Menu
A+ A A-

proteas ban2

ΙΚΤΕΟ BANNER 640

Ένα ταξίδι «Στη χώρα της φαντασίας» πραγματοποίησε ο Φίλιππος -Τμήμα Ρυθμικής Γυμναστικής (φωτογραφίες, βίντεο)

Την Χριστουγεννιάτικη παράσταση με τίτλο «Στη χώρα της φαντασίας...» πραγματοποίησε ο Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας – Τμήμα Ρυθμικής Γυμναστικής την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016, στο κλειστό γυμναστήριο «Φιλίππειο».

Ο χώρος του γυμναστηρίου γέμισε ασφυκτικά από νεαρές αθλήτριες όλων των τμημάτων του συλλόγου, γονείς, συγγενείς και φίλους του αθλήματος. Οι αθλήτριες παρουσίασαν ένα δίωρο χορευτικό πρόγραμμα με κέφι, ενθουσιασμό και ζωντάνια. Οι θεατές παρακολούθησαν συγκινημένοι και περήφανοι το μοναδικό θέαμα και χάρισαν γενναιόδωρα το θερμό τους χειροκρότημα.

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε κι επίδειξη από τις 3 χρυσές ομάδες του Φιλίππου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αισθητικής Γυμναστικής.

Στο τέλος της εκδήλωσης απονεμήθηκαν στις αθλήτριες αναμνηστικά και δωράκια έκπληξη από τον Άγιο Βασίλη.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Βέροιας κος Βοργιαζίδης, ο Αντιδήμαρχος κος Κορωνάς, οι Δημοτικοί Σύμβουλοι κα. Παπαϊωάννου και κος Μωυσιάδης, και ο Ειδικός Συνεργάτης του Αντιπεριφερειάρχη κος Τσούντας.

Στην χώρα της φαντασίας – Πρόγραμμα

"High school musical" (Τμήμα Χιπ - Χοπ)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Γεωργιάδου Νίκη, Δήμου Αναστασία, Εμμανουήλ Ελένη, Ζουμπουλίδου Ευγενία, Καραντουμάνη Φανή, Μποσμαλή Ιωάννα, Μουστάκα Χριστίνα, Μουστάκα Χριστίνα, Μουστακίδου Ειρήνη, Πατσιαβούρα Μερόπη, Πανίδου Σοφία, Σαράφη Στεφάνια, Σπανού Ελένη, Τζίμπουλα Άννα, Τσαλουκίδου Όλγα, Παπανώτα Δήμητρα, Πινακούδη Ροδόπη, Καγκελίδου Νίνα-Κωνσταντίνα, Ντόντη Μαρία, Γερακοπούλου Κατερίνα, και ο αθλητής Βούλγαρης Θοδωρής.

"Ο Mόγλης" Κιάτση Κατερίνα σε πρόγραμμα με σχοινάκι.

"Ταρζάν" (1° Τμήμα Μακροχωρίου)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες : Αλιώση Λυδία, Καραμιχαηλίδου Τατιάνα, Καραστογιάννη Δέσποινα, Καφετζή Φωτεινή, Νούρη Βασιλική, Νούρη Ειρήνη, Σίσκου Ιωάννα, Σίσκου Χριστίνα, Σιδηροπούλου Δέσποινα, Σιδηροπούλου Ευαγγελία, Σιδηροπούλου Κλαίρη, Ταγκαλίδου Σοφία, Τσάπλια Κορνηλία και Φωτοπούλου Άννα.

"Μαδαγασκάρη – Βασιλιάς Τζούλιαν" Μητριτώνη Άννα - Μαρία σε πρόγραμμα με στεφάνι

"Μαδαγασκάρη" (1ο Τμήμα 3ου δημοτικού)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Ανδρεάδου Αντιγόνη, Καπετανάκη Σαββίνα, Καραφώλα Μαρία, Ορφανίδου Ξένια, Παλαιοπάνου Ραφαηλία, Παππά Κατερίνα, Πουτακίδου Ελεάνα, Στάθη Νεφέλη, Τραπενζαλίδου Σμαράγδα, Τσακυρίδου Μαρία και Χατζηκυριακίδου Διονυσία.

