Logo

Εντυπωσίασε στα 3-5 Πηγάδια ο ΣΧΟ Βέροιας

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση των μικρών αθλητών του Σκι Δρόμων Αντοχής του ΣΧΟ Βέροιας στον αγώνα που διεξήχθη στα 3-5 Πηγάδια για το Κύπελλο Ελλάδος.

Οι 12 αθλητές του ΣΧΟΒ ικανοποίησαν με την απόδοσή τους και σκόρπισαν γέλιο και χαρά στο βουνό! Τα αποτελέσματά τους είναι άκρως εντυπωσιακά αν συνυπολογίσουμε πως τα περισσότερα παιδιά ξεκίνησαν μόλις φέτος το φθινόπωρο την ενασχόλησή τους με το άθλημα και, ήταν η παρθενική τους επαφή με αγώνες! Με βάση τα παραπάνω η βελτίωσή τους ήταν θεαματική και πέρα από κάθε προσδοκία!

Πιο συγκεκριμένα οι αθλήτριες στην κατηγορία των παγκορασίδων κατέλαβαν τις εξής θέσεις: Μπουτσακτσή Μαρίνα 5η θέση, Νταούφα Σοφία 9η θέση και Μαζίνη Στεφανία 13η θέση.

Στις μικρότερες ηλικίες των προαγωνιστικών κατηγοριών, έγινε αγώνας επίδειξης χωρίς χρονομέτρηση και δόθηκαν μετάλλια σε όλους τους συμμετέχοντες. Εκεί, έχοντας τις περισσότερες συμμετοχές, οι μικροί αθλητές του ΣΧΟΒ έλαβαν πολύ καλές θέσεις βάζοντας γερά θεμέλια για το αγωνιστικό μέλλον του συλλόγου!

Copyright © 2007 - 2023 - Πληροφοριοδότης Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται - Ανάπτυξη LEONweb