novart veria

proteas

ena

logomageia

tsakiridis tires

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία ο 14ος Δρόμος Θυσίας - Τα αποτελέσματα

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 14ο Δρόμος Θυσίας που διοργάνωσε ο Δήμος Ηρωικής Πόλης Νάουσας το Σάββατο 7 Μαΐου 2016 στο πλαίσιο του εορτασμού της 194ης Επετείου του Ολοκαυτώματος της πόλης. Η εκκίνηση του αγώνα δόθηκε από το Δημοτικό Πάρκο Νάουσας (οδός Μ. Αλεξάνδρου) και συμμετείχαν περίπου 400 αθλητές όλων των ηλικιών από όλη την Ελλάδα.

Για πρώτη φορά υπήρξε ηλεκτρονική χρονομέτρηση των αθλητών στα 5.000 και 10.000 μέτρα, δίνοντας την ευκαιρία στους δρομείς να γνωρίζουν το χρόνο που διένυσαν, καθώς και την ταχύτατη έκδοση των αποτελεσμάτων για την διαδικασία των απονομών ανά κατηγορία μετά το πέρας του αγώνα.
Ο Δήμος Ηρωικής Πόλης Νάουσας εκφράζει τις θερμές του ευχαριστίες σε όσους συνέβαλαν στην επιτυχία των αγώνων και συγκεκριμένα: Στην Ελληνική Αστυνομία, στους 100 και πλέον εθελοντές, στους συλλόγους Σ.Ε.Β.Α.Σ., Ε.Ο.Σ., Γ.Ε. Νάουσας, «Ζαφειράκης», και λοιπούς αθλητικούς συλλόγους τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής της πόλης, στον Α.Σ. Νάουσας και ΑΣΕΠΟΠ Νάουσας, στους καταστηματάρχες της οδού Μ. Αλεξάνδρου.

Τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών έχουν ως εξής:
Κορίτσια 1.000 μ.
1η Σιπητάνου Αναστασία – Δ' Δημοτικό σχολείο
2η Χαριάδου Θεοδώρα – Α' Δημοτικό σχολείο
3η Λίτου Περσεφόνη – Γ' Δημοτικό σχολείο

Αγόρια 1.000 μ.
1ος Κοσμαρίκος Ιωάννης – Δ' Δημοτικό σχολείο
2ος Σκόρδας Νικόλαος – Κοζάνη
3ος Αναστασιάδης Γιώργος – Δ' Δημοτικό σχολείο

ΔΡΟΜΟΣ 5 ΧΛΜ.
Γενική Κατηγορία Ανδρών
1ος Κουκουτέγος Αντώνιος
2ος Ταραμάνης Σταύρος
3ος Τσιρώνης Κων/νος

Γενική Κατηγορία Γυναικών
1η Τσιάτσιου Κατερίνα
2η Μιχαηλίδου Μαρία
3η Αναστασιάδου Ελίζα

Ειδικές κατηγορίες 5 χλμ.
Άνδρες έως 15 ετών
1ος Ιωαννίδης Σπύρος
2ος Ράτζιος Νίκος
3ος Ταχυδρομίδης Θεόδωρος

Άνδρες 16 έως 18 ετών
1ος Σαμαράς Στέλιος
2ος Γεωργογιάννης Νικόλαος
3ος Γιαλαμάς Δημήτρης

Άνδρες 19 έως 30 ετών
1ος Κυριακίδης Κων/νος
2ος Παναγιωτίδης Τάσος
3ος Τζιώνας Δημήτριος

Άνδρες 31 έως 45 ετών
1ος Ταραμάνης Σταύρος
2ος Τσιρώνης Κων/νος
3ος Ιορδανόπουλος Ελευθέριος

Άνδρες 46 έως 55 ετών
1ος Κουκουτέγος Αντώνιος
2ος Καισαρίδης Γιώργος
3ος Παπαπέσιος Γιώργος

Άνδρες 56 έως 65 ετών
1ος Φιλημέγκας Γιώργος
2ος Μπούτσικας Γιώργος
3ος Μητσκόπουλος Θωμάς

Άνδρες 66 ετών και άνω
1ος Γκαντός Θωμάς
2ος Παπαγιάννης Χρήστος
3ος Μπιλιούρης Σπύρος

Γυναίκες έως 15 ετών
1η Γιούρου Λυδία
2η Μπλιάτικα Θάλεια
3η Λυμπεροπούλου Νίκη

Γυναίκες 16 έως 18 ετών
1η Τσιάτσιου Κατερίνα
2η Αναστασιάδου Ελίζα
3η Νούση Ναυσικά

Γυναίκες 19 έως 30 ετών
1η Καστανιώτη Ιωάννα
2η Αβεριάνοβα Αναστασία
3η Ζωναροπούλου Δέσποινα

Γυναίκες 31 έως 45 ετών
1η Μιχαηλίδου Μαρία
2η Βάϊκου Μαρία
3η Μάντσου Ελένη

Γυναίκες 46 έως 55 ετών
1η Μπιτέρνα Ευανθία
2η Ζούμη Άννα
3η Φυτίλη Παναγιώτα

Γυναίκες 56 έως 65 ετών
1η Κατσιάνη Αλεξάνδρα

Γυναίκες 66 ετών και άνω
1η Συμεωνίδου Ευδοκία

ΔΡΟΜΟΣ 10 ΧΛΜ.

Γενική Κατηγορία Ανδρών
1ος Πολυμενίδης Γιάννης
2ος Πάτερ Περπερίδης Θεόδωρος
3ος Ροβυθάκης Αναστάσιος

Γενική Κατηγορία Γυναικών
1η Κουκάκη Κατερίνα
2η Πουρνάρα Κωνσταντίνα
3η Χόκια Λίντινα

Ειδικές Κατηγορίες 10 χλμ.
Άνδρες 18 έως 30 ετών
1ος Κουμπουλής Νικόλαος
2ος Παπαπέσος Ιωάννης
3ος Γκογκόπουλος Αθανάσιος

Άνδρες 31 έως 45 ετών
1ος Πολυμενίδης Γιάννης
2ος Μακρίδης Δημήτριος
3ος Καμάρης Χρήστος

Άνδρες 46 έως 55 ετών
1ος Πάτερ Περπερίδης Αρσένιος
2ος Ροβυθάκης Αναστάσιος
3ος Πετρακίδης Στέλιος

Άνδρες 56 έως 65 ετών
1ος Αλεξόπουλος Αλέξης
2ος Παρίζας Κων/νος
3ος Σεριστατίδης Γιώργος

Άνδρες 66 ετών και άνω
1ος Παρίζας Ευάγγελος
2ος Ιγνατιάδης Κων/νος
3ος Γεραντίδης Χρήστος

Γυναίκες 31 έως 45 ετών
1η Κουκάκη Κατερίνα
2η Πουρνάρα Κωνσταντίνα
3η Χόκια Λίντινα

Γυναίκες 56 ως 65 ετών
1η Μαυροματίδου Βίλμα

dyslexia centers

tsiafoulis

access

didactica

sidiropoulos

meimaridis

studio 69