derma medicine

proteas ban2

ΙΚΤΕΟ BANNER 640

Διακρίσεις του Νηρέα Βέροιας σε Βόλο και Πτολεμαΐδα

Ένα γεμάτο από αγωνιστικές υποχρεώσεις και διακρίσεις διήμερο είχαν οι ομάδες κολύμβησης του Νηρέα Βέροιας στις 10 και 11 Δεκεμβρίου σε Βόλο και Πτολεμαΐδα.

Τέσσερις αθλητές της αγωνιστικής ομάδας, Καρατζίουλας Σταύρος, Καραϊσκου Άννα, Μπαρμπαρούσης Γιώργος και Φύκατας Γιωργος , μετά την πρόκριση τους στους 50 καλύτερους χρόνους στην Ελλάδα είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στην τελευταία μεγάλη διοργάνωση της κολυμβητικής ομοσπονδίας για το 2016 στο Grand Prix Χριστουγέννων που για φέτος διοργανώθηκε στο Βόλο με την συμμέτοχη αθλητών πολύ υψηλού επιπέδου που έχουν συμμετάσχει σε Ολυμπιακούς αγώνες, και να αποκομίσουν μια ακόμη πολύ σημαντική εμπειρία.

Οι αγώνες είχαν προκριματικές σειρές και οι 8 καλύτεροι χρόνοι από όλες τις ηλικίες προκρίνονταν στον τελικό. Οι σημαντικότερες διακρίσεις των αθλητών μας είναι οι 2 τελικοί του Καρατζιούλα Σταύρου στα 400 Μ.Α και 200 πρόσθιο και ο τελικός της Καραίσκου Άννας στα 200 ύπτιο.

Φέτος 7 αθλητές της αγωνιστικής ομάδας ανάμεσα τους και οι Καρατζιούλας, Φύκατας αγωνίζονται με την μορφή δανεισμού με άλλες ομάδες στα πλαίσια της μεγιστοποίησης της απόδοσης και επίδοσης του αθλητή με στόχο το καλύτερο δυνατό προς όφελος του.

Οι 27 νεαροί αθλητές/τριες της προαγώνιστικης ομάδας από την άλλη βρέθηκαν στο καθιερωμένο ραντεβού τους τα τελευταία 8 χρόνια στην πόλη της Πτολεμαΐδας για να συμμετάσχουν στην μεγάλη και άρτια οργανωμένη γιορτή της κολύμβησης που διοργανώνουν τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας.

Τα μικρά δελφίνια της ομάδας του Νηρέα άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις με την αγωνιστικότητα τους και τις διακρίσεις που πέτυχαν. Οι αγώνες αυτοί ήταν για πολλούς αθλητές μας η πρώτη επίσημη εμφάνιση που όμως κατάφεραν να ξεπεράσουν το άγχος τους να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Οι αθλητές που συμμετείχαν είναι οι: ΒΑΪΝΑ ΕΛΠΙΔΑ, ΔΕΟΝΑ ΕΛΕΝΗ, ΝΑΛΠΑΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ, ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ, ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΒΡΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΘΕΜΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΒΑΪΝΑ ΝΕΦΕΛΗ, ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΚΑΚΑΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ, ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ, ΞΗΡΟΥ ΑΝΘΗ, ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ, ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ, ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ, ΠΑΠΑΖΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ, ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ.

Μετάλλια κατέκτησαν οι: Μπαρμπαρούση Ήλια 2 χρυσά - 1 ασημένιο, Βασιλειάδου Ξένια 1 χάλκινο, Βαϊνά Νεφέλη 1 ασημένιο, Κοσμίδου Χριστίνα 1 χρυσό - 1 ασημένιο.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

200 ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
7Η ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

400 Μ.Α ΑΝΔΡΩΝ
6Ος ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
8Ος ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

100 ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
17Ος ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
19Ος ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

50 ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
11Η ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ ΑΝΝΑ

200Μ.Α ΑΑΝΔΡΩΝ
12Ος ΚΑΡΑΤΖΙΟΥΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

200 ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
14Ος ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
17Ος ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
17Ος ΦΥΚΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

9 ΕΤΩΝ

50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
9Η ΒΑΙΝΑ ΕΛΠΙΔΑ

50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
5Ος ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
4Η ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
11Ος ΚΟΠΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
14Ος ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
18Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ
22Η ΔΕΟΝΑ ΕΛΕΝΗ
25Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ
27Η ΒΑΙΝΑ ΕΛΠΙΔΑ
29Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

50 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
6Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΣΑΒΕΛΛΑ
13Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ
15Η ΔΕΟΝΑ ΕΛΕΝΗ
19Η ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
20Η ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ

10 ΕΤΩΝ

50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΒΡΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
5Ος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
3Ος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
17Ος ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
12Η ΘΕΜΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

100 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΑΛΑΞΑΝΔΡΟΣ

100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1Η ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
7Η ΒΡΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
2Η ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

50 ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ
4Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
13Ος ΓΚΟΥΝΤΡΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
10Η ΘΕΜΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
14Ος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

11 ΕΤΩΝ

50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
8Η ΒΑΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ
11Η ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
14Η ΞΗΡΟΥ ΑΝΘΗ

200 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ
9Η ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ

100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
6Η ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
14Η ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
15Η ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
35Η ΞΗΡΟΥ ΑΝΘΗ

50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
2Η ΒΑΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ

100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
11Η ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ
17Η ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ

400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
6Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
21Η ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΥ ΘΩΜΑΗ

200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΧΑΤΖΗΝΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
7Η ΒΑΙΝΑ ΝΕΦΕΛΗ

200 Μ.Α ΚΟΡΙΤΣΙΑ
9Η ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ

200 Μ.Α ΑΓΟΡΙΑ
5Ος ΤΑΠΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

12 ΕΤΩΝ

200 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1Η ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ

200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
6Ος ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
3Η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ
15Ος ΜΠΡΑΝΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
16Η ΠΑΠΑΖΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
5Η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ

100 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1Η ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ
13Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ

50 ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
11Η ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΑ

200 ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
4Η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΞΕΝΙΑ

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
22Η ΠΑΠΑΖΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
2Η ΜΠΑΡΜΠΑΡΟΥΣΗ ΗΛΙΑ

giannopoulos

melody

maiovis

sidiropoulos

studio 69