"Άβαταρ" Αφένδρα Ευαγγελία σε πρόγραμμα με μπάλα

"Νεραϊοδοχώρα" (2ο Τμήμα Φιλίππειο)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες : Γρηγοριάδου Κατερίνα, Ζαμάνη Μαρία, Κουτσαλιάρη Γεωργία, Κουτσαλιάρη Ελένη, Λαμπρούση Ζωή, Μπαλτζή Κορνηλία, Μαυρίδου Χρυσούλα, Νιελίνα Γιουγκίνα, Πιπερίδου Μαρία, Παπαφωτίου Δέσποινα, Παπαδοπούλου Ευγενία,Παπαδοπούλου Όλγα, Πετκελή Στέλλα, Σταυρίδου Θεοδώρα, Σταυρίδου Ζωή, Τσαμήτρου Κωνσταντίνα-Λουκία και Φιλιππάκη Μαρία-Έλένη.

"Πίτερ Παν"
Συμμετέχουν οι αθλήτριες : Βαλκαφώτη Μαρία, Γεωργιάδου Νίκη, Δήμου Αναστασία, Ζουμπουλίδου Ευγενία, Μουστακίδου Ειρήνη, Μπουζίκα Παναγιώτα, Πανίδου Σοφία, Πατσιαβούρα Μερόπη, Σαράφη Στεφάνια και Τζίμπουλα Άννα .

"Πριγκίπισα Αναστασία" Κριαρά Ελπίδα σε ελεύθερο πρόγραμμα.

"Άριελ" (Μικρό τμήμα 1ου και 10ου Δημοτικού)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Κετάνου Σοφία, Κετάνου Άσπα, Κιουπρουλιού Κατερίνα, Κλοθάκη Παρασκευή, Λιόντου Ελένη, Μουρτζίλα Δήμητρα, Παπάζογλου Αθηνά, Παρλαπάνου Αγγελική, Πασχαλίδου Λαμπρινή, Πετκελή Λίνα, Πολιανίδου Ξένια, Στεφανίδου Παναγιώτα, Τόσκα Βικτωρία, Τάσικα Έλλη, Τσακιρίδου Ιωάννα, Τσιαμήτρου Ευαγγελία και Χασιώτη Γεωργία.

"Εργοστάσιο Σοκολάτας" (1° Τμήμα Φιλίππειο)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αγερίδου Κλειώ, Γεωργάκη Χριστιάνα, Ζησιοπούλου Αθανασία, Καρατζιά Μιχαέλα, Καραγιουβάνη Κωνσταντίνα, Κότσιφα Μαρία, Κοτσιόφτη Ανθούλα, Κοτσιόφτη Κυριακή, Λουκίδου Ευαγγελία, Μιχαήλ Κατερίνα, Σιδηροπούλου Ευτέρπη, Στεργιοπούλου Βεατρίκη, Μπέλλα Ελένη-Παναγιώτα, Στασινού Λήδα, Στεργιοπούλου Δέσποινα, Στρατή Κάτια, Σαλαή Εμμανουέλα και Ψαρά Λευκοθέα.

"Οι 5 θρύλοι και η νεράιδα των δοντιών" Μιχαηλίδου Ελευθερία σε πρόγραμμα με στεφάνι.

"Εγώ ο Απαισιότατος και τα μίνιονς" (Τμήμα Φυτωρίου)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αποστολοπούλου Σταυρούλα, Βούλγαρη Ελένη, Βούλγαρη Ευαγγελία, Ζούρου Φένια, Μοσχοπούλου Βαρβάρα, Πασχαλίδου Ηλιάνα, Πετρίδου Αθανασία, Τουλίκα Δέσποινα και Τσιγκογιάννη Σοφία.

"Η Μουχάν" Παυλίδου Μαρία και Σιμόνσκα - Τσβετελί Νικόλ σε ελεύθερο πρόγραμμα.

"Γάτος σπιρουνάτος" (2° Τμήμα Μακροχωρίου)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αλιώση Λυδία, Βελισσάρη Ελευθερία-Μαρία, Βελισσάρη Ιφιγένεια, Γιοβάνη Mαρία-Ραφαέλα, Καραστογιάννη Δέσποινα, Καφετζή Φωτεινή, Λιόντου Ελισάβετ, Σιδηροπούλου Δέσποινα, Σιδηροπούλου Ευαγγελία, Σιδηροπούλου Κλαίρη, Σίσκου Χριστίνα, Ταγκαλίδου Σοφία, Τσαγδή Ελευθερία, Τσακίρη Δήμητρα, Τσερσίδου Αναστασία, Τσολάκη Δέσποινα και Φωτοπούλου Άννα.

