Έχασε στις λεπτομέρειες από τη Νέα Ιωνία η Βέροια (φωτογραφίες)

Εντός έδρας ήττα με 20-22 γνώρισε από τη Νέα Ιωνία η Βέροια. Ήταν ένα ματς ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος η Βέροια είχε τον έλεγχο και το πάνω χέρι στο σκορ αλλά στην επανάληψη η Νέα Ιωνία ανέκαμψε, πέρασε μπροστά και διατήρησε το προβάδισμά της.

Στο πρώτο μέρος, η Βέροια πήρε τον έλεγχο της αναμέτρησης και κυρίως με καλές άμυνες διατήρησε σε όλο το τριαντάλεπτο ένα προβάδισμα 2-3 γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, η Βέροια είχε δυσκολία στο σκοράρισμα και οι φιλοξενούμενες πήραν το προβάδισμα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο μάλιστα η Νέα Ιωνία προηγήθηκε με τρία γκολ (16-19) και παρά την πρόσκαιρη μείωση του σκορ από την Βέροια (18-19), κράτησε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 2 – 1, 6 – 2, 6 – 4, 7 – 5, 9 – 7, 11 – 9 (Ημίχ.), 12 – 10, 13 – 13, 14 – 15, 15 – 17, 17 – 19, 20 – 22.

Βέροια 2017 (Ψωμιάδου): Τσιτλακίδου 1, Καραχαρίση 2, Τσαουσίδου 3, Τζουρισιτς 1, Καραμλατζάκη, Ανθίτση, Μπασμά, Δελησάββα, Τηλαβερίδου, Γεωργιάδου, Βασιλειάδου 3, Τσόβιτς 5, Πιτούλια, Μαστάκα 5

ΟΦΝ Ιωνίας (Δανήλος): Μανια 2, Φράγκου 5, Μιλασιτς, Καραμάνου, Κολλύρη, Καρέλα, Ντιμτσούδη 1, Κελεσίδου 5, Βασιλείου 1, Ζενες 1, Νταμπέβσκα, Χριστοπούλου 1, Ζηνωνίδου 2, Χρυσοκέντη, Στουγιανίδου 4

Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 5/5 – 4/4