proteas ban2

ΙΚΤΕΟ BANNER 640

Οι διακρίσεις της ΓΕ Νάουσας στα 21α Κωνσταντινίδεια

Το Σάββατο 1/10 στο Δ.Α.Κ. Νάουσας έγιναν οι αγώνες στίβου «21α ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΕΙΑ 2016». Οι αγώνες όπως είναι γνωστό είναι αφιερωμένοι ως ελάχιστός φόρος τιμής στον δωρητή του σταδίου Αντώνη Κωνσταντινίδη. Η μεγάλη συμμετοχή αθλητών από 32 συλλόγους της Βόρειας Ελλάδας και τα πολύ καλά ρεκόρ που σημειώθηκαν συνέβαλαν στην επιτυχία των αγώνων.

Οι 500 αθλητές από την Κεντροδυτική Μακεδονία ,την Θεσσαλία και την Ήπειρο που συμμετείχαν έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους για τη νίκη. Οι αγώνες τελέστηκαν υπό την αιγίδα του Δήμου Νάουσας με συνδιοργανωτές τον τοπικό σύλλογο στίβου Γ.Ε. Νάουσας και η ΕΑΣ Σ.Ε.Γ.Α.Σ.Κεντρικής Μακεδονίας .

Τους αγώνες παρακολούθησαν οι γονείς των αθλητών και οι φίλοι του κλασικού αθλητισμού καθώς και ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού & Αθλητισμού κ. Σ.Δάγγας , η Πρόεδρος του Τοπικού Συμβουλίου Νάουσας κ. Σ.Καλπαξίδου, ο αντιπρόεδρος του τοπικού συμβουλίου Νάουσας και υπεύθυνος του ΔΑΚ Νάουσας κ.Κοντοζής Δ. ,η Γ.Γ.του Δήμου Νάουσας κ. Α.Καλαϊτζή, τα μέλοι του Δ.Σ. του ΣΕΓΑΣ κ. Σάββας Νικολαΐδης και Δημήτριος Αποστολόπουλος και τα μέλη της τοπικής επιτροπής του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κ. Μακεδονίας Γ.Κωνσταντινίδης και Γ.Πάντος.

gen konstantin2

Οι αθλητές –τριες της Γ.Ε.Νάουσας πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση κατακτώντας πολλές πρώτες θέσεις φέρνοντας τα παρακάτω αποτελέσματα :

50μ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ
2ος ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ ΜΙΧΑΗΛ (7’’67) –20ος ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ(8’’21).

50μ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
26η ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑ ΜΑΡΙΑ(8’’22) —33η ΣΑΚΑΛΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ(8’’31) —49η ΜΠΟΖΙΝΗ ΕΛΕΝΗ(8’’86 ) —50η ΚΑΣΑΠΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ(8’’88) - 52η ΓΑΤΟΥΡΤΖΙΔΟΥ ΤΕΡΨΗ(9’’01) - 62η ΦΑΡΜΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (9’’33) – 71η ΡΟΥΒΕΤΗ ΑΘΗΝΑ(9’’92) .

60μ ΠΠ Β'
8ος ΜΑΛΛΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ(8’’41) - 10ος ΤΕΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (8’’71) - 12ος ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ(8’’84).

60μ.ΠΚΒ΄
15η ΤΣΙΛΗ ΜΑΡΙΑ (8’’83) - 22η ΝΕΓΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (9’’14) -

1000μ ΠΠ Β'
11ος ΚΟΣΜΑΡΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (3’31’’0).

1000μ ΠΚ Β'
11η ΓΙΟΥΡΟΥ ΛΥΔΙΑ (3’47’’70) .

ΜΗΚΟΣ ΠΠ Β'
6ος ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ(4.82) - 9ος ΜΠΙΛΙΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ(4.63) – 10ος ΜΠΑΚΑΛΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ(4.55) - 11ος ΜΠΡΟΥΒΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ(4.22).

