος, με τα μετάλλια που κατέκτησαν ανακηρύχθηκαν οι καλύτεροι αθλητές των αγώνων στις ηλικιακές τους κατηγορίες (Τετραθλητές).

Την αποστολή συνόδευσε στους αγώνες σύσσωμο το Δ.Σ. του Συλλόγου και πολλοί γονείς των αθλητών τους οποίους ο Σύλλογος ευχαριστεί θερμά για την συμπαράστασή τους.

dyslexia centers veria

kyriazis

sidiropoulos

studio 69