Διακρίσεις του ΕΟΣ Νάουσας στον αγώνα Fis και στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ρόλλερσκι

Στις 30/09 και 1/10 πραγματοποιήθηκε στην Αμφίπολη ο Αγώνας Fis και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ρόλλερσκι.

Στην κατηγορία των γυναικών η Μαρία Ντάνου στο διεθνή αγώνα των 3,7 km κατέκτησε την τρίτη θέση, και στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα την δεύτερη θέση.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στην κατηγορία των γυναικών, στο ίδιο αγώνισμα, η Φαίη Γιαννακοβίτη κατέκτησε την τέταρτη θέση, και η Γωγώ Νιμπίτη την έκτη θέση αντίστοιχα.

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Στελλίνα Γιαννακοβίτη στην κατηγορία των κορασίδων, κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο.

Στην κατηγορία των ανδρών ο Δημήτρης Μπατσής κατέκτησε την έκτη θέση.

Την δεύτερη μέρα στο αγώνισμα των 5km η Γωγώ Νιμπίτη κατάφερε να κερδίσει το χάλκινο μετάλλιο και η Φαίη Γιαννακοβίτη, την τέταρτη θέση.

Στην κατηγορία των κορασίδων η Στελλίνα Γιαννακοβίτη τερμάτισε στην τρίτη θέση στο ίδιο αγώνισμα.

Εξαιρετική η παρουσία της Μάρας Τσιάρκα στο αγώνισμα των 1,5km που ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Παγκορασίδων.

Στην ίδια κατηγορία η Όλγα Μπιτέρνα κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο και η Εύα Μπράβου την τέταρτη θέση.

Αξίζει να σημειωθεί, η συμμετοχή της προαγωνιστικής κατηγορίας των αθλητών του ΕΟΣ Νάουσας.

Οι αθλητές που συμμετείχαν και έκλεισαν με το καλύτερο τρόπο το αγωνιστικό διήμερο, ήταν οι Κατερίνα Βάικου, Λυδία Τσιάτσιου, Γεωργία Τσιάρκα, Δάφνη Βάικου, Θεολογία Τασιούκα και Περικλής Ρούκαλης.