"Ο Ηρακλής" Πινακούδη Ροδόπη σε πρόγραμμα με κορίνες.

"Οι αριστόγατες" (Μικρό τμήμα χορού 1ου Δημοτικού)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αναστασίου Εμμανουέλα, Βακαλφώτη Μαρία, Βήτου Νάσια, Δαραή Ελένη, Δαραή Ιωάννα, Δεληγιάννη Χριστίνα, Κατσικάρη Σοφία, Μπουζίκα Παναγιώτα, Νικολοπούλου Ευφροσύνη, Νικόλτση Έλλη, Οικονόμου Κατερίνα, Παπαδοπούλου Ανδρομάχη, Παπαδοπούλου Δάφνη, Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα, Παπαζλή Σταυρούλα, Παπαποστόλου Μαρία, Σαρρηγιαννίδου Μαριλένα, Σκράπα Νικολέτα, Στογιάννου Βασιλική, Τραπεζανλίδου Ελισάβετ, Φασίδου Ξένια, Χαλατζιούκα Μελίνα και Χονδραντώνη Μαρία -Ειρήνη.

"Brave- Πριγκίπισα Μέριντα" Δούμπη Ευφημία - Ειρήνη σε πρόγραμμα με κορίνες.

"Η εποχή των παγετών" (3° τμήμα Φιλίππειο)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αβραμίδου Γεωργία, Βοργιατζίδου Ελένη, Βοργιατζίδου Ηλιάνα, Γεωργιάδου Στέλλα, Γκλαβίνα Εβελίνα, Δημητριάδου Αλίκη, Καραντίνα Σοφία, Λαυρεντίδου Αναστασία, Νταγκλή Ιωάννα, Πεχλιβανίδου Ελένη, Πίπου Αρχοντούλα, Παπαδοπούλου Ευαγγελία, Ραπτοπούλου Κατερίνα, Ρίσσου Ελισάβετ, Συμεωνίδου Αναστασία, Τσιφιντάρη Νεφέλη, Τυφλίδου Αλεξάνδρα και Τουλτσίδου Αθηνά.

"Η Χιονάτη" Σαρρηγιαννίδου Μυρτώ σε ελεύθερο πρόγραμμα.

"Τζακ ο Χιονάνθρωπος" (2ο τμήμα 10ουΔημοτικού)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αγγελακοπούλου Αθανασία, Αλεξίου Μαρία, Γεωργιάδου Ελένη, Γεωργιλά Κωνσταντίνα, Δίγκα Ελένη, Ευθυμούδη Δήμητρα, Θεοδωρέλου Κωνσταντίνα, Αντωνιάδου Κάλια, Ιακωβίδου Μαρίνα, Ιωάννου Γαλήνη, Κοντογουλίδου Μαρία, Κούλα Μαρία, Μακρή Βασιλική, Οικονομίδου Αναστασία, Οικονόμου Ραφαέλλα, Παπαθεοχαρίδου Δροσιά, Παπαζλή Δέσποινα, Παπαζλή Θωμαή, Στάθη Βάγια, Τσούρα Φιοράλντα και Χατζηγεωργίου Κωνστάντια.

"Η Αλίκη" Καγκελίδου Νίνα - Κωνσταντίνα σε πρόγραμμα με κορδέλα.

"Η Αλίκη στην χώρα των θαυμάτων" (Μεγάλο τμήμα Μοντέρνου χορού)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Γεωργιάδου Νίκη, Δήμου Αναστασία, Εμμανουήλ Ελένη, Ζουμπουλίδον Ευγενία, Ιωαννίδου Εύη, Καραντουμάνη Ελένη, Κατσικάρη Σοφία, Μποσμαλή Ιωάννα, Μουστάκα Χριστίνα, Μουστάκα Χριστίνα, Μουστακίδου Ειρήνη, Μποζίνη Άλκιστη, Μπαλτουβάνου Αναστασία, Πατσιαβούρα Μερόπη, Πανίδου Σοφία, Σαράφη Στεφάνια, Σιμόνσκα-Τσβετελί Νικόλ, Τζίμπουλα Άννα, Τσανασίδου Ανδριάνα, Τσανασίδου Ελβίρα, Τσαλουκίδου Όλγα και Μουριζίλα Φανή.