ΜΗΚΟΣ ΠΚ Β'
23η ΜΠΛΙΑΤΚΑ ΘΑΛΕΙΑ (4.10) - 27η ΤΡΟΥΠΚΟΥ ΕΥΑ(4.00) - 28η ΜΙΚΟΡΟΝΙ ΕΙΡΗΝΗ (3.95) – 37η ΣΑΜΑΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ (3.67).

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΠ Β'
18ος ΛΑΦΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ(6.24) - 21ος ΝΙΚΟΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ(5.73).

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ Β'
3η ΜΠΛΙΑΤΚΑ ΦΑΝΗ (9.95).

ΥΨΟΣ ΠΚΒ΄
4η ΠΙΠΙΛΑ ΕΛΛΗ (1.25).

150μ. ΠΠΑ΄
21ος ΑΝΑΔΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ(20’’33).

600μ. ΠΚΑ΄
3η ΛΙΓΓΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ (1’44’’67) – 10η ΓΑΛΙΤΗ ΕΛΕΝΗ (2’11’’31).

80 εμπ ΠΚ Α'
5η ΛΙΓΓΟΥ ΕΛΠΙΔΑ (13΄΄21) .

ΜΗΚΟΣ ΠΠΑ΄
4ος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (5.85).

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ Α'
5η ΜΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ(9.08).

110εμπ. ΠΑΙΔΩΝ
1ος ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ (15’’42) -

200μ ΠΑΙΔΩΝ
1ος ΜΑΝΤΣΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (23’’45) - 5ος ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ (24’’41) - 13ος ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ (26’’11).

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
3η ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ (10.25).

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
6ος ΤΟΥΦΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (11.04).

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
5η ΚΑΛΤΣΟΥΚΑΛΑ ΣΩΤΗΡΙΑ (23.82).

100μ ΑΝΔΡΩΝ
5ος ΜΑΝΤΣΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (11’’52) - 11ος ΓΑΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (12’’44).

400μ ΑΝΔΡΩΝ
3ος ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ (55’’77).

ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
1ος ΠΙΠΙΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ(6.15) - 2ος ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (6.03) - 6ος ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ (5.82) - 8ος ΓΑΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (5.47).

ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (5.55).

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (11.10).

ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
2ος ΕΞΗΝΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ(1.85) - 4ος ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1.80).

ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2η ΣΤΕΦΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ (1.50).

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η ΚΑΪΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (11.89) - 2η ΔΡΑΓΟΥΜΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (0.49) -3η ΣΤΕΦΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ (10.10) .

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
4η ΚΑΪΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ (37.76) - 5η ΔΡΑΓΟΥΜΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (32.85) - 7η ΤΖΑΛΙΛΗ ΜΑΡΙΑ (28.36).

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
1ος ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ(51.48).

1ΜΙΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2η ΤΣΙΑΤΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (6΄30΄΄0).

Το τμήμα Στίβου της Γ.Ε. Νάουσας ευχαριστεί πολύ τους εθελοντές φίλους του στίβου που ως κριτές βοήθησαν στην διεξαγωγή των αγώνων, επίσης ανακοινώνει ότι οι προπονήσεις στην Ακαδημία του Στίβου ξεκίνησαν και οι μέρες προπόνησης είναι:

Δευτέρα - Τρίτη και Πέμπτη , ώρα 7μμ. ( Β-Γ-Δ τάξεις) –
Δευτέρα –Τετάρτη και Πέμπτη ώρα- 6.00μ.μ.(Α΄ τάξη)
Δευτέρα - Τετάρτη και Παρασκευή ,ώρα 4.00μ.μ.(Α΄Γυμνασίου), ώρα 5μμ.( ΣΤ΄ τάξη) και 6μ.μ.(Ε΄ τάξη) στο Δ.Α.Κ. Νάουσας.

melody

maiovis

sidiropoulos

studio69