Χρυσό μετάλλιο στην Γερμανία κατέκτησε παλαιστής από την Αλεξάνδρεια

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Άγγελος Αποστολίδης, στο επίσημο πρωτάθλημα του Ομόσπονδου κρατιδίου της Βάδης - Βυρτεμβέργης, στο στυλ της ελευθέρας πάλης.
Στη διοργάνωση που φιλοξενήθηκε στην πόλη Neckargartach συμμετείχαν 222 αθλητές από 32 σωματεία με τον Αποστολίδη να παλεύει στα 68 κιλά ελευθέρα πάλης των παμπαίδων Β'. Ο Αλεξανδρινός παλαιστής επιβλήθηκε των αντιπάλων του με 3 νίκες επί ισάριθμων αντιπάλων και κατέλαβε την 1η θέση της κατηγορίας.

Η ομάδα του TSV Musberg αποτελούμενη από οκτώ (8) αθλητές απέσπασε δύο (2) χρυσά και δύο (3) αργυρά μετάλλια και κατέλαβε την 1η θέση στην ομαδική κατάταξη των παμπαίδων Β'. Μέλος του προπονητικού τιμ της ομάδας και ο Θεόδωρος Αποστολίδης πατέρας του αθλητή.

Μιά σημαντική λεπτομέρια σε όλες της ηλικιακές κατηγορίες διακρίθηκαν παιδιά Ελλήνων μεταναστών κατακτώντας χρυσά μετάλλια και οι οποίοι μετά το πέρας των απονομών έβγαλαν αναμνηστική φωτογραφία.