"Η Ποκαχόντας" Παπανώτα Δήμητρα σε πρόγραμμα με στεφάνι

"Βασιλιάς των λιονταριών" (Τμήμα Προπαγκορασίδων)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες : Γεροντίδου Κέλλυ, Δαμιανίδου Ελένη, Ελευθεριάδου Παναγιώτα, Ελμασλάρη Μαριλία, Ζιώγα Φανή-Άντωνία, Καπετανάκη Ελισάβετ, Λουκίδου Ράνια, Μπιλιάτη Κατερίνα, Νταλιμπίρα Μαρία, Ραλάκη Ελεονώρα και Τσακυρίδου Παρασκευή.

"Οι πειρατές τις Καραϊβικής" (Τμήμα χορού 10ου Δημοτικού)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Γκατζή Αλεξία, Δούμπη Δήμητρα, Καρυπίδου Μαρία, Καραμέτα Αρμάντα, Κατσουγιαννοπούλου Ελένη, Νικόλτση Έλλη, Παπαδοπούλου Κλειώ, Πολακτσίδου Ιωάννα, Πουγαρίδου Ευρώπη, Τομπουλίδου Ειρήνη, Χατζηγεωργίου Φαίη και Χρυσοστομίδου Μαρία.

"Μίνι και Μικι στα Χριστούγεννα" (Μικρό τμήμα Μοντέρνου χορού )
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αναστασίου Εμμανουέλα, Κατσικάρη Σοφία, Κιάτση Χρύσα, Μπουζίκα Παναγιώτα, Παπαγιάννη Ελισάβετ, Παπαποστόλου Μαρία, Στογιάννου Βασιλική, Χονδραντώνη Μαρία-Ειρήνη και Φασίδου Πολυξένη.

"Ξενοδοχείο για τέρατα" (Τμήμα Παγκορασίδων)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Δοξοπούλου Μελίνα, Μιχαηλίδου Ελευθερία, Ντόκα Ελένη, Ντόκα Ιωάννα, Σαρρηγιαννίδου Μυρτώ και Στήθου Ελεάνα.

"MALEFICENT"
Νεράιδα Maleficent: Παυλίδου Μαρία, Φίλοι του Δάσους: Αφένδρα Ευαγγελία, Καγκελίδου Νίνα-Κωνσταντίνα, Κιάτση Κατερίνα, Παπανώτα Δήμητρα, Πριγκίπισσα Ωρόρα: Πατσιαβούρα Μερόπη, Μάγισσα Maleficent: Μωυσιάδου Κατερίνα, Σκιές τους Δάσους: Γερακοπούλου Κατερίνα, Δήμου Αναστασία, Ζουμπουλίδου Ευγενία, Μπαλτουβάνου Αναστασία και Πινακούδη Ροδόπη, Πρίγκιπας: Καλαντίδης Παναγιώτης.

"Ο Μικρός Πρίγκιπας" (Αγωνιστικό τμήμα)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Δούμπη Ευφημία-Ειρήνη , Κριαρά Ελπίδα, Μητριτώνη Άννα-Μαρία και Μιχαηλίδου Ελευθερία.

"SPANISH FLAME" (1ο Τμήμα ομαδικής αισθητικής γυμναστικής)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Αφένδρα Ευαγγελία, Κατσικάρη Σοφία, Κιάτση Χατερίνα, Σαράφη Στεφάνια, Σιμόνσκα Τσβετελί Νικόλ και Φασίδου Ξένια.

"Afrodite" (2° Τμήμα ομαδικής αισθητικής γυμναστικής)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Ζουμπουλίδου Ευγενία, Κιλίντζη Βαρβάρα, Κριαρά Ελπίδα, Παπαζλή Σταυρούλα, Πατσιαβούρα Μερόπη και Σπανού Ελένη.

"Dreamwalker (3° Τμήμα ομαδικής αισθητικής γυμναστικής)
Συμμετέχουν οι αθλήτριες: Γερακοπούλου Κατερίνα, Εμμανουήλ Ελένη, Καγκελίδου Νίνα-Κωνσταντίνα, Μπαλτουβάνου Αναστασία, Παπανώτα Δήμητρα και Πινακούδη Ροδόπη.

melody

maiovis

sidiropoulos

studio69